Vináreň Hviezdoslavova Pivnička

Priestory terajšej vinárne Pivničky, patrili v dávnejších dobách velikánovi, ktorý v Námestove pôsobil ako advokát v rokoch 1879-1899.

Počas výkonu svojej advokátskej praxe v Námestove Pavol Országh vytvoril viaceré svoje najznámejšie diela – Hájnikovu ženu, Ežo Vlkolinský, Gábor Vlkolinský, či Prechádzky jarom a Prechádzky letom. V Námestove ho boli pozrieť aj T. G. Masaryk spolu s Vajanským a Jozefom Škultétym.

ŠTÝLOVÁ VINÁREŇ S KVALITNÝM VÍNOM

V tomto útulnom priestore na Hviezdoslavovom námestí v niekdajšom pracovnom priestore samotného básnika P.O.Hviezdoslava vám ponúknu široký výber sudového a fľaškového vína.

Zabezpečujú víno na všetky druhy spoločenských akcií (svadby, firemné posedenia, oslavy, plesy….). Vytvoria vám etiketu s vlastným návrhom, k dispozícii majú štýlové čapovacie súdky alebo výčapné zariadenie s chladením. Ponúknu vám aj možnosť vrátenia nedopitého vína z oslavy, platíte len čo vypijete. Degustácia, dovoz vína do 20km a zapojenie výčapu je v rámci služieb zdarma. Ponúkajú rozvoz sudového vína podľa aktuálnej ponuky. Minimálny odber je 5 litrov. V rámci Námestovského okresu zadarmo, ostatné miesta dohodou.

Hviezdoslavova pivnička v Námestove

Národné noviny oznamujú už 1.9.1875, že: „Náš rodák Pavol Országh, otvoril s 1. septembrom v Námestove advokátsku kanceláriu. Mnoho zdaru!“

Žil striedmo, stránil sa alkoholu, ale jeho náruživosťou bolo fajčenie cigár, niekedy za deň vyfajčil aj dvadsať Britaník.

Prvú si zapálil po raňajkách na verande. Po obede si zvykol vypiť pohár ľahkého vína a denne sa prechádzal po uliciach mesta, vždy však sám. Chodieval rýchlym krokom s paličkou a rukou založenou za chrbátom.

Vináreň PIVNIČKA

Hviezdoslavova 48/18
Námestovo 02901

Tel.: 0907 283 286

E-mail: pivnicka.no@gmail.com

www.fb.com/pivnicka.no

www.instagram.com/pivnicka.no

Otváracia doba

Pondelok – piatok
9:00 – 17:00

Sobota
9:00 – 12:00