Na góly navrátilca Patrika Chovana (v strede) sa budú priaznivci MŠK určite spoliehať.

Námestovskí futbalisti vstupujú na druholigovú scénu

Veľký futbalový okamih na Orave sa blíži a preto je potrebné pripomenúť si pred jeho začiatkom pár dôležitých faktov. Celok z metropoly Bielej Oravy prinavrátil nášmu regiónu druhú najvyššiu súťaž po piatich rokoch. Predtým v nej pôsobil MFK Dolný Kubín.Námestovský MŠK je v nej absolútnym nováčikom. Spolu s FK Humenné a FC Rohožník doplnil zostávajúcu trinástku účastníkov z predchádzajúcej sezóny.

Doma každú druhú sobotu. Hornooravský klub bude hrávať svoje domáce majstrovské futbalové zápasy vždy v sobotu v úradnom hracom čase. V jesennej časti má na programe dovedna 17 stretnutí, ktoré absolvuje striedavým spôsobom „doma – vonku“. Začína 24. júla a končí 13. novembra 2021.Prvá polovica súťažného ročníka bude trvať bezmála 4 mesiace a prinesie poriadnu porciu súbojov. Navyše, vybrané zápolenia ponúknu fanúšikom internetové televízie Futbalnet.TV a Huste TV. K ním sa čoskoro pridá nový kanál JOJ Šport. Máme sa teda na čo tešiť!

V druhej lige čakajú Námestovčanov neľútostné súboje o každý meter hracej plochy.

Hrať sa bude až do novembra. Pred vlastným publikom sa Námestovčania predstavia 9-krát, a to postupne proti Banskej Bystrici, Skalici, Podbrezovej, Košiciam, Šamorínu, Púchovu, Komárnu, Petržalke a v jarnej predohrávke proti Trebišovu. V ôsmich prípadoch budú o body bojovať na ihriskách súperov. V Trebišove, v Dubnici nad Váhom, v Žiline proti tamojšiemu B-tímu, v Bardejove,v Bratislave proti Slovanu U21, v Humennom, v Rohožníku a v jarnej predohrávke vo Zvolene proti banskobystrickej Dukle.

Zmena vstupného. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že vstupné na domáce súťažné duely Námestova sa zmenilo. Je rozdelené do niekoľkých cenových kategórií a pribudla i možnosť dať si vyrobiť sezónnu permanentku priamo na meno.

Cenové úrovne vstupeniek

dospelí (muži aj ženy) nad 18 rokov – 3 eurá,

mládež od 6 do 18 rokov, dôchodcovia a osoby ŤZP – 1 euro,

deti do 6 rokov – zdarma,

sezónna permanentka pre dospelých – 40 eur.

Kvarteto trénerov v zložení zľava Miroslav Trnka, Andrej Stašiniak, Patrik Barčák a Stanislav Kormaňák.

Diváci, ktorí majú záujem o permanentku na celú sezónu (t. j. 15 domácich stretnutí), to musia nahlásiť v bare Šport club prípadne e-mailom na info@msknamestovo.sk. Pre vytvorenie personalizovanej permanentky je potrebné uviesť meno, adresu a číslo občianskeho preukazu. Tá začína platiť hneď po jej vyhotovení od nasledujúceho domáceho zápasu a je potrebné sa ňou preukázať vždy pri vstupe na štadión spolu s občianskym preukazom. Platnosť takejto permanentky zaniká automaticky po poslednom domácom zápase sezóny 2021/2022.

Spolu sme silnejší. Veľké druholigové dobrodružstvo sa čoskoro začína. Nezabudnite si vždy každú druhú sobotupoobede rezervovať čas aj na zaujímavý futbalový duel. Ten vám ponúkne námestovskádružina. Zároveň dúfame, že s vašou podporou sa dočkáme viacero prekvapení na úkorskúsených rivalov. Dovidenia na štadióne MŠK, vážení futbaloví priatelia!

Na góly navrátilca Patrika Chovana (v strede) sa budú priaznivci MŠK určite spoliehať.

Zdroj: MŠK Námestovo Foto: Milan Švába