Domov / Aktuality / Starý vodný vlek je už minulosťou

Starý vodný vlek je už minulosťou

V čase, keď sa mal na Oravskej priehrade vybudovať prvý vlek na vodné lyžovanie, na Slovensku ešte nič podobné nebolo. V rokoch 1989 – 1990 bola voda z priehrady vypustená, robila sa generálna revízia múru a opravovali sa brehy, ktoré sa pôsobením vody zosúvali. Počas revízie priehrady Povodie Váhu bazén vybudovalo s tým, že tam stále bude voda. Keď však stavbu prebrala nástupnícka spoločnosť, vodu začali vypúšťať.

V roku 1990 bol vlek dokončený. Robili sa vtedy dokonca aj skúšobné jazdy avšak novodobí funkcionári onedlho bazén nechali tak. Stúpla voda, čo vytiahlo pätku konštrukcie, ktorá nebola zabezpečená, a stĺp sa zvalil. Aj s obežným lanom zostal ležať vo vode.

Dlhé roky občania mesta ako aj návštevníci sa už mohli len nečinne prizerať. Tento neutešený stav nenechal chladných členov komisie cestovného ruchu a nakoniec aj niektorých poslancov mestského zastupiteľstva a na rokovaní zo dňa 19.12.2019 uznesením č.128/2019 navrhli mestskému úradu, aby v čo najkratšom čase začali rokovať s majiteľom tejto stavby, ktorá žiaľ ohrozuje bezpečnosť občanov mesta a pôsobí veľmi neesteticky pri vstupe do mesta Námestovo. Koncom mája 2020 sa nakoniec s pomocou miestnej firmy podarilo túto stavbu odstrániť a nebude tak už tŕňom v oku občanov ako aj turistov.

Autor: Peter Kolada