Námestovskí futbalisti sa pustili do zimnej zaberačky

Ako väčšina tímov, aj Námestovčania odštartovali zimnú prípravu začiatkom druhého januárového týždňa. Mužstvo dospelých absolvovalo prvý tréning na domácej umelej tráve uplynulý pondelok.
Tréner Ivan Rusnák privítal vo svojom košiari viacerých hráčov z jesenného kádra. Tak isto pozval naň nových potenciálnych adeptov, majúcich na jar možnosť obliecť si treťoligový dres MŠK. No, a keďže prichádzajú noví hráči, ďalší im musia uvoľniť miesto a budú skúšať šťastie v iných kluboch.
Ako sme už vopred avizovali, na brankárskom poste sa spočiatku bude striedať v prípravných zápasoch dvojica Stanislav Kormaňák a univerzálny starší dorastenec Daniel Kubica. Tomáš Smataník sa po operácii pripojí k tímu najskôr koncom februára.
Zo stabilných hráčov do poľa boli k dispozícii Martin Buckulčík, Lukáš Čecho, Michal Čiernik, Martin Habiňák, Patrik Jagnešák, Tomáš Košút, Lukáš Kubica, Samuel Kurtulík, Marcel Pikoš, Juraj Siman a Matúš Snovák. Spolu s nimi sa pripravovali ďalší starší dorastenci Tibor Bakoš, Adam Matejčík a Radovan Záhradník.
Potešiteľnou správou je, že žlto-čierny dres si po jeden a pol sezóne môže znovu obliecť ľavý obranca Marián Šmiheľ, avšak zatiaľ ešte nie je ruka v rukáve. Z nových tvárí spomenieme Martina Kubása z Liesku, ktorý sa v nedávnej minulosti objavil v IV. lige ako hráč Tvrdošína a tak isto pôsobil v doraste Ružomberka. Príležitosť ukázať sa dostane taktiež 24-ročný stopér Lukáš Gluštík zo Zubrohlavy. Ten si dokonca minulý rok stihol urobiť trénerskú Grassroots licenciu.
Do prípravy sa zatiaľ nezapojila trojica Jaroslav Iliev, Rastislav Jagnešák a Matej Matejčík. V ich prípade prichádza do úvahy možnosť hosťovania v tímoch z nižších súťaží.

AKTUALITY Z TÁBORA DOSPELÝCH PO PRVOM TÝŽDNI ZIMNEJ PRÍPRAVY

Začiatky všetkých domácich prípravných stretnutí budú v tradičnom čase, v sobotu o 10.30 hod., okrem úvodného duelu. Ten je na programe v piatok 20. 1. 2017 o 16.15 hod.:
MŠK Námestovo – MŠK Námestovo U19 (II. liga SsFZ – starší dorast).

Zmena súpera nastala dňa 25. februára 2017, kedy k nám pricestuje druhý tím priebežnej tabuľky bratislavskej III. ligy – FC Rohožník. Pôvodným súperom bol FC Baník Horná Nitra Prievidza & Handlová.

S mužstvom začali trénovať stredopoliari Matej Gužiňák a Rastislav Jagnešák. Naopak, na jar v našom tíme neuvidíme obrancu Mariána Šmiheľa, ktorý sa rozhodol pre pôsobenie v štvrtoligovom Tatrane Oravské Veselé.

ROZPIS PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV MUŽSTVA DOSPELÝCH PRED JARNOU ČASŤOU SÚŤAŽNÉHO ROČNÍKA 2016/2017

POZOR, ZMENA!!! – piatok 20. 1. 2017 o 16.15 hod.:
MŠK Námestovo – MŠK Námestovo U19 (II. liga SsFZ – starší dorast)

sobota 28. 1. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – TJ Sokol Zubrohlava (VI. liga ObFZ Dolný Kubín)

utorok 31. 1. 2017 o 17.00 hod.:
MŠK Fomat Martin (DOXXbet II. liga – skupina Západ) – MŠK Námestovo

sobota 4. 2. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – FK Slovan Žabokreky (V. liga SsFZ – skupina B)

sobota 11. 2. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – MFK Dolný Kubín (IV. liga SsFZ – skupina Sever)

sobota 18. 2. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – ŠK Dynamo Diviaky (IV. liga SsFZ – skupina Sever)

sobota 25. 2. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – FC Rohožník (Tipos III. liga BFZ)

sobota 4. 3. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – ŠK Tvrdošín (IV. liga SsFZ – skupina Sever)

sobota 11. 3. 2017 o 10.30 hod.:
MŠK Námestovo – súper bude dohodnutý neskôr

Autor článku: Milan Švába