Máme najlepšieho brankára na strednom slovensku!

NA VYHLASOVANÍ NAJLEPŠÍCH ZA ROK 2016 SA NEZABUDLO ANI NA NÁŠ KLUB MŠK NÁMESTOVO.
Tradícia ostala zachovaná. Už 22-krát sa na úvod roka oceňovali tí, ktorí najviac zaujali svojimi výkonmi, výsledkami, herným prejavom, či dosiahnutými úspechmi v roku 2016.
V banskobystrickom hoteli Lux sa v štvrtok 5. januára zišli všetci laureáti, predstavitelia SsFZ i ďalší hostia nielen z futbalových kruhov. Bolo čo hodnotiť, keďže slovenský futbal má za sebou vcelku úspešných uplynulých dvanásť mesiacov. K pozitívnemu hodnoteniu prispeli aj kluby z nášho kraja.
A koho sa trénersko-metodická komisia SsFZ rozhodla oceniť?
Troch trénerov, dvoch rozhodcov a jedenásť hráčov z III. ligy dospelých. Tu je kompletný zoznam tých najlepších:

Najúspešnejší tréneri SsFZ za rok 2016
Pavol Strapáč (Čadca) – tréner dospelých, Peter Kmeť (Ludrová) – tréner mládeže, MUDr. Ivan Dubíny (Podbrezová) – tréner mládeže v ÚTM

Najlepší rozhodca SsFZ za rok 2016
Roman Ligas (Martin)

Najlepší asistent rozhodcu SsFZ za rok 2016
Ing. Michal Budáč (Hronský Beňadik)

Najlepšia jedenástka SsFZ za rok 2016
Tomáš Smataník (Námestovo) – Michal Bíreš (Kremnička), Tomáš Tlelka (Čadca), Michal Gallo (Liptovský Hrádok), Lukáš Kojnok (Liptovský Hrádok) – Erik Ľupták (Kalinovo), Lukáš Štefanka (Žarnovica), Matúš Otruba (Liptovský Hrádok), Tomáš Pančík (Detva) – Lukáš Laksik (Kremnička), Matej Starší (Nová Baňa)

Máme tak najlepšieho brankára na strednom slovensku! Tomáš Smataník prišiel do Námestova v roku 2008 a odvtedy je už deviatu sezónu pevnou súčasťou mužstva dospelých. Za svoje spoľahlivé výkony medzi tromi žrďami sa dočkal zaslúženého uznania. Konečne je prvýkrát ako najlepší gólman v jedenástke najlepších za rok 2016. Blahoželáme!

Vizitka Tomáša Smataníka
Motto: „Ak chceš byť úspešný a šťastný, musíš robiť to, čo ťa naozaj baví.
Narodil sa 21. apríla 1984 v Považskej Bystrici, Je ženatý, manželka Kristína, otec dvoch synov Tomáška a Martinka.
Prvé brankárske zákroky predviedol v roku 1993 v drese TJ Plevník-Drienové. Od roku 1994 prešiel všetkými kategóriami v FK Raven Považská Bystrica. Od jesene 2008 úspešne ochraňuje bránku MŠK Námestovo.

BLAHOŽELANIE SMERUJE AJ NA KYSUCE. MEDZI NAJLEPŠÍCH TRÉNEROV SA ZARADIL PAVOL STRAPÁČ
Pavol Strapáč prešiel ako hráč a neskôr ako tréner viacerými tímami, dokonca i z najvyšších súťaží. Do povedomia priaznivcov nášho klubu sa dostal až na jeseň roku 2011, keď začal trénovať v Námestove mužstvo dospelých. Vydržal pri ňom päť ročníkov a dosiahol s ním pekné výsledky v III. lige Východ a následne aj v III. lige Stred. Od leta 2016 je pri kormidle mužstva FK Čadca.

Vizitka Pavla Strapáča
Narodil sa 28.06.1957 v Novej Dubnici. Je ženatý, otec dvoch synov. Držiteľ trénerskej UEFA A licencie. Ako hráč pôsobil v NHKG Ostrava, MŠK Žilina, FK Čadca, Simmering SC (Rakúsko). Ako tréner bol na lavičke FK Čadca, MŠK K. N. Mesto, FO K. Lieskovec, MŠK Fomat Martin, KINEX Bytča, FK Vratimov (ČR), FK Púchov, MFK Liptovský Mikuláš, MŠK Námestovo a v súčasnosti je trénerom treťoligového FK Čadca.
Na zelenom trávniku sa stretol so Stanislavom Grigom, Mirom Gerhátom, Milanom Zvaríkom, Vladimírom Goffom či Petrom Galisom. Dvakrát postúpil so svojim družstvom (Púchov, Čadca) do II. ligy. V jesennej časti 2016 bol asistentom trénera pri výbere amatérov SsFZ.

Autor článku: Milan Švába