MŠK Námestovo: 8. kolo – Aj do tretice plný bodový zisk

štvrtok 12. október 2017 – Žlto-čierni sa šplhajú v tabuľke k popredným priečkam

Námestovo – Liptovská Štiavnica 3:1 (3:0)

Góly: Marek Žákovič 2, Lukáš Kubica – Peter Hoferica

Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, J. Siman, M. Habiňák, Mart. Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák (69. M. Pikoš), S. Kurtulík (90. Sa. Kormaňák), L. Čecho, L. Kubica (81. Š. Mydlár) – Ma. Žákovič (76. Ľ. Jaššo)

Štvrtková treťoligová dohrávka priniesla presne taký futbal, aké bolo v dané popoludnie počasie. V prvom polčase svietilo slnko, akoby sa vracalo leto. Avšak vstup do zápasu nemali domáci futbalisti najideálnejší. Prvú štvrťhodinu sa na ihrisku hľadali. Viazli prihrávky, takže do kombinácií a pred bránu súpera sa dostávali len s ťažkosťami. V tomto časovom úseku zaujal jedine moment zo 4. minúty, kedy našiel Patrik Jagnešák Lukáša Čecha. Ten vyslal dobrú strelu, no hosťujúci Žiaran úvodnú šancu zneškodnil.

Divákov hra MŠK nepríjemne prekvapila a dali to svojimi hlasivkami patrične najavo. A pomohlo to. Žlto-čierni zrýchlili pohyb, začali presnejšie kombinovať a do šestnástky Liptákov sa dostávali podstatne častejšie. V 24. minúte išiel Marek Žákovič dôrazne za loptou. Tú sa snažil chytiť hosťujúci gólman, ale v „malom vápne“ ju neudržal a útočník Námestova bez väčšej námahy otvoril skóre stretnutia. Po polhodine hry ukázal Žákovič opäť svoj prínos pre tím. Sledoval let lopty i vybiehajúceho hosťujúceho gólmana a ukážkovo ho preloboval – 2:0.

Domáci tím hral to, čo potreboval. Na súpera z horšej polovice tabuľky to stačilo.

A keď v 34. minúte unikol po ľavej strane Jagnešák, publikum znovu spozornelo. Nevysoký center našiel v pokutovom území Lukáša Kubicu. Pravý stredopoliar urobil presne to, čo mal. Bez prípravy, prudko a presne napálil loptu do siete. Takýto scenár zápasu by asi nikto nečakal, no hostitelia boli až prekvapujúco veľmi efektívni.

Po výmene strán sa zamračilo a ochladilo. Zverenci Ivana Rusnáka mali pohodlný trojgólový náskok a mohli hrať už uvoľnenejšie. Čakalo sa, čo vymyslí súper, ak chcel aspoň skorigovať pre neho nepriaznivý stav. Prvú sľubnú druhopolčasovú príležitosť mal opäť s chuťou hrajúci Žákovič. Pekne ho vysunul Čecho, no lopta smerovala vedľa pravej žrde. Potom prišla zvýšená aktivita hostí. V 56. minúte sa o prienik do šestnástky domácich pokúsi Peter Šalagovič, no jeho strelecký pokus našiel Lešňovského pripraveného.

V 62. minúte sa už ale futbalisti, vedení bývalým slovenským reprezentantom Viliamom Hýravým, radovali. Najprv napálili loptu do pravej žrde. Tá sa odrazila ku kapitánovi Petrovi Hofericovi a ten ju podobne ako Kubica nekompromisne poslal do brány. To bolo ale z pohľadu hosťujúceho kolektívu v tomto stretnutí všetko. Preto nemohol pomýšľať na dobrý výsledok. Hornooravci, aj keď viditeľne ubrali nohu z plynu a podvedome sa šetrili na dôležitejší nedeľný zápas proti lídrovi súťaže, si dokázali vypracovať ešte štyri príležitosti.

Striedajúci Marcel Pikoš naservíroval v 70. minúte loptu Čechovi, no Žiaran mu nedovolil radovať sa z gólu. Zakrátko nato mal Žákovič na dosah hetrik, no v rozhodujúcej chvíli ho lopta neposlúchala a bolo po šanci. Ďalší v poradí, ktorý zaváhal, bol Samuel Kurtulík. Jeho dobre zahraný lob ochranca svätyne hostí prečítal a vyrazil ho na roh. Tri minúty pred koncom postupovali vedľa seba Ľubomír Jaššo a Kurtulík. Druhý menovaný sa už pripravoval na strelu, no v poslednej chvíli zakročil Žiaran.

Hoci Námestovčania nepodali optimálny výkon, dokázali sa dostávať do príležitostí na skórovanie a tri z nich aj premeniť. O osude zápasu sa rozhodlo až príliš skoro, preto druhý polčas nepriniesol až taký atraktívny futbal. Tri body ale ostali doma, vďaka ktorým Hornooravci poskočili už na piatu priečku v tabuľke. Ak uspejú aj túto nedeľu v Kremničke, bude pohľad na ňu ešte radostnejší.