Sumár 2. kola: Altis – Oravská hokejová liga

2.kolo – Nedeľa 15.10.2017 – Hokejový štadion Altis

Zápas č.1 :

HK MTS Námestovo– HK Liesek 4:0 (0:0 – 3:0 – 1:0)

Popis stretnutia :
V prvej tretine sa ani jeden z tímov výraznejšie neprejavil. Začiatkom druhej tretinyRoman Huľoprvým gólom zápasu strelecky prebudil Námestovčanov. V osemnástej minúte Štefan Ligas využil presilovú hru. Následne hostia nevyužili šancu v podobe presilovej hry o dvoch hráčov. Záver tretiny patril znova domácim, kedy Adam Haluška zvyšoval. Po úvodom góle tretej tretiny na 4:0 sa začal hrať nervózny hokej, ktorý však už do konca zápasu divákom gól nepriniesol.
Góly NAM:
1:0 – 16:41 – Huľo Roman (Slovík Martin)
2:0 – 17:20 – Ligas Štefan (Haluška Adam, Zaťko Marcel)

Zápas č.2:

HK Oravská Polhora – HK Trstená 5:3 (1:1 – 2:0 – 2:2)

Oba tímy do zápasu nastúpili s vysokým nasadením. Hral sa rýchly hokej. Ako prvý sa presadili hostia. Michal Furdek šikovne našiel pred bránou Miroslava Pekarčíka. V závere tretiny sa podarilo domácim zatlačiť Trstenčanov do obranného pásma a vyrovnať. Druhá tretina sa hrala opäť v tempe. Polhorčania v priebehu zvyšovali na 3:1. V dvadsiatej šiestej minúte sa hostia dostali do prečíslenia o dvoch hráčov túto šancu však nevyužili. V poslednej tretine oba tímy ponúkli vyrovnaný útočný hokej. V úvode Jozef Holubiak pridal gól na stranu domácich. Hostia však zabrali a dotiahli sa na jednogólový rozdiel. Šťastie im však neprialo a napätý záver stretnutia nahodeným pukom od modrej čiary ukončil Patrik Kapičák.
Góly POL:
1:1 – 13:37 – Iglarčík Dominik (Jurášek Peter ml.)
2:1 – 17:14 – Piták Dávid
3:1 – 20:10 – Kapičák Patrik (Bugaj Juraj) PH1
4:1 – 31:08 – Holubiak Jozef (Bugaj Juraj)
5:3 –44:43 – Kapičák Patrik
Góly TRS:
0:1 – 05:24 – Pekarčík Miroslav (Furdek Michal)
4:2 – 36:08 – Balún Marko (Balún Samuel)
4:3 – 43:02 – Pekarčík Miroslav (Šuhaj Filip, Betušťák Adrián)
Vylúčenia a trestné minúty : 2/4– 5/10

Zápas č.3:

HK Vavrečka – HK Klin 9:5 (3:1 – 2:2 – 4:2)

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim a v deviatej minúte už viedli o dva góly. V závere tretiny sa uvoľnil Pavol Bolibruch a v samostatnej akcii znižoval na 2:1. Následne však po chybe brankára Vavrečka znova skórovala. V ďalšom priebehu sa hral pekný avšak nervózny hokej. Aj napriek snahe a dravosti Kliňanov navrch mali stále domáci. Tretia tretina predviedla gólovú plejádu na obidvoch stránkach z víťazným koncom pre Vavrečku.