Altis Oravská hokejová liga – sumár 12. kola

1.kolo – Nedeľa 05.02.2017
Zápas č.1
HK Oravská Polhora – HK Vavrečka 5:6 (0:3 – 3:0 – 2:3)

Popis stretnutia :
Oba mužstvá začali opatrne. Hralo sa na obidvoch stranách. Prvý gól stretnutia padol v štvrtej minúte z hokejok Vavrečky. Od polovice tretiny už boli jednoznačne lepší Vavrečania. Zatlačili súpera do pásma a po minútovom kolotoči strelou Dominika Ferletjaka zvyšovali. O 25 sekúnd nato rozhodený brankár domácich Martin Tyrol inkasoval znovu. Pred koncom tretiny sa v nepremenenej samostatnej akcii predviedol ešte hráč hostí Tibor Holubčík. Po prestávke si mužstvá vymenili úlohy a dominovali Polhorčania. V 21. minúte stretnutia Patrik Kapičák zachytil puk v strednom pásme a v nájazde z pravej strany bekhendom zavesil. Nasledoval ho Jozef Holubiak počas avizovaného vylúčenia. Koncom tretiny už na tabuli svietilo 3:3, kedy domácich do zápasu vrátil Peter Jurášek. V tretej tretine hrali oba tímy naplno. Úvod lepšie vyšiel domácim. Dostali sa do vedenia ale nie nadlho. Dominik Ferletjak svojím tretím gólom v zápase potrestal vylúčenie Patrika Kapičáka za podrazenie. Následne si Martina Pribilinca v bránene Vavrečky vychutnala dvojica Štefan Tyrol a Dávid Piták. V 43. minúte stretnutia znovu vyrovnal Igor Hurák. Túto hokejovú naháňačku ukončil 33 sekúnd pred koncom zápasu Dominik Ferletjak delovkou z vrcholu ľavého kruhu pod brankárovu vyrážačku.

Góly POL:
1:3 – 20:58 – Kapičák Patrik
2:3 – 26:10 – Holubiak Jozef (Kapičák Patrik)
3:3 – 28:30 – Jurášek Peter (Iglarčík Dominik, Piták Dávid)
4:3 – 30:35 – Iglarčík Dominik (Tyrol Štefan, Jurášek Peter)
5:4 – 37:05 – Tyrol Štefan (Piták Dávid)

Góly VAV:
0:1 – 03:38 – Ferletjak Dominik (Ferletjak Miloš)
0:2 – 09:27 – Ferletjak Dominik (Madleňák Vladimír)
0:3 – 09:52 – Hrkeľ Miroslav (Ferletjak Miloš)
4:4 – 32:33 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav) PH1
5:5 – 42:14 – Hurák Igor (Hoľma Jaroslav)
5:6 – 44:27 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav, Madleňák Vladimír)

Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 3/6
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Paulovič Juraj – Florek Milan

Zápas č.2
HK Slanica – HK Klin 7:3 (2:1 – 2:0 – 3:2)
Ako prví udreli hostia. Po šiestich odohraných minútach Peter Dubasák zachytil prihrávku medzi kruhmi a strelou odrazenou od pravej žŕdky otvoril stretnutie. Z vedenia sa však tešili iba pár minút. Domáci vyrovnali a o pár minút sa gólom počas presilovej hry dostali do vedenia ktoré si dokázali udržať až do konca tretiny. V druhej tretine sa strelecky darilo najmä kapitánovi belasých Slaničanov Danielovy Večerkovy ktorý dvoma gólmi zvýšil na 4:1. Začiatok tretej tretiny vyšiel Kliňanom. Peter Bolibruch strelou od modrej čiary prekvapil Boleka Matúša v domácej bráne. Rovnakú gólovú situáciu na opačnej strane o dve minúty neskôr zopakoval Roman Huľo. Po góle na stranu domácich ešte pridali Daniel Večerek a Peter Halimovič. Gólovou bodkou sedem sekúnd pred koncom stretnutia už len upravil skóre na 7:3 Jakub Demko.

Góly SLA:
1:1 – 08:58 – Večerek Daniel (Kordiak Adam)
2:1 – 10:07 – Bakaľa Ján (Bakaľa Marek) PH1
3:1 – 17:50 – Večerek Daniel (Bakaľa Marek)
4:1 – 21:48 – Večerek Daniel (Matis Dávid) PH1
5:2 – 32:35 – Huľo Roman (Kozák Štefan)
6:2 – 35:55 – Večerek Daniel (Halimovič Peter)
7:2 – 42:16 – Halimovič Peter (Večerek Daniel)

Góly KLI:
0:1 – 06:24 – Dubasák Peter (Bolibruch Peter, Pekarčík Jakub)
4:2 – 30:20 – Bolibruch Peter
7:3 – 44:53 – Demko Jakub

Vylúčenia a trestné minúty : 2/4 – 3/6
Presilovky: 2/0

Zápas č.3
HK Slovan Trstená – HK Liesek 3:4 (2:0 – 1:2– 0:2)

Tento zápas ponúkol divákom vynikajúci hokej už od prvej sekundy stretnutia. Hral sa rýchly a tvrdý hokej. Nervozita na oboch stranách sa pretavila do vylúčení. To využili Trstenčania na strelenie úvodného gólu. Počas presilovej hry o dvoch hráčov do odkrytej brány zavesil Martin Pekarčík. O dve minúty skóroval znovu strelou pomedzi betóny, taktiež počas oslabenia o dvoch hráčov. Ďalej sa hrala vyrovnaná partia. V poslednej minúte tretiny mal ešte možnosť v samostatnej akcii zvýšiť Patrik Gočál. Počas vlastného oslabenia zachytil puk medzi kruhmi ale nepremenil. V úvodnej minúte druhej tretiny zvonila žŕdka brankára Trstenej. Nedostatok štastenej ale neodradil Dávida Miklúšeka ktorý položil Matúša Zaťka a znížil náskok domácich. V 28. minúte stretnutia rozhodcovia nariadili trestné strieľanie z dôvodu zaľahnutia puku hráčom Liesku vo vlastnom bránkovisku, ktoré s chladnou hlavou premenil Adrián Betušťák. Minútu pred koncom tretiny znovu znižoval Lukáš Miklúšek za asistencie Mareka Lieskovského. Posledná tretina Trstenčanom moc nevyšla, aj napriek tomu že brankár Liesku Lukáš Kabáč v niektorých situáciách doslova čaroval. Vo vydarenej akcii vyrovnal Ján Šuvada, ktorý svoju šikovnosť predviedol aj o niečo neskôr v podobe ďalšieho gólu. Po chybe domáceho obrancu našiel medzeru medzi betónmi čím dostal svoj tím do vedenia. V 40. minúte stretnutia sa Liešočania tešili predčasne. Rozhodca gól z dôvodu posunutej brány neuznal a tak dráma pokračovala. V snahe vyrovnať domáci minútu pred koncom zápasu odvolali brankára a vo veľkom štýle potrápili hráčov Liesku aj napriek tomu že sa im už bodovať nepodarilo.

Góly TRS:
1:0 – 06:27 – Pekarčík Martin (Betušťák Adrián) PH2
2:0 – 08:14 – Pekarčík Martin (Barnas Maroš) PH2
3:1 – 27:20 – Betušťák Adrián TS

Góly LIE:
2:1 – 16:25 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Miklúšek Lukáš)
3:2 – 28:53 – Miklúšek Lukáš (Lieskovský Marek)
3:3 – 30:22 – Šuvada Ján (Baňák Dalibor, Miklúšek Dávid) PH1
3:4 – 35:15 – Šuvada Ján

Vylúčenia a trestné minúty : 9/18 – 6/12
Presilovky: 2/1

Zápas č.4
HK Rabča – HK MTS Námestovo 6:3 (3:1 – 1:0 – 2:2)

V tretej minúte stretnutia sa domáci Rabčania ujali vedenia. Presadil sa Ján Bodorík ktorého pred bránou našiel Matúš Skurcoňák. Nepodarené striedanie domácich v podobe menšieho trestu pre hráčsku lavicu následne potrestal a zároveň vyrovnal Igor Olbert. Potom sa Námestovčanom herne už moc nedarilo a do konca druhej tretiny inkasovali tri góly. V tretej tretine oba tímy korčuliarsky pridali. V 34 minúte na 4:2 strieľal Zaťko Marcel, avšak o pár sekúnd znovu zvyšoval Jozef Gužík. Štefan Ligas tretím Námestovským gólom v zápase už moc karty nezamiešal. Záver zápasu patril peknému gólu Mariána Oselského, ktorým minútu pred koncom stretnutia definitívne spečatil výhru Rabčanov.

Góly RAB:
1:0 – 02:16 – Bodorík Ján (Skurcoňák Matúš)
2:1 – 04:57 – Skurcoňák Matúš (Gužík Jozef, Oselský Kornel)
3:1 – 05:42 – Koľada Tomáš
4:1 – 21:20 – Harbut Pavol (Oselský Marián)
5:2 – 33:41 – Gužík Jozef
6:3 – 44:00 – Oselský Marián

Góly NAM:

1:1 – 04:12 – Olbert Igor (Zaťko Marcel) PH1
4:2 – 33:25 – Zaťko Marcel (Jancek František, Kubala Lukáš)
5:3 – 36:53 – Ligas Štefan (Slovík Martin)

8 HK Klin 12 1 0 3 8 26:66(- 40) 6

Z – počet zápasov, V – výhra, Vn – výhra po nájazdoch, Pn – prehra po nájazdoch, P – prehra, B – nazbierané body

Autor: Zuzana Florková