Disciplinovaný výkon priniesol žlto-čiernym ďalšiu presvedčivú výhru

MŠK NÁMESTOVO: ZIMNÁ PRÍPRAVA – TENTORAZ ANI NEINKASOVALI

sobota 4. február 2017 – Na bojovného súpera platila pozorná obrana

Námestovo – Žabokreky 3:0 (1:0)
Góly: Lukáš Kubica, Ľubomír Jaššo, Samuel Kurtulík

Zostava mužov Námestova: D. Kubica – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Ľ. Jaššo, L. Kubica – T. Košút, striedali: L. Gluštík, M. Kubás


Disciplinovaný výkon priniesol žlto-čiernym ďalšiu presvedčivú výhru.

V hmlistom počasí sa hra pohybovala prevažne v strede poľa. Oba celky príkladne bojovali. Piatoligista dobre prehusťoval vlastné obranné pásmo, do ktorého sa MŠK spočiatku ťažšie dostával. Keď však prevzal iniciatívu na svoje kopačky, mal nielen hernú prevahu, ale vypracoval si i viac šancí.
Prvú dobrú príležitosť mal hosťujúci Slovan, keď v 17. minúte opečiatkoval brvno domácej brány. Tento moment prinútil Námestovčanov k tomu, aby boli aktívnejší smerom dopredu. Tvrdá prízemná strela Juraja Simana v 33. minúte si ešte cestu do siete nenašla, rovnako ani následná hlavička Ľubomíra Jašša. Do tretice všetko dobré platilo v 37. minúte, kedy prudko a presne mieril Lukáš Kubica.
Žabokrekom nemožno uprieť snahu vyrovnať, no s dobre organizovanou obranou treťoligistu si nevedeli poradiť. V 65. minúte vyrazil gólman hostí loptu pred seba a pred ním nachádzajúci sa Ľubomír Jaššo ho poľahky prekonal. To isté sa mu mohlo podariť v 77. minúte, avšak lopta skončila len na pravej žrdi.
Do druhého polčasu nastúpili hráči na skúške Martin Kubás z Liesku a Lukáš Gluštík zo Zubrohlavy. No a práve prvý menovaný bol na ihrisku vďaka svojmu výkonu neprehliadnuteľný. Jeho aktivita a technická vyspelosť platila na súpera. Po jeho centri v 84. minúte Samuel Kurtulík už len spečatil zaslúžené víťazstvo Rusnákovcov.

Autor článku: Milan Švába