SKI Vitanová (29km)

Stredisko s najkrajším výhľadom na Tatry. Skvelá lyžovačka na výborne zasnežených tratiach. Ubytovanie a stravovanie priamo v stredisku. Bezplatné parkovanie – kapacita 500 parkovacích miest. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, špičkového servisu a požičovne lyžiarskych a snowboardových potrieb.
ŠPORT, RELAX a ZÁBAVA, to je SKI VITANOVÁ Vrchdolinky
Lyžiarske stredisko bolo vybudované v roku 2008 a v tom istom roku zahájilo aj prevádzku. Nachádza sa v blízkosti obce Vitanová a je priamo prístupné z cesty III. triedy na trase Trstená – Vitanová – Oravice, s dostatočnou kapacitou bezplatných parkovacích miest. Daná oblasť sa nachádza v pohraničnej oblasti, s dobrým prepojením do Poľska – Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska, hraničný prechod Trstená –Chyžne 10 km. Oravská priehrada , Roháče a Liptov sú na dosah. Termálne kúpaliská v Oraviciach a na Liptove sú len na skok od areálu. Pre sezónu 2013/2014 platia zľavy na vstup do Meander Thermal parku Oravice pre našich návštevníkov – lyžiarov a j ubytovaných.

Lyžiarsky areál sa nachádza len 22 km od Zakopaného a je vyhľadávaným strediskom aj pre lyžiarov z Poľska. Zjazdovky sú pravidelne upravované a podľa potreby zasnežované moderným systémom umelého zasnežovania. Os sezóny 2011/2012 sme pripravili rozšírenie počtu zasnežovaných tratí. Celková dĺžka zasnežovaných tratí je 4,9 km.

Nadm. výška. základne zjazdoviek 725 m n.m.
Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 968 m n.m.
Prevýšenie 243 m
Celková prepravná kapacita 3600 osôb / hodina