MŠK Námestovo: zimná príprava – šiesta výhra venovaná pánovi Ličkovi

sobota 4. marec 2017 – Bojovnosť prevládala nad peknými momentmi
Námestovo – Tvrdošín 2:1 (2:0)
Góly: Samuel Kurtulík, Patrik Jagnešák – Ľubomír Gerát
Zostava mužov Námestova: S. Kormaňák – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – Ľ. Jaššo – P. Jagnešák, S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – T. Košút, striedali: M. Kubás, D. Kubica (b)

Súboj tímov z dvoch oravských okresných miest veľa futbalovej krásy nepriniesol.

Hostitelia sa deň pred stretnutím dozvedeli smutnú správu, že ich navždy opustil dlhoročný hospodár klubu pán Ján Ličko. Derby stretnutie pritiahlo do hľadiska 50 divákov. Bol to ale viac boj o každý kúsok hracej plochy ako pekné futbalové predstavenie. Náznakov šancí videli diváci niekoľko, no čisté gólové príležitosti sa rodili len zriedkavo. Výsledkom toho boli tri gólové momenty.
O prvý z nich sa postaral v 11. minúte Samuel Kurtulík, keď mu centrovanú loptu hlavou predĺžil Tomáš Košút. Druhý ešte krajší prišiel v 23. min, kedy sa umiestnenou strelou z priameho kopu prezentoval Patrik Jagnešák. Ten mal na kopačke aj ďalší gól, ale v 44. min jeho pokus Machunka vyrazil na roh. Hosťujúci brankár sa taktiež vyznamenal krátko po zmene strán, kedy nohami zneškodnil Košútovo zakončenie. Tomu nebolo súdené skórovať, keďže ani po hodine hry z dobrej pozície nemieril presne.

V 70. minúte mohli hostia znížiť, ale s prudkým centrom z rohového kopu si nabiehajúci hráč Tvrdošína neporadil. Štvrtoligista sa nevzdával a ukázal, že vie premieňať šance. V tomto stretnutí sa mu to podarilo raz a to v 78. min, kedy rýchlu kombináciu pretavil na gól Ľubomír Gerát.
O poslednú peknú akciu v tomto zápase sa postarali Marcel Pikoš s Lukášom Čechom. Prvý menovaný mal na kraji dostatok miesta, aby mohol presne odcentrovať. Pred bránou videl nabiehajúceho spoluhráča, avšak ten napálil loptu len do ľavej žrde.
Domácim s rôznych dôvodov chýbali traja hráči základnej zostavy – brankár Tomáš Lešňovský (choroba), ľavonohý Marián Šmiheľ (pracovné povinnosti) a skúsený Juraj Siman (trénerský kurz). Napriek tomu dotiahli tento duel do víťazného konca, hoci aj tentoraz chceli zdolať súpera vyšším rozdielom.

Autor článku: Milan Švába, FOTO: Michal Glonek