Mladá oravská boxerka vyhrala turnaj vo Švédsku

JessicaTriebeľová sa počas víkendu 3.-5. februára zúčastnila prestížneho medzinárodného turnaja v boxe GoldenGirl vo Švédsku. V meste Boras sa zišli boxerky z rôznych kútov sveta, aby zabojovali o titul GoldenGirl. (info o turnaji http://thegoldengirlbc.net/) Jessicu sprevádzal na turnaji ukrajinský tréner KupriyanHuley. Celkovo povrazy ringu prekročilo okolo 250 žien.
Jessica nastúpila v kategórií do 57kg na svoj prvý zápas vo štvrťfinále v piatok 3.2. proti Írke RebecceToohey, ktorú jednoznačne porazila 5:0 na body.

Jessica Triebeľová je úradujúcou majsterkou Európy vo svojej vekovej a hmotnostnej kategórii.

V semifinále ju čakala Kanaďanka TatiannaAntunes, Jessica si počínala naozaj výborne a svoju súperku zdolala 4:1 na body a zaistila si tak postup do veľkého finále.
V nedeľu ráno sa v ringu postavila proti Fínskej jednotke Vilme Viitanen a napriek tomu, že Jessica mala už tretí zápas svoju súperku nešetrila a jednoznačne zvíťazila 5:0 na body.
Jessica po svojom veľkom úspechu z Majstrovstiev Európy v Turecku 2016 ďalej reprezentuje Slovensko vo výbornom svetle. Zo Švédska vezie domov zlato, ktoré si vybojovala v silnej konkurencii. Momentálne ju čaká príprava a sústredenie na Ukrajine.

Plagát turnaja Golden Girl vo Švédsku, ktorý vyhrala stále iba 15-ročná Oravčanka Jessica Triebeľová.

Autor článku: Monika Janovičová