KALENDÁR NAJBLIŽŠÍCH PODUJATÍ

Kalendár podujatí v Námestove
Kalendár podujatí v Námestove
apr
20
So
MŠK Námestovo – MFK Vranov @ MŠK Námestovo
apr 20 @ 16:30 – 18:30

Futbalový zápas MŠK Námestovo – MFK Vranov.

apr
21
Ne
ÚČET @ Dom Kultúry
apr 21 @ 18:00 – 19:30

21.4.2024 Nedeľa 18:00 – Vstupné: 21 €

Komédia, ktorá vystaví účet mužskému naturelu! Trojica výrazných a skúsených hercov Ady Hajdu, Lukáš Latinák a Róbert Jakab nás vtiahne do sledu humorných situácií, ktorý začína exhibíciou veľkého ega a končí skúškou kamarátstva. Jednoducho komédia o mužoch, ktorí si myslia, že rozumejú ženám, ale nerozumejú ani sami sebe.

Dlhoročných kamarátov Julesa, Antoina a Axela čaká spoločný víkend. Zdá sa, že to bude ďalšie príjemné povyrazenie, avšak zdanie môže klamať. Čo sa stane, ak jeden z nich požiada zvyšných dvoch, aby mu preplatili účet, hoci ich večer predtým suverénne pozval? A čo môže spôsobiť, ak si náhodou prečítate sms, ktorá vám nepatrí? Inscenácia Účet roztáča kolotoč vtipných a výbušných situácií, ktorým postupne rozkrýva svet mužov. Nejde však o klasickú komédiu so vzťahovou zápletkou, ale o sondu do mužského sveta, jeho logiky, zákonitostí, absurdity, ale aj pravidiel, ktoré by sa nemali porušovať. Inak hrozí roztržka a konflikt.

“Cieľom našej inscenácie je situácie v texte povýšiť a rozohrať. Kvalitné herecké obsadenie a energia všetkých aktérov je toho zárukou. Zvlášť herecké obsadenie je veľkým prísľubom pre túto inscenáciu. Na detailoch postavené komediálne herectvo a súhra sú pre túto trojicu charakteristické. Chápeme a chceme ctiť, že Účet nie je klasickou komédiou, kde sa humor vytvára – pre postavy príbehu tu niet ničoho vtipného. Oni sa nachádzajú sami v sebe vo vážnej existenciálnej situácii a riešia ju. Humor vzniká práve vďaka ich úprimnosti, pravdivosti ich emócií a názorov, keď sa na to my ako pozorovatelia pozeráme, smejeme sa. Často preto, lebo sme radi, že nie sme na ich mieste. A tiež preto, že podobné situácie možno veľmi dobre poznáme. Sú a mali by byť skutočné,” hovoria tvorcovia.

Divadelná inscenácia Účet vznikla adaptáciou francúzskeho originálu Cleménta Michela v spolupráci Štúdia L+S, ADY PRODUCTION a Divadla MÚZA TEATRO. Réžie sa chopil Jakub Nvota, preklad vytvorila Elena Flašková. O hudbu sa postaral Kamil Mikulčík a scénu a kostýmy vytvorila Eva Kudláčová Rácová.

Dĺžka podujatia: 90 minút

apr
26
Pi
Jarný jarmok @ Hviezdoslavovo námestie
apr 26 celý deň
apr
27
So
Ukončenie otužileckej sezóny
apr 27 celý deň
apr
28
Ne
NA ZEMI DOBRE MI @ Mestská knižnica Námestovo
apr 28 @ 16:00 – 17:00

Mestská knižnica Námestovo

Veselé bábkovo-činoherné predstavenie so silným ekologickým posolstvom. Bábkové a činoherné party striedajú pesničky a primeraná dávka interakcií s publikom.

…vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… May day, may day… Havaruje priamo do lesa… No, do lesa…Na skládku medzi stromami, kde kedysi les býval. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov?

Sci-fi je v divadle ojedinelý žáner, ktorý však ponúka pohľad z vonka na človeka a jeho správanie sa k našej planéte. Chceme, aby aj deti našich detí dýchali čistý vzduch tak ako my a zažili prírodu aspň tak ako my. Z lásky k Zemi sme do predstavenia zapracovali aj tému triedenia odpadov. Diváci rovno na javisku pomôžu našim kamošom roztriediť papier, plasty a sklo do správnych košov.

Vhodné pre deti od 3 do 10 rokov.

Dĺžka podujatia: 45 minút

máj
4
So
MŠK Námestovo – MŠK Rimavská Sobota @ MŠK Námestovo
máj 4 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – MŠK Rimavská Sobota.

TERRA APATHY @ Dom Kultúry
máj 4 @ 19:00 – 20:00

4.5.2024 Sobota 19:00 – Divadlo Pôtoň

Nový projekt čerpá zdroje z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari nad Hronom čelila ekologickej katastrofe a v roku 1969 bola uznesením vlády Československej socialistickej republiky zlikvidovaná a vymazaná z mapy.

Tvorcovia inscenácie Terra Apathy nadväzujú projektom na dramaturgickú líniu dokumentárneho divadla v ktorej sa venujú zabudnutým alebo ta- buizovaným témam. Medzi významné projekty tejto línie patria: Terra Granus (2008) – likvidácia obce Mochovce kvôli výstavbe jadrovej elektrárne, Tajomstvo domu Skuteckých (2009) – história vily Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici, Nežná (2009) – dvadsiate výročie Nežnej revolúcie, Psota (2012) – chudoba na Slovensku. Inscenáciám v línii dokumentárneho divadla predchádza výskum v daných lokalitách a tvorcovia po zdrojových ma- teriáloch pátrajú v dostupných archívnych materiáloch. Dôležitou súčasťou výskumu je aj oral history s pamätníkmi udalostí, ktorí tvorcom poskytujú cenné a intímne výpovede.

Pre tvorivý tím je príbeh obce Horné Opatovce parafrázou našej civilizácie, ktorá sa za zvyšovaním svojho komfortu ženie cez likvidáciu svojho životného priestoru.

Dĺžka podujatia: 60 minút

máj
5
Ne
MÁŠA A MEDVEĎ: MUZIKÁL PRE DETI @ Dom Kultúry
máj 5 @ 17:00 – 18:00

5.5.2024 Nedeľa 17:00

Vstupenky sa v Dome kultúry nepredávajú, zakúpite ich iba online na: https://www.superticket.sk/masa-a-medved-muzikal-pre-deti?#/

Príďte a zažite úžasnú muzikálovú show s vašimi obľúbenými postavičkami z rozprávky Máša a Medveď! Táto nerozlučná dvojica prichádza na Slovensko s úplne novým predstavením plným šibalstva, nových pesničiek a hlavne množstvom zábavy a smiechu!

V rámci 60-minútového predstavenia budete svedkami nezabudnuteľných dobrodružstiev Máše a Medveďa, ktoré vás vtiahnu do ich sveta plného veselých situácií a vtipných momentov.

Po skončení predstavenia sa deti budú môcť stretnúť so svojimi milovanými postavičkami, pozrieť si ich zblízka a dokonca sa s nimi aj odfotiť. Doprajte svojim deťom radosť a zábavu!

Príďte na muzikálovú show Máša a Medveď a prežite spoločne s nimi nezabudnuteľné rodinné chvíle plné smiechu a radosti!

Ďalšie informácie k podujatiu:

Muzikál trvá cca 60 minút.

Aby ste si ho vychutnali, čo najlepšie, odporúčame prísť aspoň 15 minút pred koncertom.

Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov.

Vstupenku na koncert potrebuje každý divák bez ohľadu na vek.

Po predstavení bude možnosť sa odfotiť s maskotmi.

máj
7
Ut
Expedičná kamera @ Dom Kultúry
máj 7 @ 18:00 – 21:00
Posledná možnosť vidieť Expedičnú kameru v tomto roku! Zapíš si dátum 7. máj a hybaj s nami na hory, kde polezieme na jednu z najťažších skalných ciest na Slovensku, zajazdíme si v kanadskom prašane zažijeme rýchlovýstup v Taliansku a cykloturistiku v ďalekom Nórsku.
Ako čerešničku na torte sme pre vás pripravili nový český expedičný film z peruánsko – brazílskej Amazónie.
8. mája je navyše voľno, tak sa nemusíš ponáhľad domov do postele 😁
Je tu 14. ročník Expedičnej kamery, kde si spolu pozrieme 5 filmov plných dobrodružstva.
Hlavným trhákom bude nový film s Adamom Ondrom, ktorý je jedným z najlepších lezcov histórie a jeho nasledovníkom Pepom. Písal sa rok 2022, keď vtedy len 15 ročný Pepa Šindel vyliezol cestu obtiažnosti 9a+. Spoločne sa vydajú na jednu z najťažších skalných ciest na Slovensku.
Ďalej sa pozrieme na to, ako sa jazdí v kanadskom prašane keď ste na lyžiach, jednokolke či bicykli, zažijeme rýchlo výstup v Taliansku a cykloturistiku v ďalekom Nórsku.
Ako čerešničku na torte sme pre vás pripravili nový český expedičný film z peruánsko – brazílskej Amazónie.
🎞18:00 NASLEDOVANIE SPRÁVNEJ CESTY
Krajina: Rakúsko, Kanada
Dĺžka: 20 min
Réžia: Andreas Monsberger
Jazyk: angličtina a nemčina
Titulky: české titulky, trailer
Nasledujte správnu športovú cestu a zistíte, že vášeň k športu môže priniesť rovnováhu a naplnenie. Tri postavy: Roman Rohrmoser, profesionálny jazdec na lyžiach vo voľnom teréne, Gerald Rosenkranz, odborník na horské bicykle a jednokolky, a Jay Bearhead, pôvodný obyvateľ Kanady, ktorý stratil svoju kultúrnu identitu v internátnych školách ukazujú svoju správnu cestu. Napriek bojom s drogovou závislosťou pomohla Jayovi vášeň pre horské bicykle obrátiť jeho život k lepšiemu. Film zdôrazňuje transformačnú silu nasledovania svojich vášní a hľadanie zmyslu v ceste. Urobte prvý krok na svojej vlastnej ceste – môže vás doviesť na neočakávané miesta.
————————————————–
🎞18:20 LEZCI– nový film s Adamom Ondrom
Krajina: ČR,
Dĺžka: 27 minút, film natočený exkluzívne pre Expedičnú kameru
Adam Ondra je považovaný za jedného z najlepších lezcov histórie, ktorý posúva limity tohto športu už od detského veku. Pepa Šindel kráča v Adamových šľapajach. V roku 2022 vyliezol cestu v obtiažnosti 9a+, a to iba v 15 rokoch. Nikto iný na svete takú obtiažnosť v tak nízkom veku okrem nich dvoch nezvládol. Rodina Šindľových trávi v dodávke na cestách značnú časť roka a tentoraz prichádzajú do oblasti Krpcovo. Tu nastáva výnimočné stretnutie Pepy s Adamom. Cieľ? Prelez jednej z najťažších skalných ciest na Slovensku.
————————————————–
🎞18:50 Pionieri
Krajina: Taliansko,
Dĺžka: 33 min,
Réžia: Alessandro Beltrame,
Jazyk: taliančina
Titulky: české titulky, trailer
Dňa 10. augusta 2021 sa Peter Moser vydal na šesť hlavných vrcholov hôr Pale di San Martino počas jediného dňa. Inšpirovaný priekopníkmi horolezectva prekonal sám túto cestu podľa historických trás prvých horolezcov, spoliehajúc sa iba na svoje skúsenosti ako horský sprievodca. Ako dopadne výzva, ktorú si prial dokončiť, aby prenikol ku koreňom horolezectva a svojho vlastného prístupu k nemu?
————————————————–
19:23 prestávka
————————————————–
🎞19:40 Stratené momenty
Krajina: Anglicko
Dĺžka: 25 min;
Réžia: Matty Waudby
Jazyk: angličtina
Titulky: české, trailer
Amatérsko autentický príbehom páru z britského Yorkshire, ktorí sa vydávajú do Nórska na svoju prvú horskú cykloturistiku. Okrem očakávanej dobrodružnej cesty bolo na tejto výprave viac než len objavovanie novej krajiny, novej kultúry, hôr, fjordov, vodopádov a nepretržitého denného svetla. S pomocou zbierky starých filmových fotografií zhotovených jeho dedkom Bobom počas cykloturistiky Škandinávií v 50. rokoch 20. storočia mal Matty za cieľ nájsť miesta, kde boli tieto fotografie zhotovené, a tak sledovať šliapanie pedálov jedného zo svojich predkov takmer pred 70 rokmi.
————————————————–
🎞20:05 Javari
Krajina: ČR
Dĺžka: 54 min.
Réžia: Mirek Haluza, trailer
JAVARI je unikátny rýdzo český dobrodružný expedičný film, ktorý mapuje návrat dvoch priateľov, Simona a Mirka k indiánskemu kmeňu Matsés, ktorý žije na peruánsko-brazílskej hranici pri rieke Javari. Jedno z najodľahlejších a najmenej prebádaných oblastí našej planéty sa tak stane dejiskom dobrodružného príbehu, kedy sa dvojica cestovateľov na vlastnú päsť vypraví hľadať ďalšiu osamotenú osadu Matsés stratenú kdesi v hlbinách Amazónie. Obtiažny terén, úraz a riešenie nebezpečných situácií sú každodenným sprievodcom vo svete, kde akákoľvek pomoc v podstate neexistuje. Signifikantnou pointou je fakt, že aj v dnešnej digitálnej dobe ešte stále existujú hodnoty ako láska k prírode, rodine, dobrodružstvu a priateľstvu so zdanlivo úplne odlišnou kultúrou.
Vstupenky zakúpiš jednoducho:
👉V predpredaji za zvýhodnenú cenu 7€ (len do 07.05.24. do 17:00)
https://tinyurl.com/ms844w9b
👉 Na mieste za 9€
Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na druhý blok po prestávke.
máj
11
So
Míľa pre mamu @ Nábrežie Oravskej priehrady
máj 11 celý deň
máj
12
Ne
PI ČAJ, MILÁČIK! @ D
máj 12 @ 18:00 – 20:00

„Brilantná francúzska komédia z divadelného prostredia, ocenená Moliérovou cenou ako KOMÉDIA ROKA”

Významná divadelná spoločnosť skúša bulvárnu hru. Je niekoľko dní pred premiérou. Nič nie je pripravené: technický personál je flegmatický, garderobierka neochotná, duchom neprítomnej režisérke všetko prerastá cez hlavu. Medzi hercami vládne elektrizujúca nálada, hlavná predstaviteľka je na pokraji nervového zrútenia z prvého milovníka – syna producenta, ktorý si ho protekčne „nanominoval“ do hry. Nemotorne, nesmelo, naivne a ťarbavo vchádza po prvý raz na javisko. Takto sa začína komédia v podaní takmer „kalamitných“ hercov. Poviete si: Hotová katastrofa! Omyl. Skvelá zábava!

Naša komédia poodhalí oponu divadelného zákulisia. Kam mnohí nesmú. Ale vy musíte! Čaká na vás výdatná porcia liečivého smiechu.

Diváci sa stávajú svedkami nielen poslednej generálky pripravovanej hry, ale aj jej premiéry. Namiesto toho, aby boli herci perfektne pripravení na deň D, dokonale popletú všetky svoje repliky a výstupy. Premiérový večer sa mení v peklo. Ich snaha sa zvrhne na zábavný kolotoč smiešnych situácií. Nepredvídateľné momenty sa valia jeden za druhým. Herci sa zúfalo snažia zachrániť, čo sa dá. Bláznivosť absurdity sa mení v smiech. Ale len my vieme, že nejde o nič výnimočné – je to jednoducho DIVADLO.

Dĺžka podujatia: 120 minút

máj
18
So
BUM 2024 – Beh ulicami mesta @ Hviezdoslavovo námestie
máj 18 celý deň
máj
25
So
MŠK Námestovo – Partizán Bardejov @ MŠK Námestovo
máj 25 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – Partizán Bardejov.

máj
31
Pi
Deň detí s kultúrou @ Dom Kultúry
máj 31 celý deň
jún
2
Ne
NO LAND – REPRÍZA @ Dom Kultúry
jún 2 @ 19:00 – 20:00

13.4.2024 Sobota 19:00  a  2.6.2024 Nedeľa 19:00

Vstupné: 15 €

NO LAND je krajina na dne. Pozývame na vyhliadkovú plavbu na dno najväčšieho vodného diela a najhlbšej ľudskej duše. Opäť sa ponoríme do histórie nášho mesta a zažijeme experiment v čase i priestore.

1953. Vody Oravskej priehrady zaplavujú Oravskú kotlinu. Polovica Námestova a päť ďalších obcí zmizne pod vodou. 4000 obyvateľov bolo prinútených presídliť sa na rôzne miesta po celom Československu. Veľkolepý plán, ktorý prežil vojnu a vojnou ťažko zranené Námestovo, ktoré prežilo Veľkolepý plán. Stálo to celé za to? Skončila pod hladinou aj naša história, väzby a identita?

Divadlo dNO je mladé nezávislé divadlo z Námestova. Doterajšia tvorba divadla sa stretla s diváckym úspechom i pozitívnym prijatím v divadelnej obci. Za svoje predošlé inscenácie získali ocenenia na viacerých slovenských prehliadkach a festivaloch. Z celoštátnej divadelnej prehliadky Belopotockého Mikuláš si odniesli Hlavnú cenu festivalu, na Scénickej žatve získali ocenenie v troch kategóriách a reprezentovali SR na medzinárodnom festivale v českom Hronove.

Dĺžka podujatia: 60 minút

 

jún
8
So
Kráľ Magurky @ Nábrežie Oravskej priehrady
jún 8 celý deň
MŠK Námestovo – 1. FK Svidník @ MŠK Námestovo
jún 8 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – 1. FK Svidník.

jún
15
So
Slovenský pohár v okruhovom jachtingu
jún 15 – jún 16 celý deň
Slovenský pohár v okruhovom jachtingu

15.06. – 16.6. 2024 – Pohár primátora Námestova – Slovenský pohár v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist a 29er – organizuje TJ Oravan Námestovo

jún
17
Po
DÁMSKA ŠATŇA @ Dom Kultúry
jún 17 @ 18:00 – 19:30

17.6.2024 Pondelok 18:00 – Vstupné: 23 €

Skvelá komédia, ktorá odhaľuje tajomné zákulisie dámskej šatne vidieckeho divadla v meste ako je napríklad Nitra. Odkrýva osudy štyroch herečiek, ktorým sa divadlo stalo ich druhým domovom a obetovali mu časť svojich životov. Každá z nich je iná. Tajomný priestor, ukrytý pred zvedavými očami divákov. Dámska šatňa a v nej štyri herečky, ktoré tu žijú veľký kus svojho umeleckého aj reálneho života. Divadlo sa stalo ich druhým domovom.

To je pôdorys skvelej komédie českého dramatika Arnošta Goldflama Dámska šatňa. Goldflam, sám herec, režisér a dramatik, nás ako skutočný znalec uvádza do tohto prostredia a odhaľuje „tajomstvá“ dámskej šatne. S humorom a láskyplným porozumením nás sprevádza osudmi jednotlivých postáv a dáva nahliadnuť do ich vnútra.

V predstavení sa fajčí.

Dĺžka podujatia: 105 minút

jún
21
Pi
HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge @ Nábrežie Oravskej priehrady
jún 21 @ 15:45 – 18:30

HardaSuka je jednou z najťažších triatlonových súťaží na svete.

Trasa súťaže bude nasledovná:
a) 5000-metrový plavecký úsek v priamej línii medzi východiskovým bodom za Slanickou osadou a cieľovým úsekom nachádzajúci sa v meste Námestovo – nábrežie.
b) Cyklistický úsek s dĺžkou 240 kilometrov a prevýšením cca 3 tis. metrov prebieha na slučke obiehajúcej poľské a slovenské Tatry.
(začiatok úseku: Námestovo – Chochołów – Poronin – Łysa Polana – Tatranská Lomnica – Liptovský Mikuláš – Zuberec – Chochołów – koniec epizódy: Chocholowska dolina)
c) Bežecký úsek cez hlavný hrebeň Tatier v dĺžke 55 kilometrov a prevýšením cca 5000 metrov (začiatok úseku Dolina Chochołowska – Wołowiec – Jarząbczy Wierch – Ornak – Prístrešok na Hala Ornak – Czerwony Wierchy – Kasprowy Wierch – Hostel Murowaniec na Hala Gąsienicowa – Krzyżne – Útulok v údolí Five Ponds – Świstówka –  cieľová páska súťaže – Útulok pri Morskom oku.

Trasa behu je veľmi náročná technicky vedie po náročných trasách Západných a Vysokých Tatier a zahŕňa úseky s vysokými nadmorskými výškami, výraznou expozíciou, uvoľnenými kameňmi a aj počasie je veľmi premenlivé. Organizátor odporúča mať skúsenosti s
IronMan alebo ultra behmi.

jún
30
Ne
Deň mesta a športu @ Nábrežie Oravskej priehrady
jún 30 celý deň
júl
5
Pi
NaFest 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 5 – júl 6 celý deň

Po piatich rokoch pivného festivalu v krásnom prostredí Oravskej priehrady sa môžete tešiť na prvý ročník multižánrového dvojdňového festivalu pre všetky vekové kategórie. Zvučné mená Českej a Slovenskej hudobnej scény prídu do Námestova a nebude chýbať ani výber kvalitných pív, dobrého jedla a bohatý program pre deti.

V piatok 5.7.2024 vystúpia Heľenine oči, Peter Bič Project, Kmeťoband, Ploštín Punk, Ščamba, Sám Sebou a ukončí to Drozďo & Demex.

V sobotu 6.7.2024 sa môžete tešiť na DALIBORA JANDU s kapelou PROTOTYP, Gladiator, Emma Drobná, Drišľak, Maduar, Sokoly a PACI PAC.

Viac na stránke festival NaFest 2024 alebo u predajcu vstupeniek predpredaj.sk.

júl
6
So
Diaľkové plávanie 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 6 celý deň
júl
7
Ne
Hudobné leto I. @ Slanický ostrov umenia
júl 7 celý deň
júl
12
Pi
Street paráda 2024 @ Skatepark Námestovo
júl 12 celý deň
júl
19
Pi
Verím pane 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 19 – júl 21 celý deň
júl
20
So
Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu
júl 20 – júl 21 celý deň
Interpohár - medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu

20.07. – 21.7.- Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist, ILCA a 420 – organizuje TJ Motoryacht Námestovo

aug
2
Pi
IBIZA PARTY 2024 @ Imperia-M
aug 2 – aug 3 celý deň
aug
11
Ne
Námestovský Dychfest 2024 @ Amfiteáter
aug 11 celý deň
aug
14
St
Tanečno 2024
aug 14 – aug 18 celý deň