KALENDÁR NAJBLIŽŠÍCH PODUJATÍ

Kalendár podujatí v Námestove
Kalendár podujatí v Námestove
júl
19
Pi
Verím pane 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 19 – júl 21 celý deň
júl
20
So
Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu
júl 20 – júl 21 celý deň

20.07. – 21.7.- Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist, ILCA a 420 – organizuje TJ Motoryacht Námestovo.

júl
26
Pi
Street paráda 2024 @ Skatepark Námestovo
júl 26 celý deň

Zmena dátumu na 26.7.2024 !

aug
2
Pi
IBIZA PARTY 2024 @ Imperia-M
aug 2 – aug 3 celý deň
aug
9
Pi
Slovak Food Truck Fest @ parkovisko nábrežie
aug 9 – aug 11 celý deň
aug
14
St
Tanečno 2024
aug 14 – aug 18 celý deň
aug
16
Pi
Veľká cena SR – Majstrovstvá Slovenska v okruhovom jachtingu
aug 16 @ 9:57 – aug 18 @ 10:57

16.8.- 18.8.2024 – Veľká cena SR – Majstrovstvá Slovenska v okruhovom jachtingu – organizuje TJ Motoryacht Námestovo

aug
24
So
Deň v minulosti 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
aug 24 celý deň
Ľudové umelecké remeslá @ Nábrežie Oravskej priehrady
aug 24 celý deň
aug
29
Št
Miro Jaroš – letný koncert @ Amfiteáter
aug 29 celý deň

Takmer po 2 rokoch prichádza Miro Jaroš do amfiteátra v Námestove, aby odohral svoj letný koncert. Koncert plný hitov a dobrej zábavy! Miro Jaroš s kapelou odohrajú koncert, ktorý si užije celá rodina. Pripravte sa na pesničky Tobogan, Disko, Balón, Strašidlá a veľa ďalších. Tancovanie a spievanie sú vítané! Tešíme sa na všetkých! Predaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event/Miro-Jaros-letny-koncert?idpartner=558

UPOZORNENIA:
Vstupenku na podujatie musí mať každý návštevník(aj dieťa. aj rodič).Koncert je hlučný, pretosa odporúča deťom, ktoré dobre znášajú hlasnú hudbu.
Deti do 1. roka veku vstup zdarma. Vozíčkari: 1,-€ -(vstupenka sa dá zakúpiť na mieste iba v deň konania koncertu).Na koncerte je voľné sedenie a státie.

aug
30
Pi
Koncert Lucie Bílá – OPEN AIR 2024 turné
aug 30 celý deň

LUCIE BÍLÁ – OPEN AIR 2024 + Kapela Petra Maláska

30.8. 2024 o 19:00hod., Amfiteáter Námestovo
Vstupenky: www.ticketportal.sk

Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k absolútne najpopulárnejšim speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania.

Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičná spolumajiteľkou spoločne s producentom Petrom Kratochvílom a kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Herecké asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore „opereta, muzikál“. V divadle vystupovala v muzikáli Excalibur, kde stvárnila hneď dve úlohy: kráľovnú Ginevra a čarodejnicu Morganu. Vo februári 2005 uviedlo Divadlo Ta Fantastika muzikál Láska je láska, kde účinkuje Lucie v hlavnej úlohe bez alternácie a v októbri toho istého roku aj muzikál Elixír života. V októbri 2008 pri pravilo Hudobné divadlo Karlín premiéru muzikálu Carmen, veľkolepý pohľad v broadwayskom štýle. Aj tu Lucie účinkuje v titulnej úlohe, za ktorej stvárnenie je nominovaná muzikálovú komisiou Herecké asociácie na prestížnu
cenu Thálie za rok 2008. Hviezdne obsadenie a nádherná hudba Franka Wildhorna prinášajú úžasný divadelný zážitok, aký Praha doteraz nepoznala. Prvýkrát v histórii tu bolo uvedené vo svetovej premiére dielo renomovaných broadwayských autorov! V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako „Ave Maria“ „Láska je láska“, „Trouba“, „Esemes“ alebo „Miluji tě“ pozná takmer každý. Za osudové možno označiťstretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskový „partnerstvo“ s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem.

Vo filme sme mohli Luciu Bílú uvidieť napríklad v úspešnej rozprávke Princezná z mlyna, vo filmoch Kráľ Ubu, Čas dlhov alebo v televíznom rozprávkovom seriáli O stratenej láske v úlohe hodné Pavoučnice. Z jej televíznej tvorby nemožno vynechať jej autorský reláciu Lucie na Bílo, kde okrem talentu speváckeho predvádzala celých päť rokov úspešne aj talent scenáristický a moderátorský. Ten však absolútne preukázala v najsledovanejším relácii českých televíznych staníc – MISS Desetiletí, ktorý moderovala s humorom a bravúrou sebe vlastnou. Spolu s Karlom Gottom patrí Lucie k tradičným speváckym hosťom finále súťaže Miss Českej republiky. V poslednej dobe Lucie prispela českému filmu napríklad naspievaním titulnej piesne k filmu Marie Poledňákovej „Líbáš jako Bůh“.

Za svoj najväčší doterajší úspech Lucie považuje svoje dve vystúpenia na hudobnom festivale Pražská jar 98. Podarilo sa jej to ako prvý popovej speváčke v histórii. Jedno vystúpenie bolo realizované s Pardubicku filharmóniou s dirigentom Douglasom Bostock, druhe s Hudbou Hradnej stráže a Polície ČR pod taktovkou Libora
Peška. V oblasti vážnej hudby spolupracuje s poprednýmičeskými symfonickými orchestrami, svetovými sólistami a dirigentmi.

Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale aj zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju naozaj potrebujú, sa radí medzi najpopulárnejšie a najobľúbenejšie osobnosti tejto krajiny. Iste aj vďaka týmto faktom je mnohonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení – televíznych Cien TýTý, Českého slávika,
Cien akadémie populárnej hudby (predtým Gramy) a mnohých ďalších významných ocenení.

VSTUPENKY: https://www.ticketportal.sk/performance/198683?IDPartner=59

Vstupenky zakúpite v kancelárii Domu kultúry v Námestove na 1. poschodí v pondelok a utorok od 8:00 do 15:00 hod. alebo na www.ticketportal.sk

 

aug
31
So
Dožinky 2024 @ Námestie A. Bernoláka
aug 31 celý deň
sep
5
Št
Slanický ostrov divadla 2024
sep 5 – sep 8 celý deň
Slanický ostrov divadla 2024 – piaty ročník mutižánrového divadelného festivalu.
Festival počas druhého septembrového týždňa prinesie výtvarne umenie, divadelné prestavenia, diskusie, filmové projekcie, koncerty.
Cieľom festivalu je priniesť do regiónu hodnotné divadelné inscenácie a sprievodný program komunikujúci dôležité kultúrno-spoločenské a etické témy. Tiež učiť vnímať a porozumieť umeleckej výpovedi, podporovať rozmanitosť kultúr, rozvíjať empatiu, morálne a etické hodnoty.
sep
6
Pi
JÁNOŠÍK Slovak Xtreme Triathlon 2024 @ Slanica prístav
sep 6 @ 23:45 – sep 7 @ 3:00
JÁNOŠÍK Slovak Xtreme Triathlon 2024 @ Slanica prístav

Jánošík – Slovak Xtreme Triathlon štartujúci v Námestove v prístave na Slanici, športovcov čaká 3,8 km plávania v tmavých vodách Oravskej priehrady so štartom o polnoci.

Nasledovať bude cyklistická časť 186km na trase  Námestovo – Nižná – Oravský Podzámok – Hruštín – Breza – Novoť – Oravská Lesná – Zázrivá – Terchová – Stará Bystrica – Oravská Lesná – Zázrivá – Terchová s prevýšením 2600 m.

Nakoniec treba absolvovať maratónsky beh 42,2km s prevýšením cez 3000 m. na trase Terchová – Jánošíkové diery –Veľký Rozsutec -Štefanová – Vrchpodžiar – Boboty – Tiesňavy – Terchová.

 

sep
7
So
Majstrovstvá oblasti – preteky v okruhovom jachtingu
sep 7 – sep 8 celý deň
Majstrovstvá oblasti  - preteky v okruhovom jachtingu

7.9.- 8.9. – Majstrovstvá oblasti – preteky v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist, 420 a KJP – organizuje TJ Oravan a Slovakia Yacht klub Trenčín

sep
28
So
Modrá stuha Oravy
sep 28 celý deň
Modrá stuha Oravy

28.9. – Modrá stuha Oravy – posledný diaľkový pretek jachtingu na Orave . organizuje TJ JK Slávia Dolný Kubín

Radošinské naivné divadlo – Mužské oddelenie @ Dom Kultúry
sep 28 celý deň

Radošinské naivné divadlo – Mužské oddelenie

okt
12
So
Otvorenie otužileckej sezóny
okt 12 celý deň
okt
18
Pi
OravaJazz festival @ Dom Kultúry
okt 18 – okt 19 celý deň
okt
20
Ne
FÍHA TRALALA – KOLESO ŠŤASTIA @ Dom Kultúry
okt 20 @ 16:00 – 17:00

20.10.2024 Nedeľa 16:00 – Vstupné: 15 €

Vstupenku musí mať každý divák bez ohľadu na vek.

S veľkou radosťou vám prinášame úžasnú novinku zo sveta zábavy pre deti! Predstavujeme našu najnovšiu šou plnú radosti, spevu a zábavy – „Koleso šťastia“ od FÍHA tralala!

„Koleso šťastia“ je interaktívna zábavná šou, ktorá prinesie vašim deťom nekonečnú radosť a dobrodružstvo. Vstúpte s nami do kúzelného sveta, kde sa sen stáva skutočnosťou. Náš profesionálny súbor plný talentovaných hercov, tanečníkov a spevákov vás prevedie fascinujúcim príbehom plným farieb a fantázie. Spoločne s našimi rozprávkovými postavičkami sa vydáte na úžasné dobrodružstvá, ktoré vyvolajú úsmev na tvárach vašich detí.

„Koleso šťastia“ je založené na jednoduchom, no zábavnom koncepte. Deti budú mať jedinečnú príležitosť interagovať s našimi hercami a rozhodovať o osude príbehu. Otočenie kolesa prinesie nové prekvapenie a tak nikdy nebudete vedieť, čo sa stane ďalej. Každé predstavenie tým bude jedinečné a neopakovateľné.

Naša šou je nielen zábavná, ale aj vzdelávacia. Deti sa naučia dôležité hodnoty ako priateľstvo, spolupráca a odvaha prostredníctvom príbehov a interaktívnych scén.

„Koleso šťastia“ od FÍHA tralala prinesie do života vašich detí veľa smiechu, radosti a nezabudnuteľných momentov. Bezpečné prostredie, pozitívna atmosféra a kvalitné predstavenie sú našimi prioritami, aby sme zabezpečili, že vaše deti budú mať nezabudnuteľný zážitok.

Pre nás je dôležité, aby sme poskytovali nezabudnuteľné zážitky celej rodine. Bez ohľadu na to, či ste rodičia, starí rodičia alebo starší súrodenci, „Koleso šťastia“ je predstavenie, ktoré vás všetkých zaujme a prináša spoločné zážitky plné radosti a smiechu. Naša skúsená a láskavá rozprávková rodina sa postará o to, aby sa každé dieťa cítilo vítané a špeciálne.

Vstúpte do sveta „Kolesa šťastia“ od FÍHA tralala a prežite s nami nezabudnuteľné chvíle plné veselých melódií, tancov a úsmevov.

Tešíme sa na stretnutie s vami a veríme, že to bude pre vás a vaše deti skvelý zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

Dĺžka podujatia: 60 minút

okt
25
Pi
Jesenný jarmok @ Hviezdoslavovo námestie
okt 25 celý deň
nov
1
Pi
Otužovanie na Dušičky na plázi @ Studnička
nov 1 celý deň
nov
10
Ne
Lampiónový sprievod sv. Martina
nov 10 celý deň
nov
23
So
ŠMOLKOVIA tour 2024 @ D
nov 23 @ 10:00 – 18:30
Pripravte sa na úžasné dobrodružstvo pre deti! 23. 11. 2024 o 10:00 a 17:00 hod.
ŠMOLKOVIA prichádzajú na turné po Slovenskej Republike s úplne novým muzikálom pre deti. Od 27. septembra vyrazia na cesty a navštívia viac ako 35 miest, aby svojimi úžasnými pesničkami rozosmiali malých fanúšikov.
ŠMOLKOVIA vyčaria úsmev na tvári každému dieťaťu a ich nová šou sľubuje ešte väčšiu dávku radosti a zábavy. Deti sa môžu tešiť na rozprávkovú atmosféru, pestrofarebné kostýmy a samozrejme na svoje obľúbené pesničky. Toto turné je skvelou príležitosťou pre malých fanúšikov, ktorí sa chcú stretnúť so svojimi obľúbenými modrými hrdinami naživo a zažiť nezabudnuteľný zážitok plný spevu, tanca a radosti. Nechajte svoje deti vstúpiť do sveta ŠMOLKOV a zažiť túto nezabudnuteľnú dobrodružnú jazdu!
dec
8
Ne
Otužovanie na Mikuláša @ Nábrežie Oravskej priehrady
dec 8 celý deň