KALENDÁR NAJBLIŽŠÍCH PODUJATÍ

Kalendár podujatí v Námestove
Kalendár podujatí v Námestove
mar
2
So
KLIMAKTÉRIUM.. A ČO? @ Dom Kultúry Námestovo
mar 2 @ 18:00 – 20:45

2.3.2024 Sobota 18:00

Vstupné: 18 €

Hrdinky našej inscenácie – Pamela, Kristína a Žofia – sa stretávajú na narodeninovej oslave Mariky – jednej z nich. Aby sa nielen zabávali a rekapitulovali svoj doterajší život, ale aby sa povzniesli nad problémy, ktoré im prináša všedná každodennosť, strata práce, chlapi, ich deti, zdravotný stav a starnutie. Lebo ten údel postretol každú z nich a navzájom ich spája! Naše hrdinky sa majú rady – ale si aj jedna druhú s chuťou doberajú. Vedia si zo seba vystreliť! Samu seba však žiadna neberie príliš vážne. Vzdorujú svojmu osudu. Čím? Humorom a sebairóniou. Nič im nie je sväté. Predovšetkým nie ich vek, vzhľad a váha. Bavia sa a spievajú o neľahkom údele súčasnej ženy.

Inscenácii dominujú skvelé herečky – „tigrice v menopauze“. Variácie na chúlostivú tému „ženského dozrievania“ a účtovanie s ňou. Ľahko zapamätateľné piesne a ich vtipné texty.

Predstavenie je akousi „babskou jazdou“ plnou humoru, ktorý je asi tým najlepším a najúčinnejším liekom na starosti dneška. Takú vtipnú a úprimnú hru – so zmyslom pre humor a s decentnosťou spracovania témy – ešte nikdy nikto nenapísal. Až teraz! V podobe dnes už legendárneho komediálneho hitu európskych divadelných scén. KLIMAKTÉRIUM je nielen divadelným fenoménom, ktorý má za sebou už vyše 2200 repríz, ale je predovšetkým očistným kúpeľom a posilňujúcim energetickým nápojom!

Trefné bonmoty, postrehy zo života. Zábava a relax v podobe postáv, ktoré sú také isté, ako ste vy! Jednoducho: Túto komédiu s pesničkami musíš vidieť!

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov.

Dĺžka podujatia: 170 minút

mar
9
So
AMADEUS @ Dom Kultúry Námestovo
mar 9 @ 18:00 – 19:00

9.3.2024 Sobota 18:00

Vstupné: 36 €

Slovenské divadlo tanca po 10 rokoch pripravuje úplne novú premiéru moderného baletu inšpirovanú príbehom génia. Nový balet o W. A. Mozartovi.

Dĺžka podujatia: 50 minút

mar
17
Ne
Oravská Volejbalová liga: ŠVK Námestovo – Lokca @ ZŠ Komenského
mar 17 celý deň

Jarná sezónna Oravskej Volejbalovej ligy nám začala. Naše družstvo ŠVK Námestovo sa znova stretne so svojimi súpermi a to s tímom z Novoti a Lokce. Spolu nás čakajú 3 zápasy (1 zápas naše družstvo už odohralo 28.1). Najbližší zápas odohráme doma proti Novoti a to 24.2. Ďalej na domácom ihrisku privítame tím z Lokce a to 17.3. Posledný zápas nás čaká 13.4, kde vycestujeme za súperom do Novoti.

mar
31
Ne
Veľkonočné otužovanie na pláži @ Studnička
mar 31 celý deň

Veľkonočné otužovanie na pláži

apr
6
So
MŠK Námestovo – TJ Tatran Oravské Veselé @ MŠK Námestovo
apr 6 @ 16:00 – 18:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – TJ Tatran Oravské Veselé.

apr
7
Ne
Radošinské naivné divadlo & SĽUK – AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA @ Dom Kultúry
apr 7 celý deň

7.4.2024 Nedeľa 15:30 a 19:00

Vstupné: 29 €

Autobiografický príbeh zakladateľa Radošinského naivného divadla pána Stanislava Štepku. Tento jedinečný titul je venovaný jeho významnému životnému jubileu. Účinkujú Radošinské naivné divadlo a Slovenský ľudový umelecký kolektív (jeho tanečná a hudobná zložka).

„Zišiel mi na um príbeh na hru Ako som vstúpil do seba. Reku, čo tak napísať vtipnú a nekonvenčnú správu o dobrodružnej ceste z vlastných úst do ľudského vnútra, teda podniknúť doslovnú javiskovú cestu do seba.

Autor sa rozhodne v jeden deň – len tak doslova vstúpiť do seba, zoznámiť sa s vlastným vnútrom, teda Jazykom, Zubmi, so Slinami, ktoré ho dopravia do žalúdka, kde by stretol ubolený žalúdočný Vred v prítomnosti vyhrávajúcej rómskej kapely, prepadli by ho Parazity a ochránili Krvinky, privandroval by aj do Srdca, kde by stretol tých, ktorých má v srdci. Pamätlivá Pamäť by mu ukázala to, čo pozabúdal a na čo by zabudnúť nemal. Celou cestou by ho mala sprevádzať kamarátka Fantázia, ktorá cestujúcemu v sebe ponúkne od začiatku do konca nevídané a nečakané príležitosti. Ráno by som sa mohol z cesty šikovne vrátiť, napríklad by som sa mohol so Slzou len tak vyplakať…

A pritom tento text a táto inscenácia nechcú byť iba, povedzme, dvojhodinovou rekonštrukciou života muža v pokročilom veku. Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou, chceme pripraviť a spolu uviesť veľkú muzikálovú inscenáciu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého; chceme spolu s divákmi zažiť veľkú výpravu do sveta fantázie a spomienok a pritom v sebe preskúmať to človečenské, čo nás spája.

Pod spoľahlivým vedením režiséra Ondreja Spišáka, s pôvodnou hudbou Jána Melkoviča, v choreografii Ladislava Cmoreja chce sa Radošinské naivné divadlo spolu so SĽUK-om vydať na novú, nie ľahkú, no isto aj krásnu a dobrodružnú cestu. Verte, nechce to byť iba zdravovedná či osvetová cesta v nás, to by sa nám naozaj videlo málo a možno by to ani nebolo nič zaujímavé či mimoriadne.

Pozývame divákov tohto nezvyčajného spoločného javiskového projektu RND a SĽUK-u na veľké spoločné a spoločenské scénické a fantazijné vandrovanie i uvažovanie o sebe a čase. Veď podobné výlety podnikáme s divadlom často, ak nie odjakživa. A ja sa spolu so súborom teším nielen na takéto vtipné výlety, ale aj na tiché návraty s novým nečakaným poznaním.

Pokorné návraty mali by byť zmyslom našich výletov.“ Stanislav Štepka

Dĺžka podujatia: 150 minút

apr
14
Ne
SPIEVANKOVO A ZÁZRAČNÝ POKLAD @ Dom Kultúry
apr 14 @ 16:00 – 17:00

14.4.2024 Nedeľa 16:00

Vstupné: 14 € – Vstupenku na koncert potrebuje každý divák bez ohľadu na vek.

SPIEVANKOVO a zázračný poklad je NOVÝ dobrodružný koncert.

Každá krajina ukrýva svoje tajomstvo. A krajina Spievankovo nie je výnimkou. Keď boli Spievanka a Zahrajko ešte malí, prisnil sa im nevšedný sen. Sen o truhlici s pokladom, ktorý je ukrytý iba pre nich… Je jasné, že ho musia nájsť. Poďte s nami pátrať po poklade k majstrovi netopierovi, ku krtkovi, k čmeliačici a ďalším obľúbeným postavám Spievankova! Čo ukrýva tajomná truhlica? Ako poklad najlepšie využiť? Zistíme, že najväčší poklad sa nachádza v našich srdciach, keď pomôžeme druhému. V hlavných úlohách sa predstavia skvelí Peter Szollos a Simona Fedorková.

Koncert trvá cca 60 minút. Aby ste si ho vychutnali čo najlepšie, odporúčame prísť aspoň 15 minút pred koncertom. Je vhodný pre deti od 2 rokov. Na konci predstavenia sú vám k dispozícií Spievanka a Zahrajko na spoločné fotenie. Budeme radi, keď svoj zážitok z koncertu budete zdieľať s hashtagom #koncertSpievankovo

Dĺžka podujatia: 60 minút

apr
20
So
MŠK Námestovo – MFK Vranov @ MŠK Námestovo
apr 20 @ 16:30 – 18:30

Futbalový zápas MŠK Námestovo – MFK Vranov.

apr
21
Ne
ÚČET @ Dom Kultúry
apr 21 @ 18:00 – 19:30

21.4.2024 Nedeľa 18:00 – Vstupné: 21 €

Komédia, ktorá vystaví účet mužskému naturelu! Trojica výrazných a skúsených hercov Ady Hajdu, Lukáš Latinák a Róbert Jakab nás vtiahne do sledu humorných situácií, ktorý začína exhibíciou veľkého ega a končí skúškou kamarátstva. Jednoducho komédia o mužoch, ktorí si myslia, že rozumejú ženám, ale nerozumejú ani sami sebe.

Dlhoročných kamarátov Julesa, Antoina a Axela čaká spoločný víkend. Zdá sa, že to bude ďalšie príjemné povyrazenie, avšak zdanie môže klamať. Čo sa stane, ak jeden z nich požiada zvyšných dvoch, aby mu preplatili účet, hoci ich večer predtým suverénne pozval? A čo môže spôsobiť, ak si náhodou prečítate sms, ktorá vám nepatrí? Inscenácia Účet roztáča kolotoč vtipných a výbušných situácií, ktorým postupne rozkrýva svet mužov. Nejde však o klasickú komédiu so vzťahovou zápletkou, ale o sondu do mužského sveta, jeho logiky, zákonitostí, absurdity, ale aj pravidiel, ktoré by sa nemali porušovať. Inak hrozí roztržka a konflikt.

“Cieľom našej inscenácie je situácie v texte povýšiť a rozohrať. Kvalitné herecké obsadenie a energia všetkých aktérov je toho zárukou. Zvlášť herecké obsadenie je veľkým prísľubom pre túto inscenáciu. Na detailoch postavené komediálne herectvo a súhra sú pre túto trojicu charakteristické. Chápeme a chceme ctiť, že Účet nie je klasickou komédiou, kde sa humor vytvára – pre postavy príbehu tu niet ničoho vtipného. Oni sa nachádzajú sami v sebe vo vážnej existenciálnej situácii a riešia ju. Humor vzniká práve vďaka ich úprimnosti, pravdivosti ich emócií a názorov, keď sa na to my ako pozorovatelia pozeráme, smejeme sa. Často preto, lebo sme radi, že nie sme na ich mieste. A tiež preto, že podobné situácie možno veľmi dobre poznáme. Sú a mali by byť skutočné,” hovoria tvorcovia.

Divadelná inscenácia Účet vznikla adaptáciou francúzskeho originálu Cleménta Michela v spolupráci Štúdia L+S, ADY PRODUCTION a Divadla MÚZA TEATRO. Réžie sa chopil Jakub Nvota, preklad vytvorila Elena Flašková. O hudbu sa postaral Kamil Mikulčík a scénu a kostýmy vytvorila Eva Kudláčová Rácová.

Dĺžka podujatia: 90 minút

apr
26
Pi
Jarný jarmok @ Hviezdoslavovo námestie
apr 26 celý deň
apr
27
So
Ukončenie otužileckej sezóny
apr 27 celý deň
máj
4
So
MŠK Námestovo – MŠK Rimavská Sobota @ MŠK Námestovo
máj 4 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – MŠK Rimavská Sobota.

máj
11
So
Míľa pre mamu @ Nábrežie Oravskej priehrady
máj 11 celý deň
máj
18
So
BUM 2024 – Beh ulicami mesta @ Hviezdoslavovo námestie
máj 18 celý deň
máj
25
So
MŠK Námestovo – Partizán Bardejov @ MŠK Námestovo
máj 25 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – Partizán Bardejov.

máj
31
Pi
Deň detí s kultúrou @ Dom Kultúry
máj 31 celý deň
jún
8
So
Kráľ Magurky @ Nábrežie Oravskej priehrady
jún 8 celý deň
MŠK Námestovo – 1. FK Svidník @ MŠK Námestovo
jún 8 @ 17:00 – 19:00

Futbalový zápas MŠK Námestovo – 1. FK Svidník.

jún
15
So
Slovenský pohár v okruhovom jachtingu
jún 15 – jún 16 celý deň
Slovenský pohár v okruhovom jachtingu

15.06. – 16.6. 2024 – Pohár primátora Námestova – Slovenský pohár v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist a 29er – organizuje TJ Oravan Námestovo

jún
30
Ne
Deň mesta a športu @ Nábrežie Oravskej priehrady
jún 30 celý deň
júl
5
Pi
NaFest 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 5 – júl 6 celý deň

Po piatich rokoch pivného festivalu v krásnom prostredí Oravskej priehrady sa môžete tešiť na prvý ročník multižánrového dvojdňového festivalu pre všetky vekové kategórie. Zvučné mená Českej a Slovenskej hudobnej scény prídu do Námestova a nebude chýbať ani výber kvalitných pív, dobrého jedla a bohatý program pre deti.

V piatok 5.7.2024 vystúpia Heľenine oči, Peter Bič Project, Kmeťoband, Ploštín Punk, Ščamba, Sám Sebou a ukončí to Drozďo & Demex.

V sobotu 6.7.2024 sa môžete tešiť na DALIBORA JANDU s kapelou PROTOTYP, Gladiator, Emma Drobná, Drišľak, Maduar, Sokoly a PACI PAC.

Viac na stránke festival NaFest 2024 alebo u predajcu vstupeniek predpredaj.sk.

júl
6
So
Diaľkové plávanie 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 6 celý deň
júl
7
Ne
Hudobné leto I. @ Slanický ostrov umenia
júl 7 celý deň
júl
12
Pi
Street paráda 2024 @ Skatepark Námestovo
júl 12 celý deň
júl
19
Pi
Verím pane 2024 @ Nábrežie Oravskej priehrady
júl 19 – júl 21 celý deň
júl
20
So
Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu
júl 20 – júl 21 celý deň
Interpohár - medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu

20.07. – 21.7.- Interpohár – medzinárodné preteky v okruhovom jachtingu pre lodné triedy Optimist, ILCA a 420 – organizuje TJ Motoryacht Námestovo

aug
2
Pi
IBIZA PARTY 2024 @ Imperia-M
aug 2 – aug 3 celý deň
aug
11
Ne
Námestovský Dychfest 2024 @ Amfiteáter
aug 11 celý deň
aug
14
St
Tanečno 2024
aug 14 – aug 18 celý deň
aug
16
Pi
Veľká cena SR – Majstrovstvá Slovenska v okruhovom jachtingu
aug 16 @ 9:57 – aug 18 @ 10:57

16.8.- 18.8.2024 – Veľká cena SR – Majstrovstvá Slovenska v okruhovom jachtingu – organizuje TJ Motoryacht Námestovo