Aquapark Oravice (35km)

Aquapark Oravice – 35 km
AQUApark Oravice Meander ponúka:
Tobogán
Tobogán s dĺžkou 100 m s vlastným dojazdovým bazénikom je neprehliadnuteľnou dominantou parku. Aby ste sa doňho dostali, musíte vystúpať na vysokú vežu vo vonkajšej časti. Odmenou vám však bude dlhá jazda v teplej termálnej vode.
Sauna
Pre regeneráciu tela i duše je fínska sauna tým správnym riešením. Pobyt v saune prináša psychickou i fyzickou úľavou, podporuje obehový systém a oživuje pleť. Teplota v našej saune dosahuje 75 – 95° C.
Masáže
Kedykoľvek v priebehu návštevy môžete využiť služby našich masérov. Poskytujeme množstvo masáži od masáží krku a šije cez masáž chrbta až po celotelovú alebo reflexnú masáž.
Morský aerosolový kúpeľ
Morský aerosolový kúpeľ je jemná sprejová sprcha na celé telo s jedinečnou morskou vodou z „európskeho Mŕtveho mora“. Obsah minerálnych látok násobne prevyšuje podiel rovnakých látok v prímorskom vzduchu a má preukázateľné blahodárne účinky na dýchacie cesty.
Umelé vlny – zažijete vlnobitie uprostred hôr
Chválou nášho rezortu je bazén s umelými vlnami. Silu morského príboja môžete okúsiť vo vonkajšej časti nášho areálu. Vlny sú skutočne vysoké a vystrájanie v nich nadchne doslova každého.
Vodné hríby a chrliče
Vyskúšajte sami, aké to je preplávať vodopád. Pod mostíkom nad športovým bazénom vytvárajú chrliče dve steny vody. S deťmi si užijete veľa zábavy pri vodných hríboch. Váš chrbát naopak potešia chrliče v relaxačných bazénoch.
Vnútorný relaxačný bazén
Priestranný vnútorný bazén má teplotu 38 ° C. Vstúpiť do neho môžete pohodlne dvomi širokými schodiskami alebo pomocou bezbariérového vstupu. Bazén je po obvode vybavený podvodnými sedadlami. Nájdete tu jeden z chrličov a uprostred podvodné žriedlo.
Vonkajší relaxačný bazén
Vodným priechodom sa môžete dostať do vonkajšieho relaxačného bazéna, kde si môžete vyskúšať napríklad podvodné ležadlá s perličkovým kúpeľom alebo masáž pod chrličom. Vonkajší bazén je zážitkom tiež v zime. Príjemne teplá voda vám umožní kúpanie aj v tých najväčších mrazoch.
Senior zóna
Menší vnútorný bazén je určený predovšetkým tým, ktorí hľadajú kľud. Rovnako ako hlavný bazén je aj tento prepojený so svojím vonkajším náprotivkom vodnou cestou. V tejto zóne je nariadený pokoj a ticho pre väčší zážitok z relaxácie.
Whirlpool
K dispozícii vám sú aj dva perličkové kúpele. Tieto kúpele pomáhajú uľaviť od bolesti kĺbov i chrbta a celkovej regenerácii svalstva. Vďaka sklenenej stene sa aj odtiaľto môžete kochať výhľadom na hrebeň Západných Tatier.
Detský bazén
Pre najmenších je k dispozícii detský bazén s vodnými šmykľavkami a vodným hríbom. Výška hladiny aj teplota vody 32 ° C zaistí príjemné a bezpečné kúpanie detí predškolského veku, ktoré majú mimochodom vstup do aquaparku úplne zadarmo.
Športový bazén
Aj kondiční plavci si v našom parku prídu na svoje. Majú pripravené 3 plavecké dráhy s dĺžkou 25 m v športovom bazéne. Teplota športového bazéna je 28 ° C. Rovnako aj tu nájdete 2 oddychové zóny a podvodné sedadla. Športový bazén potom pretína v pravidelných intervaloch obľúbená vodná stena dvoch širokých vodopádov.