Sumár 8. kola Altis Oravskej hokejovej ligy

8. kolo – Nedeľa 10.12.2017

HK MTS Námestovo – HK Klin 8:1 (1:0 – 3:0 – 4:1)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Od úvod rýchly nástup Námestova s cieľom otvoriť skóre, no prvú šancu mal napriek tomu Klin. To neplatilo v druhej minúte, kedy za Námestovo Matis Dávid po prihrávke od Štefana Ligasa strelil otvárací gól. Do konca tretiny sa Klin však nevzdával a hral vyrovnanú partiu s Námestovom, kde však z ponúknutých gólových šancí neskóroval. V druhej tretine stále vyrovnaný hokej, no Námestovo predsa len zabralo a gólmi Igora Olberta, Lukáša Kubalu a Martina Slovíka navýšilo skóre zápasu na rozdiel štyroch gólov. Tretia tretina nervózny hokej, kde v rozhodnutom zápase sa nedarilo držať emócie, pričom na konečných osem gólov Námestova upravili Ligas Štefan, Igor Olbert, Zaťko Marcel a Roman Huľo. Za Klin strelil čestný úspech Marek Bakaľa po prihrávke Petra Potočana.
Góly NAM:
1:0 – 01:29 – Matis Dávid (Ligas Štefan)
2:0 – 15:50 – Olbert Igor (Slovík Martin) PH
3:0 – 21:36 – Kubala Lukáš (Olbert Igor )
4:0 – 23:37 – Slovík Martin (Roman Huľo, Chudý Tomáš)
5:0 – 30:15 – Ligas Štefan (Matis Dávid)
6:0 – 31:47 – Olbert Igor (Roman Huľo, Kubala Lukáš)
7:0 – 34:39 – Zaťko Marcel
8:1 – 40:12 – Roman Huľo (Chudý Tomáš)
Góly KLI:
7:1 – 37:12 – Bakaľa Marek (Potočan Peter)
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 4/8
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Rabča – HK Trstená 2:5 (1:0 – 0:3 – 1:2)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Od začiatku vyrovnaný rýchly a čistý hokej, o čom napovedá aj skóre pričom Rabča až pred koncom prvej tretiny strelila gól, keď sa po samostatnej akcii presadil Marián Oselský. Vyrovnaný hokej pokračoval aj v druhej tretine, kde Trstená hrala presilovku, ktorú využil Adrián Betušťák. Pri veľkých šanciach na strane Rabče sa neujala ani jedna strela, čo sa nedá povedať o Trstenej, kde túto poslal do vedenia Filip Zembjak a skóre na 1:3 navýšil Richard Uhliarik. V tretej tretine Rabča s obrovskými šancami na vyrovnanie, no streliť gól im nebolo súdené. Trstená v 34. minúte pridala Samuelom Balúnom gól na 1:4, no Rabča to nevzdávala a z nespočetných šancí znížila Kornelom Oselským na rozdiel dvoch gólov. V závere keď Rabča vsadila na útok, ale brankára Trstenej nemohla prekonať faulovala, čo Trstená využila na konečných 2:5.
Góly RAB:
1:0 – 14:21 – Oselský Marián
2:4 – 35:14 – Oselský Kornel (Oselský Marián) PH
Góly TRS:
1:1 – 19:43 – Betušťák Adrián (Uhliarik Richard, Greššák Šimon) PH
1:2 – 21:52 – Zembjak Filip (Šuhaj Filip)
1:3 – 24:17 – Uhliarik Richard
2:4 – 33:15 – Balún Samuel (Pekarčík Jakub)
2:5 – 44:42 – Greššák Šimon PH
Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 4/8
Presilovky: 1/2
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Florek Milan

HK Oravská Polhora – HK Liesek 0:5 (0:1 – 0:3 – 0:1)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
V tomto zápase od začiatku nastúpila Oravská Polhora s dobrým korčuľovaním a poriadne konkurovala Liesku. V 7. Minúte sa Liesek ujal vedenia po góle Andreja Šuvadu. Oravská Polhora sa však nevzdávala, no s ponúknutých gólových šancí sa jej nepodarilo vsietiť gól. V druhej tretine Oravská Polhora hrala presilovku, čo však využil Liesek a v oslabení Ján Šuvada pridal druhý gól. V 23. minúte strelou od modrej Dávid Miklušek strelil tretí gól Liesku. Do konca druhej tretiny pridal za Liesek Lukáš Kabáč štvrtý gól. V tretej tretine Oravská Polhora podnikala protiútoky v snahe streliť gól, no Liesek už nič nenechal na náhodu a gólom Mareka Lieskovského stanovil na konečných 0:5.