Sumár 5. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

5.kolo – Nedeľa 11.11.2018

HK Liesek – HK Rabča 5:1 (1:1 –2:0– 2:0)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Vyrovnaná prvá tetina ponúkla divákom dva góly. Ako prvý sa strelou hneď po vyhratom buly presadil Dávid Miklúšek z Liesku. V závere tretiny sa počas vlastného oslabenia uvoľnil Marián Oselský a zápas sa mohol začať od začiatku. Druhá tretina sa hrala vo vysokom tempe. Brankári na oboch stranách mali plné ruky práce, s horším výsledkom pre brankárahostí Jozefa Iglarčíka, ktorý inkasoval dva góly. Posledná časť patrila nervóznemu hokeju. Agresívna hra hráčkov sa pretavila do vylúčení na oboch stranách. Desať minút pred koncom stretnutia dokonca rozhodcovia poslali do šate Marek Chovančáka z Liesku a Mariána Oselského z Rabče za vzájomnú bitku. Posledné minúty zápasu patrili domácimstrelcom. Dávid Miklúšek strieľal na hetrik a o šestnásť sekúnd ho nasledoval RihcardBaňák, ktorý spečatil výhru Liesečanov na 5:1.
Góly LIE:
1:0 – 08:21 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard)
2:1 – 22:15 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard)
3:1 – 27:30 – Šuvada Ján PH1
4:1 – 41:00 – Miklúšek Dávid (Lieskovský Marek)
Rozhodcovia: Maciej Gasienica Makowski – Janusz Wegrzyniak

HK MTS Námestovo – HK Slanica 8:3 (3:1 – 2:1 – 3:1)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Oba tímy začali v kľudnejšom tempe. Disciplinovaná hra priniesla ovocie na strane domácich, ktorí po prvej tretine viedli o dva góly. Druhá tretina mala podobný priebeh a hosťom aj napriek peknému gólu Patrika Kapičáka strelecká šťastena znovu moc nepriala. Pätnásť sekúnd po úvodnom buly tretiu tretinu otvorila dvojica domácich Martin Slovíka Juraj Vojtkuliak. V ďalších minútachzabrali hostia, no napriek snahe sa iba zopakoval priebeh úvodnej tretiny. V posledných minútach Námestovčania ešte ponúkli súperovi presilovú hru o dvoch hráčov, skóre sa však už nemenilo.
Góly NAM:
1:0 – 01:03 – Farský Tobias
2:0 – 05:07 – Slovík Martin (Uhliarik Richard)
3: 0 – 07:10 – Ligas Štefan (Olbert Igor)
4:1 – 15:12 – Olbert Igor (Chudý Tomáš)
5:1 – 21:25 – Slovík Martin (Uhliarik Richard)
6:2 – 30:45 – Slovík Martin (Vojtkuliak Juraj)
7:2 – 32:05 – Chudý Tomáš (Štefaničiak Tomáš, Olbert Igor)
3:8 – 42:39 – Uhliarik Richard (Štefaničiak Tomáš)
Góly SLA:
1:3 -10:12 – Ľuba František
2:5 – 29:43 – Kapičák Patrik (Socha Matej)
3:7 – 33:50 – Jasenek Filip (Zajac Daniel)
Vylúčenia a trestné minúty : 5/10 – 2/4
Oslabenia: 0/0

HK Vavrečka – HKSlovan Trstená 3:4 (0:0 –1:0 – 2:3) SN 0:1

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Opatrná hra na oboch stranách v úvode stretnutia ponúkla vlažný hokej. Tempo sa však stupňovalo a v jedenástej minúte si mohol vydýchnuť brankár domácich, potom čo šancu otvoriť skóre stretnutia premrhal Filip Šuhaj s Trstenej. Prekorčuľoval síce obranu Vavrečanov, ale tesne pred zakončením sa mu puk zošmykol z hokejky. Stredná časť zápasu začala presilovou hrou Trstenčanov, ktorá však gól nepriniesla a oba tímy pokračovali s čistým štítom. Karta sa obrátila no ani domácim sa nepodarilo potrestať faul Michala Furdeka za nedovolené bránenie. Nakoniec sa diváci predsa len dočkali gólu. Domáci Jozef Kozaňák za asistencie KristianaGandiho v rýchlej akcii vyšachovali brankára hostí. V úvode tretej tretiny Jaroslav Hoľma zvyšoval na 2:0. V závere sa však zápas začal dramatizovať a hostia dokázali počas jedného vlastného oslabenia streliť dva góly a vyrovnať. Následne Dominik Ferleťjak zvyšoval. Hostia však šikovne využili presilovú hru a znova vyrovnali, preto o výhre hostí museli nakoniec rozhodovať až samostatné nájazdy.