Sumár 3. kola: Altis – Oravská hokejová liga

3.kolo – Nedeľa 22.10.2017
Zápas č.1 :

HK Liesek – HK Vavrečka 6:3 (3:2 – 1:1 – 2:0)

Popis stretnutia :
V úvode stretnutia rýchly gól Vavrečky, kedy skóre otvoril Dominik Ferletjak. Potom ožil Liesek a gólmi Andreja Šuvadu, Tomáša Javoreka a Petra Bartoša otočil skóre na 3:1 v prospech Liesek. Do konca prvej tretiny ešte Vavrečka opäť Dominikom Ferletjakom znížila na rozdiel jedného gólu. Druhá tretina v nervóznom podaní s množstvom vylúčení, kde za Vavrečku vyrovnal stav Gandi Kristián v oslabení, no Liesek sa počas presilovej hry Marekom Lieskovským opäť ujal vedenia. V tretej tretine nervózny hokej pokračoval, kde Vavrečka pred koncom stretnutia mohla strhnúť vedenie na svoju stranu, keď hrala presilovú hru o dvoch hráčov, no opak bol pravdou a Liesek ešte pridal dva góly a tak zvíťazil v pomere 6:3.
Góly LIE:
1:1 – 09:25 – Šuvada Andrej (Šuvada Ján)
2:1 – 10:33 – Javorek Tomáš (Šuvada Andrej, Šuvada Ján)
3:1 – 11:28 – Bartoš Peter (Baňák Richard)
4:3 – 29:04 – Lieskovský Marek (Baňák Richard, Šuvada Ján)
5:3 – 44:09 – Miklušek Lukáš (Bartoš Peter)
6:3 – 44:42 – Baňák Richard
Góly VAV:
0:1 – 02:05 – Ferletjak Dominik (Graňák Peter)

Zápas č.2:

HK Námestovo – HK Oravská Polhora 5:2 (1:0 – 1:1 – 3:1)

Od začiatku vyrovnaný hokej, kde po vzájomnom vylúčení v 10 minúte otvoril skóre zápasu za Námestovo Igor Olbert. Oravská Polhora mala ešte možnosť znížiť, no dobré akcie neskončili gólom. V druhej tretine na úvod hrala Oravská Polhora presilovku, kde v tejto Patrik Kapičák vyrovnal. Na konci tretiny hrala Oravská Polhora presilovku, čo však využilo Námestovo a v oslabení Matis Dávid zvýšil na 2:1. Na úvod tretej tretiny za Námestovo pridal gól Tibor Grígeľ a tak navýšil skóre o dva góly. V 38. minúte Martin Slovík po prihrávke Romana Huľa do prázdnej brány navýšil skóre na rozdiel troch gólov. To nebolo všetko, keď po akcii Zaťka Marcela zvýšil na 5:1 Dávid Matis. Oravská Polhora ešte do konca zápasu znížila zásluhou Petra Jurášeka ml. na konečných 5:2.
Góly NAM:
1:0 – 09:48 – Olbert Igor (Podhájsky Branislav)
2:1 – 29:30 – Matis Dávid (Slovík Martin) OS
3:1 – 33:35 – Grígeľ Tibor (Stašiniak Andrej, Devečka Michal)
4:1 – 37:32 – Slovík Martin (Huľo Roman)
5:1 – 40:45 – Matis Dávid (Zaťko Marcel, Grígeľ Tibor)
Góly ORP:
1:1 – 18:32 – Kapičák Patrik (Holubiak Jozef)
5:2 – 43:24 – Jurášek Peter ml. (Ksenzulák Jakub, Kapičák Jozef)
Vylúčenia a trestné minúty : 3/8 – 2/4
Oslabenia: 1/0
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Florek Milan

Zápas č.3:

HK Klin – HK Rabča 0:9 (0:3 – 0:2 – 0:4)

V tomto zápase opatrný hokej, kde húževnatý Klin sa pokúšal o nájazdy, no tieto sa darili viac Rabči, pretože gólmi Mariána Oselského, Pavla Harbuta a Jakuba Koľadu Rabča vyhrala prvú tretinu o tri góly. V druhej tretine Rabča hačala rýchlym nástupom, čo pretavila do dvoch gólov Ivana Kudiaka a Jakuba Jagnešáka a navýšila na rozdiel piatich gólov. V tretej tretine Klin húževnate bojoval no Rabča už nič nenechala na náhodu a gólmi Tomáša Koľadu, Oselského Kornela, Kubasáka Miroslava a Pavla Harbuta stanovila konečné skóre 0:9.