Sumár 13. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

13.kolo – Nedeľa 27.01.2019

HK Slanica – HK Klin 3:6 (1:2 – 0:3 – 2:1)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Hneď v úvodnej minúte zásluhou Jána Bakaľu domáci využili presilovú hru. V piatej minúte sa predčasne radovali Kliňania. Puk síce prešiel za chrbát Jaroslava Jurovčíka, ale rozhodca rozpažil, pretože gól padol s postavenia mimo hry. Hráči hostí sa však nenechali znechutiť a v priebehu tretiny vsietili dva góly čím sa dostali do vedenia. V druhej časti sa herne zrýchlilo. Hostia poriadne potrápili súpera. V dvadsiatej šiestej minúte sa uvoľnil Jakub Demko, ktorý si najskôr položil brankára Slaničanou a následne nahrával Pavlovi Ganobčíkovi. Ten skóroval do odkrytej brány. O necelú minútu ho nasledoval Ján Mäsiar. V závere druhej tretiny rozbehnutý Kliňania ešte zvýšili náskok gólom počas vlastného oslabenia. Po prestávke len deväť sekúnd po úvodnom buly udreli domáci gólom z hokejky Mateja Sochu. Avšak, Kliňania si už do záverečného klaksónu náskok ustrážili a zaslúžene si vybojovali svoje prvé víťazstvo sezóny.
Góly SLA:
1:0 – 00:52 – Bakaľa Ján PH1
2:5 – 30:09 – Socha Matej (Socha Ľubomír)
3:6 – 37:09 – Bakaľa Ján
Góly KLI:
1:1 – 08:40 – Stahoň Jozef
1:2 – 09:43 – Volf Ján
1:3 – 26:00 – Ganobčík Pavol (Demko Jakub)
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Chyľa Tomáš

HK Slovan Trstená – HK Liesek 2:5 (2:2 – 0:1 – 0:2)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
V tomto susedskom derby sa hral výborný hokej. Už v tretej minúte úspešne úradoval pred bránou hostí Patrik Gočál za asistencie Michala Lissa. Keďže sa hrala naozaj rovnocenná partia, netrvalo dlho a Liesečaia vyrovnali. Následne však Patrik Góčál zopakoval svoj úspech s úvodných minút a dostal svoj tím do vedenia. V druhej tretine sa zápas začal od začiatku, pretože hosťom sa tesne pred koncom prevej tretiny podarilo znovu vyrovnať. V tejto časti diváci videli iba jeden gól a to v podaní Petra Babinského z Liesku. Od tridsiatej druhej minúty hrali už Liesečania s dvojgólovým náskokom vďaka Tomášovi Javorkovi. Po tomto góle sa hral nervózny hokej. Herne sa pritvrdilo následkom čoho sa začalo vylučovať. Na túto skutočnosť nakoniec doplatili domáci Trstenčania, pretože v posledných minútach hostia využili presilovú. Týmto gólom uzavreli nakoniec skóre na konečných 2:5.
Góly TRS:
1:0 – 03:46 – Gočál Patrik (Liss Michal)
2:1 – 05:32 – Gočál Patrik (Zembjak Filip)
Góly LIE:
1:1 – 04:49 – Bartoš Petrer (Kabáč Lukáš)
2:2 – 14:21 – Baňák Richard (Bartoš Petrer, Kabáč Lukáš)
2:3 – 21:54 – Babinský Peter (Kabáč Lukáš, Bartoš Petrer)
2:4 – 31:06 – Javorek Tomáš (Šuvada Ján, Šuvada Andrej)
2:5 – 42:30 – Babinský Peter (Chovančák Marek) PH1
Vylúčenia a trestné minúty : 5/18 –2/4
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 0/0

HK Vavrečka – HK MTS Námestovo 3:2 (1:1 – 2:1 – 0:0)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Šancu v podobe presilovej hry o dvoch hráčov v šiestej minúte v prospech domácich využil Dominik Ferletjak za asistencie Borisa Červeňa. Námestovčanom sa podarilo vyrovnať v závere prvej tretiny vďaka kapitánovi Tiborovi Grígľovi, ktorý zo stredného pásma previezol puk až pred Martina Pribilinca, kde nahrával Štefanovi Ligasovi. V úvode druhej tretiny sa Tomáš Chudý na trestnej Lavici dlho nezdržal. Iba devätnásť sekúnd stačilo súperovi na to, aby potrestal jeho podrazenie. Neprešla však ani minúta a v individuálnej akcii sa predviedol Richard Uhliarik, ktorý strieľal presne pomedzi betóny. Skóre zápasu už v závere prostrednej časti hetrikom uzavrel Dominik Ferletjak. Hostia v závere poslednej tretiny hrali so šiestimi korčuliarmi, avšak neúspešne.