Sumár 11. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

11.kolo – Nedeľa 06.1.2019

HK Klin – HK MTS Námestovo 3:5 (0:3 – 2:1 –1:1)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Hneď v úvode stretnutia ponúkli hostia domácim Kliňanom presilovú hru v podobe menšieho trestu pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Domáci nielenže túto presilovú hru nevyužili, ale dokonca inkasovali. Po nahrávke od Martina Slovíka vlažnou strelou prekvapil brankára Kliňanov Richard Uhliarik. Následne sa po chybe obrancu hostí do samostatného nájazdu od modrej čiary uvoľnil Pavol Kubala, no Juraj Gracák túto šancu s prehľadom vychytal. Potom sa lepšie darilo Námestovčanom, Igor Olbert tvrdou strelou pomedzi betóny zvyšoval na 0:2 a len desať sekúnd trvalo Branislavovi Podhájsekmu nato, aby ho nasledoval. V úvode druhej časti mali stále navrch hostia a v 19.minúte už viedli o štyri góly. Po tomto góle však poriadne zvoľnili tempo, začali robiť chyby následkom čoho Ján Mäsiar bodoval. Domáci zabrali a v závere druhej tretiny poriadne zaspali obrancovia hostí a tak si Peter Bolibruch mohol vychutnať samostatný nájazd od polovice hracej plochy v ktorom si peknou kľučkou položil brankára Námestovčanov. V záverečnej časti už oba tými hrali v plnom nasadení. V 35. minúte vybojoval trestné strieľanie pre svoje mužstvo Igor Olbert. Počas vlastného oslabenia zabral a tak nedal na výber Pavlovi Ganobčíkovi, ktorý ho pri zakončení podržal. Následne predviedol divákom krásny nájazd v ktorom zakončoval bekhendom do ľavého horného rohu. Kým sa hostia stále radovali domáci využili ich hernú nepozornosť a taktiež presilovú hru. Pavol Kubala za asistencie Jána Volfa tak upravili konečné skóre na 3:5.
Góly KLI:
1:4 – 22:54 – Mäsiar Ján (Volf Ján)
2:4 – 27:29 – Bolibruch Peter (Demko Jakukb)
3:5 – 35:34 – Kubala Pavol (Volf Ján) PH1
Góly NAM:
0:1 – 02:56 – Uhliarik Richard (Slovík Martin) OS1
0:2 – 10:26 – Olbert Igor (Matis Dávid, Grígeľ Tibor)
0:3 – 10:36 – Podhájsky Braniskav
0:4 – 18:52 – Olbert Igor (Matis Dávid, Vojtkuliak Juraj)
2:5 – 35:01 – Olbert Igor TS

Vylúčenia a trestné minúty : 8/16 –8/16
Presilovky: 1/0
Oslabenia: 0/1
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Fleško Miroslav

HK Rabča – HK Vavrečka 3:10 (1:5 – 1:3 – 1:2)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
To, že o góly nebude v toto zápase nebude núdza ukázala už prvá tretina. Skóre stretnutia po dorážke otvoril Anton Kováč z Vavrečky. O necelú minútu sa znova radovali hostia. Za Rabčanov znižoval v peknej akcii Dominik Iglarčík, ktorému asistoval Jakub Koľada. Potom už lepší výkon predvádzali hostia. Napriek vytrvalosti sa ich súperovi moc nedarilo. Pavol Harbut a Dominik Iglarčík síce počas zápasu pridali po góle, to však nestačilo na rozbehnutých Vavrečanov. Hral sa divácky zaujímavý a svižný hokej, a to aj vďaka domácim Rabčanom, ktorý aj napriek značnej hernej prevahe Vavrečanov bojovali a snažili sa byť po celý zápas rovnocenným súperom.
Góly RAB:
1:2 – 03:01 – Iglarčík Dominik (Koľada Jakub)
2:8 – 29:49 – Harbut Pavol
3:9 – 40:08 – Iglarčík Dominik (Koľada Jakub) PH1
Góly VAV:
0:1 – 01:42 – Kováč Anton (Laššák Miroslav)
0:2 – 02:10 – Hoľma Jaroslav (Kozaňák Jozef)
1:3 – 07:03 – Ferleťjak Dominik (Madleňák Vladimír)
1:4 – 09:29 – Hoľma Jaroslav (Laššák Miroslav)
1:5 – 11:35 – Madleňák Vladimír (Červeň Boris, Laššák Miroslav)
1:6 – 16:02 – Červeň Boris (Hrkeľ Michal)
1:7 – 25:09 – Laššák Miroslav (Červeň Boris) PH1
1:8 – 28:59 – Červeň Boris (Laššák Miroslav)
2:9 – 34:07 – Ferleťjak Dominik (Madleňák Vladimír)
3:10 – 41:38 – Hoľma Jaroslav
Vylúčenia a trestné minúty : 5/10 –4/8
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 0/0

HK Slanica- HK Slovan Trstená 2:4 (0:1 – 0:2 – 2:1)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Od začiatku vyrovnaný zápas. Hral sa rýchly, čistý a divácky príťažlivý hokej. Hralo sa na obidvoch stranách. V závere prvej tretiny sa podarilo presadiť dvojici Michal Kráľ a Marián Pafčuga z Trstenej. Druhá časť mala podobný priebeh ako úvodná tretina, v závere ktorej sa znova presadili hostia. Nádej na výhru presnou strelou v úvode tretej časti ponúkol Slaničanom Jaroslav Zajac, ktorý sa však z gólu netešil dlho, pretože po chybe jeho spoluhráčov v obrane ešte v tej istej minúte znovu zvyšovali hostia a to po samostatnom nájazde a blafáku v podaní Filipa Šuhaja. Dve minúty pred koncom stretnutia, keď už sa zdalo že je rozhodnuté domáci odvolali brankára. Riskovať sa oplatilo aj vďaka Filipovi Jasenkovi, ktorý sa v individuálnej akcii prekľučkoval cez celú Trstenskú obranu a predviedol svoje hokejové umenie. Slaničnia pokračovali v hre so šiestimi korčuliarmi. Nakoniec však predsa len zvíťazili hostia ktorých víťazstvo počas vlastného oslabenia gólom do prázdnej brány spečatil Michal Furdek.