MŠK Námestovo: zimná príprava – Záhoraci bez šance na úspech

Námestovo – Rohožník 3:0 (2:0)
Góly: Lukáš Čecho, Samuel Kurtulík, Patrik Jagnešák

Zostava mužov Námestova: T. Lešňovský – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, Ľ. Jaššo, L. Čecho, L. Kubica – S. Kurtulík, striedali: M. Kubás, T. Košút, M. Šmiheľ

Účastník Tipos III. ligy BFZ nepredstavoval pre Námestovčanov vážnejšiu prekážku.

Stačilo úvodných desať minút, aby rovnako treťoligový Rohožník zistil, že narazil na kvalitného súpera. V tomto časovom úseku si domáci vypracovali tri čisté šance a hneď dve z nich priniesli gólové ovocie. Po Jagnešákovom priamom kope pomohla brankárovi hostí ľavá žrď. Toľko šťastia ale nemal v 6. minúte, kedy neobsadený Lukáš Čecho s pomocou opačnej tyče poslal loptu do siete. Druhá radosť domácich prišla onedlho, keď Samuel Kurtulík vycvičil pravého obrancu a následne predviedol i pekné zakončenie.
Námestovčania hrali s chuťou a ďalší presný zásah visel na vlásku. Najbližšie mal k nemu Patrik Jagnešák, no v 28. minúte mieril len do nôh gólmana Záhorákov. Futbalisti v bordových dresoch nedokázali nič vymyslieť, aby zdramatizovali zápas. Naopak, Hornooravci boli naďalej podstatne nebezpečnejší, čo potvrdili aj po obrátke.
Ako sa majú premieňať šance, ukázali tretíkrát hosťom v 53. minúte. Po pravom krídle unikol Lukáš Kubica. Presným centrom našiel voľného Patrika Jagnešáka, ktorý ukážkovou hlavičkou zvýšil už na 3:0.
Potom sa duel už viac-menej len dohrával. Tempo hry pokleslo, ale stále sa bolo na čo pozerať. Hlavne preto, že žlto-čierni chceli vyhrať ešte vyšším rozdielom. Víťazstvo MŠK je vzhľadom na priebeh stretnutia úplne zaslúžené.

Autor článku: Milan Švába