Domov / Šport / MŠK NÁMESTOVO: Kysučania výrazne sťažili domácim cestu za víťazstvom

MŠK NÁMESTOVO: Kysučania výrazne sťažili domácim cestu za víťazstvom

29. KOLO, nedeľa 19. marec 2017 – Tri body ostali doma, ale bola to dráma až do konca
Námestovo – Krásno nad Kysucou 1:0 (1:0)
Gól: Ľubomír Jaššo
Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák (79. L. Kubica), Ľ. Jaššo, L. Čecho, M. Kubás (46. M. Šmiheľ) – S. Kurtulík (86. T. Košút)

Hornooravci chceli vstúpiť do jarnej časti víťazne, no vedeli, že hosťujúci Tatran potrebuje body ako soľ, aby živil nádej na treťoligovú príslušnosť aj v budúcom ročníku. Úvodné minúty patrili žlto-čiernym. Držali loptu častejšie na svojich kopačkách a súperovi toho veľa nedovolili. Ich ofenzívne snaženie prinieslo ovocie v 12. minúte. Po centri z rohového kopu posunul Kurtulík hlavou loptu na Ľubomíra Jašša. Ten sa dobre zorientoval v spleti tiel a umiestnenou hlavičkou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu.
Potom však prišli chvíle hostí a vyrovnanie viselo na vlásku. V 20. minúte Beniač prvýkrát preveril pozornosť domáceho gólmana. V zápätí ďalší strelecký pokus išiel vedľa jeho brány. Lešňovský sa tak isto vyznamenal v 38. minúte, keď vyrazil „jedovku“ Kopáska. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal zakrátko nato striedajúci Rajnoha, no ani na dvakrát zoči-voči brankárovi Námestova neuspel.

Ešte stále chladné počasie prilákalo do hľadiska námestovského štadióna dve stovky divákov.

Domáci kolektív si mohol poistiť svoje vedenie v 62. minúte, ale príležitosť Kurtulíka zostala nevyužitá. Stav stretnutia sa nemenil ani po dobrom Simanovom zakončení. Záverečná 20-minútovka už ale patrila všemožne snažiacim sa Kysučanom. Výrazne zvýšili svoju aktivitu a pred námestovskou bránou bolo neraz horúco. Debutujúci Lešňovský s obranou pred ním však ofenzívnym atakom hráčov v šachovnicových dresoch odolávali. Päť minút pred koncom mohol rozhodnúť striedajúci Kubica, no mieril len do nôh dobre chytajúceho českého legionára Orawského.

Hostia boli k remíze veľmi blízko, no musia popracovať na lepšom premieňaní šancí. Zverenci Ivana Rusnáka tak získali všetky body, no v ďalších súbojoch musia ukázať rozhodne viac. V predohrávke predposledného kola dali hosťom dostatok priestoru a možností, aby uhrali dobrý výsledok. Chválabohu, nevyužil to!

Autor článku: Milan Švába, FOTO: Michal Glonek