MŠK Námestovo: zimná príprava – spanilá jazda pokračuje

sobota 18. február 2017 – Štvrtoligistovi pribalili na cestu domov poltucet gólov

Námestovo – Diviaky 6:2 (1:0)
Góly domácich: Tomáš Košút 3, Patrik Jagnešák, Michal Čiernik, Tibor Bakoš
Zostava mužov Námestova: T. Lešňovský – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – M. Šmiheľ, P. Jagnešák, S. Kurtulík, L. Kubica – T. Košút, striedali: L. Čecho, T. Bakoš

V prvom polčase domáci šance zahadzovali, po zmene strán ich premieňali.

Hostia z Turca nastúpili so snahou čo najdlhšie držať priaznivý stav. Preto sa zamerali na pozorné bránenie. Domáci, ako sa na favorita patrí, boli aktívnejší smerom dopredu. Vytvárali si dobré príležitosti na skórovanie, no Lukáš Kubica, Marián Šmiheľ a ani Tomáš Košút nedokázali poslať loptu za chrbát hosťujúceho brankára.
Prvý gólový moment prišiel krátko pred polčasovou prestávkou. Marcel Pikoš našiel ukážkovým presným centrom Tomáša Košúta a ten sa mu zaň poďakoval najlepšie ako mohol – vedúcim gólom.
Väčšia herná kvalita žlto-čiernych sa naplno prejavila po zmene strán. Nepribúdali len šance, ale i presné zakončenia. A nebolo ich málo. Domáci prenikali cez už oveľa priechodnejšiu obranu súpera ako nôž maslom. Potvrdil by to aj autor druhého gólového zápisu Patrik Jagnešák.
A keď nedal Michal Čiernik možnosť vyniknúť brankárovi Diviakov pri jeho bravúrne zvládnutom priamom kope, začala sa črtať ďalšia hladká výhra MŠK. Tú nepokazila ani chybička, po ktorej bielo-modrí znížili na 3:1.
Radosť hosťujúceho Dynama netrvala dlho. Tomáš Košút ďalšími dvomi gólmi zavŕšil hetrik a zaslúženú výhru Rusnákovcov podčiarkol Tibor Bakoš. V úplnom závere hostia ešte kozmeticky upravili jednoznačný výsledok.
Pre problémy s členkom nenastúpil Ľubomír Jaššo, no vyskúšal si úlohu postranného rozhodcu. Nehral ani Martin Kubás, doliečujúci si menšie zranenie.

Autor článku: Milan Švába