MŠK Námestovo: 7. kolo – Vymaľované bolo za necelú polhodinu

sobota 2. september 2017 – Gólový uragán hráčov z Turca trval jedenásť minút

Námestovo – Martin 0:3 (0:3)

Góly: Milan Vajagić 2, Martin Boďa

Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš (56. Š. Mydlár), Mart. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, Mar. Čiernik, R. Jagnešák (13. M. Snovák), L. Kubica (88. Sa. Kormaňák) – S. Kurtulík

V chladnom počasí dostali žlto-čierni studenú prvopolčasovú sprchu.

Už súboj Rastislava Jagnešáka s protihráčom v 7. minúte neveštil nič dobré. Obavy boli opodstatnené a náš centrálny stredopoliar opustil hraciu plochu držiac si kľúčnú kosť. Vystriedal ho Matúš Snovák, ktorý sa v drese Námestova objavil po dvoch mesiacoch. Tréner Rusnák musel poprehadzovať posty svojim zverencom: na hrot sa vysunul Kubica, do stredu zálohy sa zaradil Kurtulík a na pravej strane stredovej formácie operoval navrátilec Snovák.

Kým si hráči zvykli na nové rozostavenie, nechali hosťom viac priestoru, ako bolo potrebné a tí to dokázali efektívne využiť. A za pomerne krátky čas. Predzvesťou gólovej smršte bola nebezpečná koncovka Patrika Cígera v 13. minúte. Ten pekne prenikol do šestnástky, našťastie, Lešňovský jeho pokus vyrazil. Onedlho už ostal bezmocný, keď po nepokrytej ľavej strane unikol rýchlonohý Milan Vajagić a zoči-voči nášmu gólmanovi nezaváhal. Identická situácia nastala v 17. minúte. Marcel Pikoš nestihol dostúpiť k srbskému legionárovi a ten ukázal, že sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť – 0:2.

Hornooravci zostali zaskočení dvomi inkasovanými gólmi a na ihrisku sa len hľadali. Nedokázali sa dostať do výraznejšieho tlaku, o vážnejších šanciach nemôže byť ani reči. V týchto fázach sa ukázala absencia klasického útočníka, akým je Marek Žákovič, či tvorivých stredopoliarov R. Jagnešáka a Lukáša Čecha. Dielo skazy dokonal v 26. minúte Martin Boďa, keď si dobre nabehol na center z rohového kopu a s pomocou zadáka Námestova poslal loptu hlavou do siete. Lešňovský sa naťahoval, aký bol dlhý, ale márne…

Po tomto momente bolo o víťazovi viac-menej rozhodnuté, hoci domáci mali pred sebou ešte druhý polčas. Ten sa od toho prvého veľmi nelíšil. Hostitelia sa snažili hrať aktívne, no bolo vidno, že to nie je ich deň. A keď v 56. minúte vystriedal trápiaceho sa Pikoša starší dorastenec Šimon Mydlár, v zostave MŠK nezostal kameň na kameni. Zo Snováka sa stal ľavý obranca a jeho miesto na pravej zálohe zaujal Mydlár. Zmenu k lepšiemu to ale neprinieslo. V danej chvíli však iná možnosť nebola.

V 56. minúte po priamom kope Jakuba Kračmera predviedol razantnú hlavičku Matej Tomka. Tým len zvýraznil hernú pohodu na strane hosťujúceho Fomatu. Kormidelník kolektívu z Turca dal v bráne prednosť ešte len 17-ročnému Lukášovi Ihnatišinovi pred skúsenejším Pavlom Hažerom, no náš tím ho nedokázal výraznejšie preveriť. Martinčania boli lepším mužstvom. Dominovala ich tvorivá stredová formácia a ľavý krídelník Vajagić. Škoda, prehra rozdielom triedy a ani mínus tri body do tabuľky pravdy sa rozhodne nečakali.

Podobný duel zažil domáci MŠK minulú sezónu pred vlastným publikom proti Kremničke. Skončila sa rovnakým výsledkom. Smola sa mu lepila na päty pri každom dotyku s loptou. Treba si ho v šatni poriadne rozanalyzovať, pretože umiestnenie v horšej polovici tabuľky nie je vôbec lichotivé. Tak isto, ako zatiaľ len dve výhry v doteraz ôsmich odohraných kolách. Verme, že najbližší reparát proti Liptovskej Štiavnici naši futbalisti zvládnu, ináč bude zle-nedobre. V stretnutí susedov v tabuľke potrebujú oba tímy body ako soľ.

Autor článku a foto: Milan Švába