MŠK Námestovo: 27. kolo – Bezproblémová domáca rozlúčka so sezónou

nedeľa 11. jún 2017 – Súper toho veľa nevymyslel, víťazstvo mohlo byť aj vyššie

Námestovo – Makov 4:0 (3:0)

Góly: Tomáš Košút 2, Patrik Jagnešák, Tibor Bakoš
Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák (84. M. Snovák), S. Kurtulík, L. Čecho (74. L. Kubica), L. Kubás – T. Košút (62. T. Bakoš)

Žlto-čierni sa chceli rozlúčiť s končiacim sa ročníkom víťazstvom v domácom prostredí. Na dosiahnutie tohto cieľa mali dobré vyhliadky, nakoľko sa stretli s posledným 15. tímom III. ligy Stred, ktorý  z tejto súťaže vypadáva. Už úvodná štvrťhodina naznačili, že góly v bráne Kysučanov sú len otázkou času. A tak tomu aj bolo.

Ako prvý ale pohrozil Makov, no so Zimkovým pokusom si Lešňovský poradil. Potom už úradovali Hornooravci. Po ruke obrancu hostí si loptu na biely bod postavil Kurtulík, no Kovalík smer jeho strely v 11. minúte vystihol. Skóre sa tak ešte nemenilo. Netrvalo to ale dlho. V 16. minúte vypichol Tomáš Košút loptu Majerčíkovi a svoj samostatný únik pretavil na vedúci gól MŠK. Tento útočník sa na hrote cítil ako ryba vo vode a po necelej polhodine sa znovu dostal do sľubnej šance. Vtedy neuspel, no v 34. minúte už nezaváhal. Po Kubásovom centri ostal osamotený a loptu bez váhania umiestnil k pravej žrdi – 2:0.

Podstatne skúsenejší domáci kolektív hral disciplinovane a predovšetkým efektívne.

Hneď nato si zlou rozohrávkou urobil problémy Lešňovský, no, našťastie, opäť Zimka opustenú bránu netrafil. Okrem Košúta sa hra darila aj agilnému a smerom dopredu veľmi aktívnemu Martinovi Kubásovi. Ten však v 39. minúte z ôsmich metrov trestuhodne prekopol. Osvedčil sa ale ako dvorný nahrávač, keď v závere prvého dejstva dravo prenikol do šestnástky. Tam našiel Patrika Jagnešáka a ten po zemi upravil na polčasových 3:0.

Po výmene strán Námestovčania ubrali mierne nohu z plynu, no naďalej boli podstatne nebezpečnejší ako futbalisti v bielo-modrých dresoch. V 48. minúte to skúšal Čecho technickou strelou k vzdialenejšej žrdi. Zakrátko nato sa na výlet do kuchyne Makova vybral Kurtulík. S jeho koncovkou si gólman hostí poradil, no dobiehajúci Košút s dorážkou už nie. Na ďalší Kubásov center chýbal Košútovi krok.

S pribúdajúcim časom tempo hry upadlo, no diváci dočkali ešte jedného gólového momentu. V 80. minúte striedajúci starší dorastenec Tibor Bakoš ani na dvakrát neposlal loptu za Kovalíkov chrbát. Vzápätí sa opäť vyznamenal ochranca svätyne Javorníka. Nohou vyrazil strelu smoliarovi Bakošovi. A aby toho nebolo málo, jeho nasledujúca hlavička smerovala nad bránu. Spravodlivosť prišla v 88. minúte a nikým nepokrytý Bakoš konečne skóroval. Za svoju snahu si gól určite zaslúžil.

O výhre Námestova nebolo počas celého stretnutia žiadnych pochýb. Vďaka nej poskočilo na peknú tretiu priečku, no tímy na druhom až šiestom mieste majú zhodný počet bodov – 46. Aj to svedčí o veľkej vyrovnanosti najlepších celkov súťaže. Samozrejme, výnimkou je vedúci a postupujúci Liptovský Hrádok, s ktorým sa MŠK stretne na jeho pôde v poslednom kole už najbližší piatok 16. júna o 17.30 hod.

Autor článku a foto: Milan Švába