MŠK Námestovo: 21. kolo – Víťazstvo žlto-čiernych mohlo byť jednoznačnejšie

sobota 28. apríl 2018 – Súpera nepustili do žiadnej vážnejšej šance

Námestovo – Nová Baňa 2:0 (1:0)

Góly: Lukáš Čecho, Juraj Siman

Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, Ľ. Jaššo (78. Š. Mydlár), M. Habiňák, Mar. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák (70. R. Jagnešák), S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – Ma. Žákovič (62. M. Buckulčík)

Predzápasové prognózy hovorili jasnou rečou. Všetky tromfy mali v rukách i na kopačkách hostitelia. Demonštrovali to aj svojou hrou na pekne upravenom a pokosenom trávniku. Začali tak, ako sa na favorita patrí. Ofenzívne s cieľom skórovať čo najskôr. A to sa im aj podarilo. Už v 7. minúte vošiel do šestnástky Patrik Jagnešák. Obrana súpera nebola pre neho prekážkou, preto mohol presne nahrať neobsadenému Lukášovi Čechovi. Ten zbytočne nešpekuloval a umiestnenou strelou vystavil hosťujúceho brankára Smiešku do úlohy štatistu – 1:0.

Aj v ďalšom priebehu videli diváci lepšie futbalové predstavenie zo strany Hornooravcov. V 22. min dostal loptu ako na podnose od Kurtulíka Siman, no trestuhodne ju napálil nad bránu. Hneď nato Kurtulík a po ňom i Žákovič sami pred gólmanom Novej Bane neuspeli. Druhý menovaný o štyri minúty neskôr, tiesnený obrancom hostí, neusmernil loptu do priestoru troch žrdí. Ani do tretice sa smoliarovi zápasu Marekovi Žákovičovi nepodarilo zblízka rozvlniť sieť v 36. minúte. Zakrátko nato predviedol ukážkový prienik do pokutového územia Kurtulík, ale nezakončil ho k spokojnosti priaznivcov MŠK.

Proti tímu z dolnej polovice tabuľky sa strelecky presadili dvaja nevysokí stredopoliari.

Ešte väčšia pohoda mohla zavládnuť na námestovskej tribúne v 49. minúte. Vo „veľkom vápne“ bol nedovolene zastavený Kurtulík a hlavný rozhodca Krajči bez váhania ukázal na biely bod. Naň si loptu postavil tradičný exekútor penált Juraj Siman. Jeho úmysel však pozorný Smieška prečítal a skóre sa nemenilo. Neúspešný bol aj Kubica v 56. minúte, keď sa na dvakrát snažil prekonať bývalého brankára Trstenej. Radosť divákov prišla v 64. min. V pokutovom území sa dobre zorientoval Juraj Siman a krížnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0.

Hostia z regiónu Tekov zvýšili svoju aktivitu, no len v strede poľa. Pred Lešňovského a ani k zakončeniu sa vôbec nedostávali. V týchto momentoch sa jednoznačne ukázali väčšie skúseností i herná vyspelosť domáceho kolektívu. Ofenzívne snaženie Námestova už neviedlo k ďalším gólom a tak si Nová Baňa zaknihovala prijateľnú prehru. Zverenci zastupujúceho trénera Mariána Beňadika si na svoje konto pripísali rovnakú výhru ako v predchádzajúcom súboji v Detve. Dobre sa tak naladili na blížiace sa veľké derby, keď si už najbližší utorok zmerajú sily so súperom z neďalekého Oravského Veselého.