Domov / Aktuality / Dni mesta Námestovo ukázali majstrov jemnosti aj sily
Jedinečný športový zážitok si prišla vychutnať aj početná divácka kulisa. Foto: Michal Glonek

Dni mesta Námestovo ukázali majstrov jemnosti aj sily

Cez víkend 23. a 24. júna sa na Nábreží Oravskej priehrady uskutočnili Dni mesta.
Zatiaľ čo prvý deň patril najjemnejším prstom majstrov, ktorí stavajú modely od výmyslu sveta, druhý deň predstavil ukážku hrubej sily na Majstrovstvách Slovenska Silných mužov. V sobotu sa návštevníci počas medzinárodnej modelárskej výstavy divili detailom funkčných modelov od najmenších autíčok až po verné kópie bojových vozidiel z histórie ozbrojených síl. Aj napriek tomu, že pre deti boli pripravené ďalšie atrakcie, najviac sa tešili práve z jazdy s vernými modelmi kamiónov, terénnych áut, bagrov, tatroviek a desiatok ďalších modelov, ktorých výroba trvá od desiatok hodín, až po roky. V Námestove sa tak deti dostali ku raritám, ktoré pri predaji prekračujú stovky až tisícky eur. Vynikajúcej atmosfére a záujmu mnohých Námestovčanov však neprialo počasie, ktoré dažďom vyhnalo v sobotu záujemcov hneď na niekoľkokrát pod strechy a domov. Sychravej sobote však ľudia nepodľahli a neuveriteľne verné modely obdivovali aj s kvapkami na dáždnikoch.

Funkčné modely lodí, áut či bojovej techniky, prepracované do najmenších detailov zaujímali deti, dospelých, ale asi aj kvapky dažďa, ktorý bol neúprosný… 

A úprimne, len ťažko by ste hádali, kto mal o jazdu s modelmi väčší záujem, pri joystickoch sa striedali deti aj oteckovia, obe skupiny však s neopísateľným zapálením. Počasie neodradilo ani plážových volejbalistov a aj keď sa hráva v plavkách, súťažiaci si obliekli mikiny a pustili sa do súbojov. Sobotný program ďalej pokračoval hudobným programom. Na nábrežnom pódiu sa predstavili skupina Križiaci, Janais, Vrbovskí víťazi, ako aj KaKuBánd. Dni mesta pokračovali aj v nedeľu, pričom jemné ruky detailistov modelárov vystriedali siláci. Na Majstrovstvách Slovenska sa prestavili borci najsilnejší z najsilnejších a po náročných disciplínach, ako napríklad dvíhanie auta, si to vyskúšali aj diváci.

Aj napriek nepriazni počasia si Námestovčania užili všetky zaujímavosti a program, ktorý ponúkali Dni mesta uplynulý víkend. Tento silák sa popasoval so 130 kg vážiacou betónovou guľou. Víťaz ju dokázal prehodiť cez prekážku trikrát.  

ZDROJ: Noviny Námestovčan, Autor: (red.), Foto: Michal Glonek + redakcia