Sumár 9. kola Altis Oravskej hokejovej ligy

9.kolo – Nedeľa 07.01.2018

HK Liesek – HK MTS Námestovo 7:4 (2:2 – 1:2– 4:0)
Zápas č.1 – popis stretnutia :
Oba tímy začali tento dôležitý zápas opatrne. Avšak, už v tretej minúte po skrumáži pred bránou Dávid Miklúšek otvoril skóre stretnutia. Od tohto bodu oba tímy korčuliarsky pridali. Hral sa vyrovnaný hokej. Nervozita hráčov sa prejavila v menších šarvátkach medzi hráčmi. V trinástej minúte Adam Haluška našiel Tibora Grígeľa na modrej čiare ktorý potom v samostatnom nájazde s prehľadom strelou pomedzi betóny vyrovnal. Následne v šanciŠtefanLigas v dorážkekedy brankár ležal na zemi trafil iba pravúžŕdku. Po tejto akcii Liesečaniaudreli v rýchlom protiútoku a Tomáš Javorek a Ján Šuvadavyšachovali brankára hostí. Ich radosť však netrvala dlho, pretože za pár sekúnd sa podariloRomanovi Huľovistrelou spomedzi kruhovvyrovnať. Hneď v úvode druhej tretiny dostal tím hostí do vedenia Roman Huľo za asistencie Jaroslava Kyseľa. V devätnástej minúte v hre štyria na štyroch domáci znova vyrovnali. Tri minúty pred koncom druhej tretiny sa do nájazdu uvoľnil Roman Huľo, avšak scenár z prvej tretiny sa neopakoval. Následne po akcii Námestova brankár Lukáš Kabáč ležiaci na bruchu nemal žiadnu šancu proti dorážke Dávida Matisa. Aj napriek výbornej hre na strane Námestovčanov vyšla posledná tretina lepšie súperom. Pridali štyri góly. Posledný gól patril Dávidovi Miklúšekovi, ktorý dal krásnym gólom v samostatnej akcii bodku za týmto vynikajúcim zápasom a dopomohol tak svojmu tímu ako prvému v tejto sezóne prekonať doterajšieho lídra tabuľky.
Góly LIE:
1:0 – 02:06 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard)
2:1 – 14:10 – Javorek Tomáš (Šuvada Ján)
3:3 – 18:36 – Baňák Richard (Miklúšek Dávid)
4:4 – 36:58 – Javorek Tomáš (Miklúšek Lukáš)
5:4 –40:08 – Lieskovský Marek (Šuvada Ján)
6:4 –41:51 – Lieskovský Marek
7:4 – 44:24 – Miklúšek Dávid (Lieskovský Marek)
Góly NAM:
1:1 – 12:42 – Grígeľ Tibor (Haluška Adam)
2:2 – 14:34 – Huľo Roman
2:3 – 15:19 – Huľo Roman (Kyseľ Jaroslav)
3:4 – 28:22 – Matis Dávid

Vylúčenia a trestné minúty : 6/22 – 4/8
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Trstená – HK Oravská Polhora 6:3 (1:1 – 3:1 – 2:1)
Zápas č.2 – popis stretnutia :
Od začiatku sa hralo v rýchlejšom tempe. V 2. minúte Patrik Gočál prestrelil Jozefa Iglarčíka v bráne Oravskej Polhory. V závere prvej tretiny v rýchlej akcii vyrovnal Štefan Zboroň. V druhej tretine sa pokračovalo v rovnakom tempe. Domácim sa podarilo presadiť počas vlastného oslabenia. V 23. minúte mal možnosť skóre domácich navýšiť Michal Furdek. Tvrdou strelou však trafil len hornú žŕdku. Po ukážkovej sérii prihrávok znovu počas vlastného oslabenia dvojica Filip Šuhaj a MiroslaPekarčík vycvičila brankára hostí. Hneď v nasledujúcej minúte sa po prihrávke Marka Baluna uvoľnil Richard Uhliarik a peknou strelou znovu zvyšoval. Dvanásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Polhorčanom vyšla akcia počas vlastného oslabenia a Patrik Kapičák znižoval na 4:2. V úvode tretej tretiny rozhodcovia neuznali gól domácich, pretože bol strelený vysokou hokejkou. Ďalší priebeh tretiny patril Trstenčanom, ktorí pridali dva góly. V závere stretnutia ešte zabrali hostia a strelou Petra Jurášeka ml. už len upravili na výsledných 6:3.
Góly TRS:
1:0 – 01:37 – Gočál Patrik (Šuhaj Filip)
2:1 – 21:38 – Pekarčík Jakub (Buček Dušan) OS1
3:1 – 27:48 – Šuhaj Filip (Pekarčík Miroslav) OS1
4:1 – 28:27 – Uhliarik Richard (Balun Marko) OS1
5:2 – 36:07 – Zembjak Filip (Šuhaj Filip)
6:2 –38:31 – Šuhaj Filip (Furdek Miloš, Zembjak Filip)
Góly POL:
1:1 – 12:21 – Zboroň Štefan
4:2 – 29:48 – Kapičák Patrik (Jurášek Peter ml.) OS1
6:3 –40:06 – Jurášek Peter ml. (Vargončík Peter)
Vylúčenia a trestné minúty : 9/18 – 4/8
Oslabenia: 3/1

HK Klin– HK Vavrečka 2:7 (0:2 – 0:4 – 2:1)
Zápas č.3 – popis stretnutia :
V štvrtej minúte padolprvý gól stretnutia v podaní trojice DominikFerletjak, JaroslavHoľma, MilošFerletjak. Tá istá trojica úradovala aj koncom prvej tretiny počas presilovej hry za vylúčenie Jozefa Stahoňa, ktorý fauloval držaním. Aj napriek snahe a pekným akciám domácich hráčov v prevažnej väčšine dominovali hostia. V závere druhej tretiny vlažnou strelou využil nepozornosť brankára Michal Hrkeľ a zvyšoval už na 0:6. V tretej tretine sa ani jednému z tímov nedarilo presadiť. Až v polovici tejto časti Vavrečania znovu zvyšovali. O necelé dve minúty si chuť z vysokého gólového rozdielu vylepšil Daniel Večerek, keď po prihrávke Jána Volfazavesil do pravého horného rohu.To mu však nestačilo, pretože osem sekúnd pred záverečným klaksónom sa znovu predviedol posledným gólom stretnutia v ukážkovej samostatnej akcii.