Sumár 9. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

9. kolo – Nedeľa 09.12.2018

HK Námestovo – HK Trstená 0:5 (kontumačne)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
V prvom zápase 9. kola so začiatkom o 14.00 hod. na ľadovú plochu v stanovenom čase nastúpilo mužstvo HK Slovan Trstená, pričom HK MTS Námestovo v čase určenom na čakanie nástupu mužstva na ľadovú plochu nenastúpilo, preto bol v čase o 14:20 hod. zápas kontumovaný v prospech hosťujúceho tímu HK Trstená.
Góly NAM:
Góly TRS:
Vylúčenia a trestné minúty : 0/0 – 0/0
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Pacalaj Erik, Fleško Miroslav

HK Liesek – HK Slanica 4:3 (0:1 – 1:0 – 3:2)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Od začiatku stretnutia rýchly vyrovnaný hokej so šancami na obidvoch stranách. Na konci prvej tretiny však udrela Slanica, keď Filip Jasenek poslal do úniku Daniela Zajaca a tento nezaváhal a otvoril skóre zápasu. V druhej tretine mohla Slanica v presilovej hre navýšiť skóre, no Liesek zahral lišiacky a v oslabení Dávid Miklušek vyrovnal na 1:1. Dokonca druhej tretiny sa ešte na ľade iskrilo, kde bolo vylúčených viac hráčov z oboch strán. V tretej tretine, keď už mužstvá hrali v plných počtoch, udrel Liesek, keď Dávid Miklušek pridal gól. To nebolo od Liesku všetko, pretože Andrej Šuvada zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Slanica sa však nevzdávala a Daniel Zajac ihneď odpovedal gólom na 2:3. V dramatickom rýchlom závere Liesek ešte Dávidom Miklušekom zvýšil na rozdiel dvoch gólov, no Slanica v úplnom závere v POWER-PLAY znížila na konečných 3:4.
Góly LIE:
1:1 – 23:24 – Miklušek Dávid (Baňák Richard) OS
2:1 – 37:36 – Miklušek Dávid (Baňák Dalibor)
3:1 – 40:58 – Šuvada Andrej (Lieskovský Marek)
4:2 – 43:19 – Miklušek Dávid
Góly SLA:
0:1 – 12:14 – Zajac Daniel (Jasenek Filip)
3:2 – 41:40 – Zajac Daniel (Jasenek Filip)
4:3 – 44:56 – Zajac Daniel PH
Vylúčenia a trestné minúty : 6/33 – 5/10
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 1/0

HK Klin – HK Rabča 0:7 (0:1 – 0:4 – 0:2)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
V tomto zápase opatrný hokej u obidvoch mužstiev, kde po veľa nepremenených šanciach, ako prvá otvorila skóre Rabča a to po strele Ivana Kudjaka. V druhej tretine už Rabča zabrala a po presilovkovom góle Dominika Iglarčíka, pridal gól Ivan Kudjak a Marián Oselský. Do konca druhej tretiny ešte Ivan Kudjak pridal gól a tak Rabča vykročila za jednoznačným víťazstvom. V záverečnej časti zabrali bratia Koľadovci, keď na oba góly Jakubovi Koľadovi prihrával Tomáš Koľada a tak Rabča zdolala Klin jednoznačným skóre 0:7.