Sumár 8. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

8.kolo – Nedeľa 02.12.2018

HK Vavrečka – HK Slanica 4:5 SN (2:3 – 2:0 – 0:1) SN 0:1

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Zápas začal vo vlažnom tempe. Ako prvý sa presadili domáci Vavrečania. Počas presilovej hry Jaroslav Hoľma našiel voľného Borisa Červeňa, ktorý s prehľadom zavesil do odkrytej brány. Od tohto gólu oba tímy hrali aktívnejšie. V polovici tretiny vyrovnal Marek Bakaľa. V ďalšom priebehu úvodnej časti pridali po góle Daniel Zajac za hostí a Jaroslav Hoľma za domácich, a tempo sa zvyšovalo. Nakoniec sa na prestávku do šatne lepšie odchádzalo hosťom vďaka hokejovej šikovnosti Daniela Zajaca. Začiatkom druhej tretiny na 3:3 strieľal kapitán domácich Jaroslav Hoľma, a potvrdil, že sa hrá vyrovnaná partia. V 22. druhej minúte mal veľkú šancu v samostatnej akcii poslať tím domácich do vedenia Boris Červeň. Brankár hostí Daniel Polťák sa ale nenechal prekvapiť. To, že prostredná časť zápasu nakoniec skončila v prospech domácich zabezpečil Jozef Kozaňák. Posledná časť sa už hrala v nervóznejšom tempe. Záver stretnutia zdramatizoval svojím druhým gólom stretnutia na 4:4 Daniel Zajac. Nakoniec o víťazovi rozhodili až samostatné nájazdy, v ktorých boli lepši Slaničania.
Góly VAV:
1:0 – 04:15 – Červeň Boris (Hoľma Jaroslav) PH1
2:1 – 10:44 – Červeň Boris (Kozaňák Jozef, Kováč Martin)
3:3 – 18:18 – Hoľma Jaroslav (Kozaňák Jozef)
4:3 – 28:47 – Kozaňák Jozef (Ferleťjak Dominik)
Góly SLA:
1:1 – 09:43 – Bakaľa Marek (Zajac Daniel)
2:2 – 11:37 – Socha Matej
2:3 – 14:11 – Zajac Daniel (Bakaľa Marek, Jasenek Filip)
4:4 – 40:01 – Zajac Daniel (Bakaľa Marek)
Rozhodcovia: Kepa Przemek – Groblicki Marcin

HK MTS Námestovo – HK Rabča 7:6 (2:1 – 1:3 – 4:2)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Hneď v úvodnej minúte stretnutia fanúšikov Námestova potešil Richard Uhliarik. Po nasledujúcom tlaku zo strany domácich sa Rabčanom v 11. minúte podarilo využiť presilovú hru trošku kurióznym spôsobom. Vystrelený puk sa odrazil od ramena útočiaceho Kornela Oselského rovno za chrbát prekvapeného Juraja Gracáka v bráne domácich. V závere prvej tretiny poslal domácich do vedenia Richard Uhliarik. V druhej tretine boli jednoznačne lepší hostia. Nielenže dokázali vyrovnať, ale Dominik Randjak za asistencie Tomáša Koľadu posunul svoj tím do vedenia. Takýto stav však dlho nevydržal, pretože Roman Huľo zopakoval úvod prvej tretiny a len 26. sekúnd po úvodnom buly poslednej časti vyrovnal. O necelé tri minúty, po chybe obrancu však domáci znovu prehrávali. Toto gólové doťahovanie sa rozhodol ukončiť Štefan Ligas, ktorý počas vlastného oslabenia znovu vyrovnal. Týmto gólom motivoval svojich spoluhráčov, ktorí sa rozhodli že nie nadarmo sú lídrami tabuľky. Zabrali a zásluhou Richarda Uhliarika a následne v 41.minúte Romana Huľa zvýšili náskok o dva góly. V poslednej minúte stretnutia, keď už sa zdalo že je rozhodnuté, Rabčania odvolali brankára, zvýšili aktivitu, výsledkom čoho sa napokon radovali s ďalšieho gólu. Aj napriek snahe sa im ďalší gól už vsietiť nepodarilo a tak prehrali tesne 7:6.
V závere stretnutia
Góly NAM:
1:0 -00:41 – Uhliarik Richard (Slovík Martin)
2:1 – 11:39 – Uhliarik Richard
3:2 – 25:04 – Huľo Roman PH1
4:4 – 30:34 – Huľo Roman (Uhliarik Richard)
5:5 – 37:44 – Ligas Štefan OS1
6:5 – 38:54 – Uhliarik Richard (Slovík Martin, Huľo Roman)
7:5 – 40:26 – Huľo Roman (Uhliarik Richard, Olbert Igor)
Góly RAB:
1:1 – 10:44 – Oselský Kornel PH1
2:2 – 17:47 – Randjak Dominik (Kudjak Ivan, Jurášek Peter ml.)
3:3 – 25:35 – Koľada Jakub (Iglarčík Dominik, Šturek Pavol)
3:4 – 26:01 – Randjak Dominik (Koľada Tomáš)
4:5 – 32:50 – Iglarčík Dominik (Jurášek Peter ml.)
7:6 – 44:34 – Iglarčík Dominik (Jurášek Peter ml., Koľada Jakub)
Vylúčenia a trestné minúty : 8/26 – 6/12
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 1/0

HK Liesek- HK Klin 5:0 (2:0 – 1:0 – 2:0)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Napriek bojovnosti a nasadeniu Kliňanov, vyšli prvé dve tretiny lepšie domácim Liesečanom. V prvej tretine skórovali Ján Šuvada a počas vlastného oslabenia Peter Bartoš. V druhej časti ich nasledoval Lukáš Miklúšek. Posledná tretina sa hrala v pomalom tempe. Hostia nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov. Aj napriek jasnej prevahe domácich oba tímy znervózneli. Začalo sa vylučovať. V 40. minúte Lukáš Kabáč zvyšoval na 4:0. V poslednej minúte stretnutia ešte víťazstvo domácich spečatil Ján Šuvada.