Sumár 6. kola: Altis – Oravská hokejová liga

6.kolo – Nedeľa 26.11.2017

HK Rabča – HK Vavrečka 3:10 (1:3 – 0:6 – 2:1)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Už v prvej minúte diváci videli pekný gól v podaní Kristiána Gandiho, ktorý sa po prihrávke Milana Labudu šikovne predral až pred bránu domácich. V šiestej minúte ho tvrdou strelou nasledoval Jaroslav Hoľma. Následne zásluhou Jána Bodoríka Rabčania znižovali na 1:2. V ďalšom priebehu stretnutia už však dominovali iba Vavrečania. Aj napriek tomu že sa hral vlažný hokej pridávali jeden gól za druhým. Domáci nedokázali využiť ani jednu z deviatich presilových hier a trikrát dokonca inkasovali aj vo vlastnom oslabení. V záverečných troch minútach stretnutia však zabrali a dvoma gólmi upravili výsledné skóre na 3:10.
Góly RAB:
1:2 – 10:12 – Bodorík Ján (Labuda Milan)
2:10 – 42:27 – Labuda Milan (Harbut Pavol)
3:10 – 43:23 – Kudjak Ivan
Góly VAV:
0:1 – 00:46 – Gandi Kristián (Madleňák Vladimír)
0:2 – 05:43 – Hoľma Jaroslav
1:3 – 14:19 – Ferletjak Dominik OS1
1:4 – 15:16 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav, Madleňák Vladimír) OS1
1:5 – 16:43 – Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik) PH1
1:6 – 25:35 – Košťál Marek (Gandi Kristián) OS1
1:7 – 26:05 – Ferletjak Dominik
1:8 – 27:38 – Hoľma Jaroslav (Ferletjak Dominik)
1:9 – 29:43 – Ferletjak Miloš (Hoľma Jaroslav, Ferletjak Dominik)
1:10 – 33:10 – Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik)
Vylúčenia a trestné minúty : 5/10 – 9/18
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 0/3
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Trstená – HK MTS Námestovo 1:9 (1:2 – 0:4 – 0:3)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Hralo sa naplno hneď od začiatku. V tretej minúte šancu Tibora Grígeľa otvoriť skóre stretnutia zastavila žŕdka. Ani jednému z tímov sa nedarilo využiť žiadnu z gólových príležitostí v priebehu prvej tretiny. Napokon sa podarilo strelecky ako prvému presadiť Štefanovi Ligasovi tri sekundy pred koncom presilovej hry za hrubosť Filipa Zembjaka z Trstenej. Ten si túto pokazenú náladu vylepšil práve nasledujúcim gólom. V rýchlosti zavesil do ľavého horného rohu a vyrovnal. Do konca prvej tretiny stihol Roman Huľo upraviť stav na 1:2. V druhej časti boli lepší Námestovčania. Hneď v úvode využili presilovú hru. Hráči herne pritvrdili a veľa sa faulovalo. V tretej tretine hostia čerpali z nervozity domácich Trstenčanov, ktorú pretavili do troch gólov. Čerešničkou na torte a zároveň hetrikom bol posledný gól stretnutia v podaní Štefana Ligasa, ktorý sa perfektne zorientoval pred bránou a bekhendom si vychutnal Matúša Zaťka v bráne súpera.
Góly TRS:
1:1 – 13:18 – Zembjak Filip
Góly NAM:
0:1 – 10:21 – Ligas Štefan (Matis Dávid) PH1
1:2 – 13:45 – Huľo Roman (Slovík Martin, Kyseľ Jaroslav)
1:3 – 17:27 – Kyseľ Jaroslav (Slovík Martin) PH1
1:4 – 19:56 – Grígeľ Tibor (Ligas Štefan) OS1
1:5 – 22:11 – Kyseľ Jaroslav (Huľo Roman, Ligas Štefan)
1:6 – 29:01 – Ligas Štefan (Matis Dávid, Grígeľ Tibor) PH1
1:7 – 31:30 – Matis Dávid (Ligas Štefan, Grígeľ Tibor) PH2
1:8 – 34:38 – Huľo Roman (Kyseľ Jaroslav)
1:9 – 39:51 – Ligas Štefan (Grígeľ Tibor) OS1
Vylúčenia a trestné minúty : 8/24 – 3/29
TRS: Javorek Lukáš – OT (Osobná trest) – Nešportové správanie
NAM: Kyseľ Jaroslav – 5+OK (Osobný trest do konca stretnutia) –Vrazenie na mantinel
Presilovky: 0/4
Oslabenia: 0/2

HK Oravská Polhora – HK Klin 5:4 (2:1 – 0:2 – 2:1 – SN 1:0)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Ako prvý sa tešili fanúšikovia Oravskej Polhory po peknej akcii Štefana Zboroňa a Tomáša Randjaka. Nie však nadlho. V šiestej minúte počas vlastného oslabenia poslal puk za chrbát Jozefa Iglarčika peknou strelou Daniel Večerek. Chvíľu na to však Dávid Piták poslal domácich znovu do vedenia. Počas druhej tretiny dokázali Kliňania otočiť zápas na svoju stranu, čo svedčí o tom že sa hrala vyrovnaná partia. Tretia tretina priniesla pekný hokej, ale nerozhodlo sa pretože sekundu pred koncom domácich zachránil Peter Jurášek a vyrovnal na 4:4. Nasledovali samostatné nájazdy z ktorých víťazne napokon vyšli domáci.