Sumár 5. kola: Altis – Oravská hokejová liga

5.kolo – Nedeľa 19.11.2017

HK Vavrečka–HK Oravská Polhora 5:3 (1:2 –2:0– 2:1)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Začalo sa hrať v pomalom tempe. Aj napriek tomu, že sa v prevažnej väčšine hralo na strane hostí domáci Vavrečania podcenili prečíslenie súpera a trojica Tomáš Randjak, Dávid Piták a Dominik Iglarčík otvorila skóre stretnutia. Vylúčený Miroslav Laššák za podrazenie sa na trestnej lavici veľa neohrial. Iba päť sekúnd stačilo hráčom Oravskej Polhory na využitie tejto presilovej hry. V závere prvej tretiny po tvrdej strele brankár domácich nechal odkrytúľavú časť svojej brány čo využil Jaroslav Hoľma a pohotovo posunul puk za jeho chrbát. Druhá tretina priniesla rad vylúčení a v osemnástej minúte sa hralo traja na troch. Táto situácia priniesla výhodu domácim ktorým sa podarilo vyrovnať. Ukážkovú akciu počas vlastného oslabenia o dvoch hráčovpredviedliDominikFerleťjaka VladimírMadleňák,čím dostali svoj tím do vedenia. Začiatkom tretejtretinyšancu hosti vyhrať zvýšil gólom Juraj Bugan, ktorý následne nevyužil ďalšiu šancu keď ho obrancovia v tridsiatej ôsmej minúte nechali samého pre brankárom. Nakoniec sa však z výhry tešili domáci. Po góle strelou hneď po vyhratom buly si zobrali oddychový čas. Dve minúty pred koncom stretnutia ešte Dominik Ferleťjak hetrikom upravil konečný stav na 3:5.
Góly VAV:
1:2 – 13:23 – Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Dominik)
2:2 – 19:09 – Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Miloš)
3:2 – 24:48 – Ferleťjak Dominik (Madlňák Vladimír) OS2
3:4 – 40:21 – Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
3:5 –43:27 – Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
Góly POL:
0:1 – 05:29–Randjak Tomáš (Piták Dávid, Iglarčík Dominik)
0:2 – 12:07 –Holubiak Jozef (Jurášek Peter ml.) PH1
3:3 – 34:55 – Bugaj Juraj
Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 4/8
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 1/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Liesek– HK Trstená 8:2 (5:1 – 2:0 – 1:1)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Rýchle tempo hneď od začiatku stretnutia naznačovalo dobrý hokej. Úvodnýgól padol z hokejky domáceho Dávida Miklúšeka. Strieľal švihom počas rýchleho protiútoku. O dve minúty neskôr na opačnej strane zvonila len žŕdka. V ôsmej minúte zápasu Filip Šuhaj presne mierenou strelou pomedzi betóny vyrovnal. Potom aj napriek snahe a vytrvalosti Trstenčanovsvoje hokejové umenie predvádzali Liesečania.Toto gólové predstavenie otvoril v dvanástej minúte Marek Lieskovský za asistencie Tomáša Javorekaa po prvej tretine už hostia viedli o štyri góly. V rovnakom tempe a s podobným scenárom sa pokračovalo aj v druhej tretine. V záverečnej časti oba tímy herne spomalili.V tridsiatej prvej minúte po vyrazenej strele dorážkou na 7:2 znižoval Peter Kováč, čo však následne rovnakým spôsobom opätoval Peter Bortoš. Možnosť aspoň upraviť širokú gólovú medzeru mal v závere Patrik Gočál. Po sérii striel ktoré položili brankára Lukáša Kabáča najskôr netrafil bránu a potom zvonila horná žŕdka.
Góly LIE:
1:0 – 02:51 –Miklúšek Dávid (Matejčák Juraj, Baňák Dalibor)
2:1 – 11:34 – Lieskovský Marek (Javorek Tomáš)
3:1 – 13:11 – Lieskovský Marek (Šuvada Andrej, Miklúšek Lukáš)
4:1 – 13:41 – Šuvada Andrej (Lieskovský Marek)
5:1 – 14:46 – Miklúšek Lukáš (Šuvada Ján, Lieskovský Marek)
6:1 – 21:42 – Šuvada Ján (Lieskovský Marek)
7:1 – 21:57 – Javorek Tomáš(Šuvada Ján)
8:2 – 34:39 – Bartoš Peter (Miklúšek Dávid)
Góly TRS:
1:1 – 08:58 – Šuhaj Filip (Kuráň Matej)
7:2 – 30:55 – Kováč Peter (Kuráň Matej)
Vylúčenia a trestné minúty : 7/14 – 6/12
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0

HK MTS Námestovo– HK Rabča 5:0 (1:0 – 3:0 – 1:0)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Hral sa pekný hokej. Ako prvý sa v šiestej minúte presadil Roman Huľo z Námestova. Hráči oboch tímov však v prvej tretine výraznejšie gólové šance divákom nepriniesli. Hralo sa na čisto. Z vyššieho skóre sa v priebehu druhej tretiny znovu radovali len domáci. V dvadsiatej siedmej minúte si náladu po predchádzajúcej žŕdke tvrdou strelou z prvej vylepšil aj Adam Haluška.Hneď v prvých sekundách tretej tretiny sa po chybe obrancu z Rabče dostal do šance Branislav Djobek, ktorý však po dorážke trafil pravú žŕdku.Martin Slovík ešte upravil na 5:0.Napriek vyrovnanej partii sa hosťujúcemu tímu ani raz nepodarilo prekonať Jozefa Sochu v bráne súpera.