Sumár 4. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

4.kolo – Nedeľa 28.10.2018

HK MTS Námestovo – HK Klin 9:1 (4:0 – 1:1 – 4:0)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Hráči domácich hneď od začiatku stretnutia nastavili vysoké tempo, čím si vybojovali hernú prevahu. Po úvodnej žŕdke, ktorú v tretej minúte nastrelil Tibor Grígeľ, už Námestovčania puk z hokejok nepustili a po prvej tretine videli 4:0. V úvode druhej tretiny po nevyužitej presilovej hre domácich, zabrali Kliňania a Jakub Demko za asistencie Petra Bolibrucha vsietil úvodný gól hostí. O tri minúty ale znovu zvyšovali domáci. Tretia časť stretnutia sa hrala v pomalšom tempe. Napriek bojovnosti hostí mali znovu navrch Námestovčania. V tridsiatej štvrtej minúte sa uvoľnila dvojica Richard Uhliarik a Roman Huľo, ktorý s prehľadom zavesil do ľavého horného rohu. O necelú minútu sa Roman Huľo presadil znova, tentokrát za asistencie Juraja Vojtkuliaka. Domáci Kliňania nevyužili ani presilovú hru o dvoch hráčov a počas nasledujúcich dvoch presiloviek dokonca inkasovali. Aj napriek jasnému výsledku sa hral nervózny hokej a poslednej minúte stretnutia mohli diváci vidieť hromadnú šarvátku.
Góly NAM:
1:0 – 03:06 – Vojtkuliak Juraj (Grígeľ Tibor, Štefaničiak Tomáš)
2:0 – 04:06 – Matis Dávid (Grígeľ Tibor, Huľo Roman)
3:0 – 05:47 – Kyseľ Jaroslav (Farský Tobias)
4:0 – 07:11 – Uhliarik Richard (Farský Tobias)
5:1 – 25:37 – Uhliarik Richard (Huľo Roman)
6:1 – 33:15 – Huľo Roman (Uhliarik Richard)
7:1 – 34:09 – Huľo Roman (Vojtkuliak Juraj)
8:1 – 40:47 – Uhliarik Richard (Huľo Roman) OS1
9:1 – 44:27 – Uhliarik Richard (Huľo Roman, Matis Dávid) OS1
Góly KLI:
1:4 – 22:38 – Demko Jakub (Bolibruch Peter)
Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 4/8
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 2/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Fleško Miroslav

HK Vavrečka – HK Rabča 9:4 (5:0 – 1:0 – 4:4)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Skóre stretnutia hneď v úvodnej minúte za domácich otvorili Dominik Ferletjak. Aj v ďalšom priebehu tretiny dominovali Vavrečania postupne pridali tri góly. Druhá tretina už nebola taká bohatá na góly. Strelecky sa presadil iba domáci Boris Červeň. V rýchlosti preskočil padajúceho obrancu hostí, zachytil prihrávku Miloša Ferletjaka a pekne zakončil. Tridsať sekúnd po úvodnom buly tretiu tretinu strelecky otvoril Miloš Ferletjak. V tridsiatej tretej minúte sa konečne radovali aj hostia. Gól v podaní Ivan Kudjaka a Pavla Harbuta prebudil Rabčanov. Zvýšili herné tempo následkom čoho si brankára Vavrečky Martina Pribylinca vychutnal kapitán hostí Tomáš Koľada. O necelú minútu neskôr na 3:7 znižoval Pavol Šturek. Rabčanov zabrzdilo až vylúčenie Pavla Harbuta za podrazenie, ktorý sa však na trestnej lavici dlho neohrial. Len štyri sekundy trvalo domácim aby využili túto presilovú hru. Záver ešte domácim spestril hetrikom Dominik Ferletjak. V poslednej minúte stretnutia uzavrel skóre na 9:4 Dominik Iglarčik z Rabče.
Góly VAV:
1:0 – 00:19 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
2:0 – 02:22 – Ferletjak Dominik
3:0 – 06:50 – Hoľma Jaroslav
4:0 – 07:41 – Ferletjak Miloš (Červeň Boris, Hoľma Jaroslav )
5:0 – 14:15 – Hoľma Jaroslav
6:0 – 28:37 – Červeň Boris (Ferletjak Miloš)
7:0 – 30:30 – Ferletjak Miloš
8:3 – 43:46 – Ferletjak Miloš (Hoľma Jaroslav ) PH1
9:3 – 44:06 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
Góly RAB:
1:7 – 32:08 – Kudjak Ivan (Harbut Pavol)
2:7 – 36:34 – Koľada Tomáš
3:7 – 37:32 – Šturek Pavol (Harbut Pavol)
4:9 – 44:25 – Iglarčík Dominik (Koľada Tomáš, Koľada Jakub)
Vylúčenia a trestné minúty : 2/4 – 4/8
Presilovky: 1/0
Oslabenia: 0/0

HK Slovan Trstená – HK Slanica 3:8 (1:0 – 0:3 –2:5)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Hneď od začiatku stretnutia sa hral rýchly a vyrovnaný hokej. Ako prvý sa presadili Trstenčania vďaka šikovnosti Patrika Gočála. Tri minúty pred koncom prvej časti mal šancu vyrovnať Pavol Kováčik trafil však len pravú žŕdku. Až v prvej minúte druhej tretiny napokon vyrovnal Ľubomír Socha a zápas sa mohol začať odznova. Pokračovalo sa v rovnakom tempe. Oba tímy herne pritvrdili. Takáto hra viac vyhovovala mladým Slaničanom, ktorí sa vďaka Danielovi Zajacovi dostali do vedenia o dva góly. Tretia tretina opäť začala gólom hostí v podaní samostatnej akcie Daniela Zajaca. Aj napriek snahe domácich vrátiť sa do zápasu mali do konca stretnutia navrch už iba hostia.