Sumár 4. kola: Altis – Oravská hokejová liga

4.kolo – Nedeľa 12.11.2017

Zápas č.1 : HK Trstená – HK Klin 6:4 (2:2 – 0:2 – 4:0)

Popis stretnutia :
Počas prvej tretiny sa hral vyrovnaný hokej o čom svedčí aj jej výsledok. Skóre stretnutia otvorili domáci z hokejky Adriána Betušťáka. Následne kapitán Kliňanov Ján Volf vyrovnal. V priebehu tretiny po góle na obidvoch stranách pridali Marko Balún na 2:1 a následne Jakub Demko na 2:2. Druhá časť stretnutia skončila lepšie pre hostí, ktorý zvýšili skóre o dva góly. Hneď v úvode tretej tretiny domáci potrestali vylúčenie na strane súpera za nebezpečnú hru zo zdvihnutou hokejkou. Následne Peter Kováč vyrovnal. Šťastie Kliňanom neprialo ani pri ďalšom góle, ktorý inkasovali len kvôli nepozornosti brankára. O necelú minútu inkasovali znova. Od tohto bodu sa hral nervózny hokej nasledoval rad vylúčení na oboch stranách, ktorý však výsledné skóre už nezmenil.
Góly TRS:
1:0 – 06:47 – Betušťák Adrián (Furdek Michal)
2:1 – 11:37 – Balún Marko
3:4 – 31:40 – Zembjak Filip PH1
4:4 – 32:16 – Kováč Peter (Pafčuga Marián, Zembjak Filip)
4:5 – 36:48 – Balún Marko (Kováč Peter)
4:6 – 37: 11 – Betušťák Adrián (Zembjak Filip)
Góly KLI:
1:1 – 09:47 – Volf Ján
2:2 – 12:17 – Demko Jakub
2:3 – 21:43 – Demko Jakub (Večerek Daniel)
2:4 – 29:46 – Večerek Daniel (Stahoň Jozef)
Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 5/18
Klin – Ganobčík Pavol – OT (10 min ) – Nešportové správanie
Presilovky: 1/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Paulovič Juraj – Pacalaj Erik

Zápas č.2: HK Vavrečka – HK MTS Námestovo 4:6 (2:3 – 1:0 – 1:3)

V úvode stretnutia Vavrečania absolútne zaspali. V priebehu troch minút dostali tri góly a vystriedali brankára. Po tejto studenej sprche sa však dokázali veľmi rýchlo spamätať a v deviatej minúte to Dominik Ferleťjak potvrdil aj gólom. Šancu v podobe samostatného nájazdu mal aj neskôr, tá mu však nevyšla. V ďalších minútach svoju šikovnosť predviedol Jaroslav Hoľma, dvakrát využili presilovú hru a zápas sa na oboch stranách mohol začať odznova. V 32. minúte počas presilovej hry Adam Haluška od modrej čiary presne zamieril ponad brankárove ľavé plece. Nasledujúci presný zásah z hokejky Štefana Ligasa naštartoval dvojicu Kristíán Gandi a Dominik Ferleťjak ktorý vo vlastnom oslabení ukážkovo zavesil. Hral sa pekný hokej s kopou pekných akcií v podaní oboch mužstiev. Víťaznú šnúru Námestovčanov definitívne v 40. minúte potvrdil Igor Olbert hneď po vyhratom buly strelou pomedzi betóny.
Góly VAV:
1:3 – 08:38 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
2:3 – 14:39 – Hoľma Jaroslav (Ferletjak Dominik) PH1
3:3 – 23:29 – Hoľma Jaroslav (Ferletjak Dominik, Ferletjak Miloš) PH1
4:5 – 37:46 – Ferletjak Dominik (Gandi Kristián) OS1
Góly NAM:
0:1 – 00:58 – Slovík Martin (Zaťko Marcel)
0:2 – 01:36 – Ligas Štefan
0:3 – 02: 43 – Olbert Igor (Slovík Martin)
3:4 – 31:26 – Haluška Adam (Vojtkuliak Juraj) PH1
3:5 – 33:53 – Ligas Štefan (Slovík Martin, Grígeľ Tibor)
4:6 – 39:32 – Olbert Igor (Zaťko Marcel)
Výmena brankára
Vylúčenia a trestné minúty : 5/10 – 4/8
Presilovky: 2/1
Oslabenia: 1/0

Zápas č.3: HK Rabča – HK Liesek 2:6 (1:1 – 0:1 – 1:4)

Zápas sa začal v rýchlom tempe. Úvodný gól vsietil Tomáš Javorek z Liesku počas rýchleho protiútoku. Domácim hráčom sa ale v 10. minúte podarilo vyrovnať. Hral sa vyrovnaný a čistý hokej. V závere druhej tretiny hostia zabrali a Dávid Miklúšek ukážkovo našiel pre branou Richarda Baňáka. Možnosť znovu vyrovnať dostali domáci v podobe presilovej hry o dvoch hráčov ktorú nevyužili. Po príchode zo šatne sa Liesečania rozhodli že v tretej tretine už nič nenechajú na náhodu. Dve minúty po úvodnom buly skóroval Marek Lieskovský o deväť sekúnd sa k nemu pridal Babinský Peter. Po piatom góle hostí v 34.minúte sa začalo hrať nervózne a veľa sa vylučovalo. Zápas gólovo ukončil dve minúty pred koncom stretnutia Ján Šuvada strelou na 2:6.