Sumár 3. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

1. kolo – Nedeľa 21.10.2018
HK Vavrečka – HK Liesek 2:5 (0:3 – 0:0 – 2:2)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Od začiatku rýchly korčuliarsky hokej so šancami na oboch stranách, kde to čo nevyužila Vavrečka na strelenie úvodného gólu sa podarilo Liesku po nájazdoch v 3. tej a 6. tej minúte keď otvoril skóre Kabáč Lukáš a pridal sa aj Ján Šuvada. Pri striedaní sa rýchlych akcií, do konca prvej tretiny za Liesek ešte vsietil gól Marek Lieskovský. Druhá tretina v znamení šancí z oboch strán, kde Vavrečke v góloch zabránili žrde bránky a Liesku zasa brankár Vavrečky. V tretej tretine sa prelievali útoky na oboch stranách, kde tieto boli potvrdené aj gólmi Vavrečky z hokejky Jaroslava Hoľmu a Miroslava Laššáka, avšak aj zo strany Liesku gólmi Petra Babínskeho a Tomáša Javoreka a tak sa stretnutie skončilo víťazstvom Liesku.

Góly VAV:
1:4 – 34:39 – Hoľma Jaroslav (Ferletjak Dominik)
2:5 – 44:36 – Laššák Miroslav (Gándi Kristián)

Góly LIE:
0:1 – 02:21 – Kabáč Lukáš (Lieskovský Marek)
0:2 – 05:30 – Šuvada Ján (Javorek Tomáš, Lieskovský Marek)
0:3 – 07:47 – Lieskovský Marek (Kabáč Lukáš)
0:4 – 34:08 – Babínsky Peter (Kabáč Lukáš, Baňák Richard)
1:5 – 34:04 – Javorek Tomáš (Šuvada Ján)
Vylúčenia a trestné minúty : 5/18 – 4/8
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Florek Milan

HK Slovan Trstená – HK MTS Klin 5:2 (0:1 – 3:0 – 2:1)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Ihneď na úvod stretnutia Klin s tým čo už ukazuje od začiatku sezóny, teda s nepredvídateľnými útokmi, kde jeden takýto aj v 13. minúte využil Pavol Ganobčík a Klin sa tak ujal vedenia v zápase. Dokonca tretiny a na začiatku druhej mal Klin k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, kde túto nevyužil, za čo Trstená trestala gólmi Michala Kráľa a Patrika Gočála a otočila tak stav stretnutia vo svoj prospech. Do konca druhej tretiny pridala Trstená ešte gól z hokejky Furdeka Michala. V tretej tretine Trstená pridala na úvod gól Filipom Šuhajom a Pekarčíkom Miroslavom. Klin v samotnom závere v presilovke Pavlom Ganobčíkom znížil na konečných 2:5.

Góly TRS:
1:1 – 17:02 – Kráľ Michal
2:1 – 19:52 – Gočál Patrik (Balún Marko)
3:1 – 22:51 – Furdek Michal (Kráľ Michal)
4:1 – 31:54 – Šuhaj Filip
5:1 – 34:52 – Pekarčík Miroslav (Šuhaj Filip)

Góly KLI:
0:1 – 12:28 – Ganobčík Pavol (Demko Jakub)
2:5 – 44:47 – Ganobčík Pavol (Demko Jakub) PH

Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 3/14
Presilovky: 0/1

HK Slanica – HK Rabča 2:6 (1:1 – 0:3 – 1:2)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
V tomto zápase sa ukázalo čo je to keď hokej hrajú už bývalý odchovanci HK Altis a MHK D. Kubín, rýchly, jednoduchý a čistý hokej ktorý má rozum. V prvej tretine si góly podelili tímy po jednom, keď sa v úvode presadil za Rabču Pavol Harbut a za Slanicu Daniel Zajac. V druhej tretine rýchly hokej pokračoval ďalej, kde v Rabči zobudili tigrov menom Ivan Kudjak a Pavol Harbut, ktorí zabezpečili odskok v skóre na rozdiel troch gólov. V tretej tretine šláger pokračoval ďalej vo vysokom tempe, kde za Rabču pridal dva góly Tomáš Koľada no Slanici sa po únikoch nedarilo presadiť, kde však túto tradíciu porušil Pavol Kováčik a znížil tak na konečných 2:6.