Sumár 14. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

14.kolo – Nedeľa 03.02.2019

HK Slovan Trstená – HK Rabča 0:3 (0:0 – 0:3 – 0:0)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
V štvrtej minúte mal šancu otvoriť skóre v samostatnom nájazde Jukub Koľada z Rabče, ktorú však nevyužil. Do konca prvej tretiny nasledoval rad nepremenených streleckých akcií v podaní oboch tímov. V úvodných minútach druhej časti mali navrch domáci. Avšak, potom čo, zvonila žŕdka za chrbtom brankára Rabčanou Patrika Bušku, sa karta obrátila. Nasledovala studená sprcha v podaní hostí, ktorí v priebehu jednej minúty dokázali vsietiť tri góly. Trstenčanom sa aj napriek bojovnosti už do konca stretnutia nepodarilo vrátiť do zápasu.
Góly RAB:
1: 0 – 19:35 – Kudjak Ivan (Jurášek Peter ml.)
2: 0 – 19:55 – Šturek Pavol (Koľada Tomáš)
3:0 – 20:18 – Jurášek Peter ml. (Kudjak Ivan)
Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 6/12
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Schneider Tibor – Ševčík Lukáš

HK Vavrečka – HK Klin 8:5 (2:0 – 3:2 – 3:3)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Ako prvý sa radovali domáci vďaka dvojici Jaroslav Hoľma a Miloš Ferleťjak. V jedenástej minúte využil presilovú hru o dvoch hráčov Boris Červeň a zvyšoval na 2:0. Vďaka vytrvalosti Petra Bolibrucha s Klina sa napokon presadili aj hostia. Na odvetu ale nečakali dlho. Počas avizovaného vylúčenia bodoval Miloš Ferleťjak a o dve minúty neskôr ho nasledoval Peter Sklarčík. Na obidvoch stranách ešte pribudlo po góle a po prestávke do záverečnej tretiny vstupovali Kliňania s trojgólovým mankom. To však už neplatilo o dvadsaťpäť sekúnd neskôr. Po vyhratom buly lacnú strelu za svoj chrbát pustil Martin Pribylinec. Od tohto momentu nasledovala gólová prestrelka, ktorá nakoniec dopadla lepšie pre Vavrečanou.
Góly VAV:
1:0 – 01:20 – Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Miloš)
2:0 – 10:52 – Červeň Boris (Ferleťjak Dominik) PH2
3:1 – 22:02 – Ferleťjak Miloš (Hoľma Jaroslav, Ferleťjak Dominik)
4:1 – 24:05 – Sklarčík Peter
5:2 – 28:29 – Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
6:3 – 35:36 – Ferleťjak Dominik (Červeň Boris) OS1
7:5 – 39:31 – Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Dominik) OS1
8:5 – 41:09 – Košťál Marek (Červeň Boris)
Góly KLI:
2:1 – 21:15 – Bolibruch Peter
4:2 – 26:56 – Bolibruch Peter
5:3 – 30:25 – Bolibruch Peter (Ganobčík Pavol)
6:4 – 37:05 – Mäsiar Ján
6:5 – 38:01 – Demko Jakub (Bolibruch Peter)
Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 2/4
Presilovky: 1/0
Oslabenia: 2/0

HK MTS Námestovo – HK Liesek 4:3 SN (0:2 – 0:0 – 3:1) SN 1:0

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Góly NAM:
Tento súboj o lídra tabuľky priniesol vynikajúci hokej. Vyrovnaná partia sa hrala do ôsmej minúty, kedy Liesečania prekorčuľovali domácich a Andrej Šuvada dorážal. Neskôr úradovali jeho spoluhráči Peter Babinský a Peter Bartoš. Do konca tretiny sa už domácim podarilo odolať tlaku súpera. V druhej časti stretnutia Námestovčania nevyužili štvorminútovú presilovú hru ktorú predčasne ukončil Adam Haluška vylúčený za podrazenie a tak ich trápenie pokračovalo. Po bezgólovej druhej tretine, to nakoniec domácim padlo a následne vďaka Martinovi Slovíkovi dokonca dostali šancu bojovať od začiatku. V dramatickom závere tretej tretiny po tom čo si domáci neustriehli Jána Šuvadu, nakoniec znova dokázali vyrovnať a nasledovali samostatné nájazdy v ktorých boli úspešnejší. Napriek tomuto víťazstvu im však body nestačia a tak na čele tabuľky stále ostávajú Liesečania.