Sumár 12. kola Altis-Oravskej hokejovej ligy

12. kolo – Nedeľa 11.02.2018

HK Oravská Polhora – HK Vavrečka 1:8 (0:1 – 0:2 – 1:5)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Od úvodu vyrovnaný hokej, so šancami na oboch stranách no Vavrečka v 9. minúte udrela, keď skóre zápasu otvoril Dominik Ferletjak. Oravská Polhora do konca tretiny tlačila, kde nastrelila viacero tyčiek no gól sa jej nepodarilo vsietiť. V druhej tretine Oravská Polhora s nájazdmi neuspela a tak Vavrečka využila svoje šance, pričom Vladimír Madleňák navýšil na rozdiel dvoch gólov a Kristián Gandi pridal tretí gól. Polhorčania sa však nevzdávali, no streliť gól v druhej tretine sa im nepodarilo. V tretej tretine už Vavrečka zabrala a gólmi Jaroslava Hoľmu a dvoma Vladimíra Madleňáka odskočila na rozdiel šiestich gólov. Za Vavrečku pridal ešte dva góly Dominik Ferletjak, no Oravská Polhora ešte zásluhou Dávida Pitáka strelila čestný úspech a tak konečné skóre bolo 1:8 v prospech Vavrečky.
Góly ORP:
1:7 – 44:15 – Piták Dávid (Zboroň Štefan)
Góly VAV:
0:1 – 08:30 – Ferletjak Dominik
0:2 – 23:40 – Madleňák Vladimír (Hrkeľ Michal)
0:3 – 23:40 – Gandi Kristián (Košťál Marek, Hrkeľ Miroslav)
0:4 – 38:35 – Hoľma Jaroslav (Halimovič Peter)
0:5 – 38:58 – Madleňák Vladimír
0:6 – 40:31 – Madleňák Vladimír (Ferletjak Dominik)
0:7 – 43:41 – Ferletjak Dominik (Halimovič Peter)
0:8 – 44:46 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav) PH
Vylúčenia a trestné minúty : 1/2 – 2/4
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Lipták Samuel

HK Slovan Trstená – HK KLiesek 6:5 SN (1:1 – 2:1 –2:3, 1:0 SN)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Ihneď na úvod, v prvej minúte otvoril skóre zápasu v prospech Trstenej Adrián Betušťák. Toto bolo naštartovanie motora, pretože to čo prevádzali obidve mužstvá by sa nestratilo ani v druhej slovenskej lige. Liesek ešte do konca tretiny vyrovnal, keď Ján Šuvada zabral ako kapitán. V úvode druhej tretiny Liesek v úvodných sekundách po schrumáži pred bránou Trstenej pretlačil puk do brány, no tento nebol uznaný, pre zasunutie korčuľou. V druhej tretine rýchly hokej pokračoval, kde za Trstenú pridal dva góly Richard Uhliarik a tak navýšil skóre na rozdiel dvoch gólov v prospech Trstenej. Liesek sa však nevzdával a opäť zavelil kapitán Ján Šuvada a strelou znížil na 3:2. Úvod záverečnej tretiny patril Liesku, kde tento gólmi Mareka Lieskovského a dvoma Petra Babínskeho otočil skóre v prospech Liesku. No Trstená Richardom Uhliarikom znížila na rozdiel jedného gólu a narobila tak na záverečnú drámu. Tá aj prišla v podobe góla v oslabení, keď sa presadil Adrián Betušťák a vyrovnal na záverečných 5:5. V samostatných nájazdoch uspelo mužstvo Trstenej keď samostatný nájazd z oboch tímov premenil len Richard Uhliarik.
Góly TRS:
1:0 – 00:47 – Betušťák Adrián
2:1 – 17:43 – Uhliarik Richard (Kováč Peter) PH
3:1 – 25:19 – Uhliarik Richard (Gočál Patrik)
4:4 – 32:48 – Uhliarik Richard
5:5 – 42:52 – Betušťák Adrián OS
Góly LIE:
1:1 – 03:45 – Šuvada Ján (Baňák Richard)
3:2 – 26:50 – Šuvada Ján (Javorek Tomáš)
3:3 – 30:34 – Lieskovský Marek (Šuvada Ján) PH
3:4 – 31:17 – Babinský Peter (Bartoš Peter)
4:5 – 33:44 – Babinský Peter
SN – premenil Richard Uhliarik TRS
Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 1/2
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 1/0
Rozhodcovia: Fleško Martin – Lipták Samuel

HK Rabča – HK MTS Námestovo 3:4 SN (0:1 – 1:2 – 2:0, 1:0 SN )

Zápas č.3 – popis stretnutia :
V tomto zápase vyrovnaný hokej so šancami na každej strane, no v 3. minúte bolo úspešnejšie Námestovo, pretože otvárací gól strelil Adam Haluška. Hra mala vyrovnaný spád no Námestovo ešte pridalo dva góly Martinom Slovíkom a Dávidom Matisom, kde sa zdalo, že je rozhodnuté. Rabča aj keď iba s dvoma útokmi zabrala a 19 sekúnd pred koncom zápasu po góloch Kornela Oselského, Mariana Oselského a Pavla Harbuta vyrovnala na 3:3, pričom 5 sekúnd pred koncom mohla rozhodnúť o víťazstve no Jakub Koľada sa netrafil do puku pred prázdnou bránou. V samostatných nájazdoch Námestovo strelilo Romanom Huľom a Martinom Slovíkom rozhodujúce góly, Rabča úspešná nebola.