Sumár 12. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

12.kolo – Nedeľa 20.01.2019

HK Rabča – HK Liesek 2:4 (0:3 – 2:0 – 0:1)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Hneď od úvodného buly sa hral rýchly hokej. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Skóre stretnutia otvorili v štvrtej minúte Liesečania a o necelé dve minúty bodovali znovu. Pavol Kasprišin za pomoci Mareka Lieskovského prestrelil brankára domácich Patrika Bušku. V deviatej minúte unikla domácej obrane dvojica Richard Baňák a Peter Bartoš a po vydarenej akcii zvýšili náskok svojho tímu. Domácim sa počas prvej tretiny nepodarilo presadiť aj napriek početným šanciam. Streleckú šťastenu nakoniec v úvode druhej tretiny presvedčil Pavol Harbut, ktorý dobiedzal dovtedy, kým nepretlačil puk za chrbát gólmana z Liesku, čím posmelil svojich spoluhráčov a v ďalšom priebehu tretiny ho nasledoval Marián Oselský. Jednogólový rozdiel na svetelnej tabuli ponúkol v poslednej časti vynikajúci hokej. Oba tímy hrali v plnom nasadení. Štyri minúty pred koncom sa mohol do samostatného nájazdu uvoľniť Richard Baňák, nespracoval však dobre prihrávku a tak dráma pokračovala. Následne sa ale po tlaku v útočnom pásme zabudli Rabčania, čím dali šancu Lukášovi Kabáčovi, ktorý pomedzi betóny v rýchlom protiútoku zvyšoval na 2:4. Po tomto góle domáci už nemali čo stratiť a odvolali brankára, čím ešte ponúkli divákom herné napätie až do poslednej sekundy stretnutia.
Zápas č.3
1:3 – 16:34 – Harbut Pavol (Kudjak Ivan)
2:3 – 21:31 – Oselský Marián (Oselský Kornel)
Góly LIE:
0:1 – 03:30 – Babinský Peter (Bartoš Peter)
0:2 – 04:57 – Kasprišin Pavol (Lieskovský Marek)
0:3 – 08:41 – Baňák Richard (Bartoš Peter)
2:4 – 42:56 – Kabáč Lukáš (Baňák Richard)
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 –4/8
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Florek Milan

HK Slanica – HK MTS Námestovo 3:4 (0:1 – 1:1 – 2:2)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Hrala sa vyrovnaná partia. Chybu Slaničanov v desiatej minúte využil Richard Uhliarik, ktorý presnou prihrávkou umožnil Romanovi Huľovi zakončovať zo samostatného nájazdu. Tá istá dvojica úradovala aj tesne pred koncom prvej tretiny. V tomto prípade však neúspešne. Richard Uhliarik vyšachoval obranu domácich a prihral Romanovi Huľovi pred odkrytú bránu, ktorý však zakončenie prekombinoval. Úvod druhej tretiny lepšie vyšiel Námestovčanom. Po sérii odrážok využili presilovú hru a zvyšovali na 0:2. V polovici stretnutia sa ale karta obrátila. Hrubú chybu obrany hostí tvrdou strelou v ukážkovom samostatnom nájazde potrestal Daniel Zajac. Domáci zlepšili obranu a poriadne potrápili súpera. V tretej tretine začala gólová prestrelka. Úvod vyšiel znovu lepšie Námestovčanom, ktorých Martin Slovík posunul do vedenia. V ďalšom priebehu na oboch stranách pribudlo po góle a hostia tak stále viedli s dvojgólovým náskokom. Avšak, dve minúty pred koncom stretnutia zahodili dva isté góly a kým sa stihli spamätať znova inkasovali. Slaničania si zobrali oddychový čas, po ktorom ich brána už ostala prázdna. Napriek gólovým príležitostiam sa stav stretnutia už nemenil.
Góly SLA:
1:2 – 29:24 – Zajac Daniel (Jasenek Filip)
2:3 – 37:40 – Bakaľa Marek (Kováčik Pavol)
3:4 – 43:48 – Zajac Daniel
Góly NAM:
0:1 – 09:22 – Huľo Roman (Uhliarik Richard, Haluška Adam)
0:2 – 21:22 – Uhliarik Richard (Matis Dávid, Huľo Roman) PH1
1:3 – 31:03 – Slovík Martin (Grígeľ Tibor)
2:4 – 38:36 – Slovík Martin (Jagnešák Adam)
Vylúčenia a trestné minúty : 2/4 –0/0
Presilovky: 0/1

HK Slovan Trstená – HK Vavrečka 3:4 SN (2:2 – 0:0 – 1:1) SN 0:1

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Hostia nastúpili do zápasu vo vlažnom tempe a následne aj dva krát inkasovali. Najskôr sa počas vlastného oslabenia presadil Filip Šuhaj, následne bodoval Michal Kráľ za asistencie Patrika Gočála. V siedmej minúte pomohol skórovať Vavrečanom Patrik Gočál ktorý sa nechal vylúčiť za faul kolenom. V závere prvej tretiny po druhom góle Vavrečanou z hokejky Vladimíra Madleňáka sa zápas začal odznova. V bezgólovej druhej tretine sa herne pritvrdilo. Hostia nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov. V závere tretiny sa uvoľnila dvojica domácich Marián Pavčuga a Michal Kráľ, ktorý však strieľal len do brankára. Po zahodenej presilovej hre svojich spoluhráčov, v úvode poslednej časti, puk so svojej siete lovil Martin Pribilinec z Vavrečky. V závere tretiny svoj tím vrátil do hry Dominik Ferleťjak, ktorý bravúrne prekľučkoval obranu Trstenej a vychutnal si brankára. V riadnom hracom čase sa už nerozhodlo. Nasledovali samostatné nájazdy v ktorých boli nakoniec úspešnejší Vavrečania.