Sumár 10. kola Altis-Oravskej hokejovej ligy

10. kolo – Nedeľa 21.01.2018

HK Rabča – HK Klin 7:1 (1:0 – 2:0 – 4:1)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Od úvodu stretnutia vyrovnaný hokej, kde hneď v úvode sa mohol Klin ujať vedenia, no žiadna strela neskončila v bráne Rabče, čo sa nedá už povedať o Rabči, keďže tá hneď prvý nájazd na bránu potvrdila gólom Jakuba Koľadu. Rabča potom dobíjala bránu Klinu, kde nastrelila dve tyčky a nepremenila isté gólové príležitosti, čo Klin využíval na občasné úniky, no tieto nepretavil do gólu. V druhej tretine Rabča dvakrát hrala v oslabení a dvakrát sa jej podarilo uniknúť zo zovretia Klinu, pričom skóre na rozdiel dvoch gólov navýšil Tomáš Koľada a na 3:0 Marián Oselský. Ihneď v úvode záverečnej tretiny Rabča využila presilovku o dvoch hráčov a Jakub Koľada navýšil skóre na rozdiel štyroch gólov. To nebolo všetko a o dve minúty Tomáš Koľada upravil na 5:0. Do konca pridala Rabča ešte dva góly Kudjakom Ivanom a Pavlom Harbutom, no Klin zásluhou Jakuba Demka strelil čestný úspech v podobe jedného gólu.
6:0 – 35:49 – Kudjak Ivan
7:1 – 45:32 – Harbut Pavol (Oselský Mariá)
Góly KLI:
6:1 – 37:55 – Demko Jakub (Stahoň Jozef)
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 6/20
Presilovky: 1/0
Oslabenia: 0/2
Rozhodcovia: Florek Milan – Fleško Martin

HK Oravská Polhora – HK Námestovo 3:5 (0:2 – 2:2 – 1:1)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Ihneď na úvod Námestovo svoj prvý útok dohralo až do konca a Jaroslav Kyseľ po zmätku v bránkovisku dotlačil puk do brány Oravskej Polhory. V deviatej minúte Námestovo po akcii Zaťka Marcela, Lukášom Kubalom zvýšilo na rozdiel dvoch gólov. To sa ale prebudila Oravská Polhora a troma tutovkami mohla zápas otočiť, no brankár Námestova pochytal aj nemožné a tak prvá tretina skončila stavom 0:2. V druhej tretine však na úvod Oravská Polhora už využila aktivitu a Dominikom Iglarčíkom znížila na rozdiel jedného gólu. Na toto však odpovedal Vojtkuliak Juraj a strelou do pravého horného rohu opäť navýšil na 1:3 pre Námestovo. Štvrtý gól pridal Jaroslav Kyseľ no Oravská Polhora to nevzdávala a Patrikom Kapičákom znížila na rozdiel dvoch gólov. To však ešte zavelil do útoku Dominik Iglarčík a 10 minút pred koncom zápasu znížil na rozdiel jedného gólu. Námestovo však drámu nepripúšťalo a Roman Huľo pridal piaty gól a tak zvíťazilo v pomere 3:5. Oravská Polhora však bola viac než len vyrovnaný súper a zaslúži si pochvalu.
Góly ORP:
1:2 – 15:30 – Iglarčík Dominik (Piták Dávid)
2:4 – 27:00 – Kapičák Patrik (Jurášek Peter) OS
3:4 – 35:54 – Iglarčík Dominik
Góly NAM:
0:1 – 00:48 – Kyseľ Jaroslav (Slovík Matrin, Huľo Roman)
0:2 – 08:21 – Kubala Lukáš (Olbert Igor)
1:3 – 17:37 – Vojtkuliak Juraj (Huľo Roman)
1:4 – 25:59 – Kyseľ Jaroslav (Slovík Martin)
3:5 – 39:54 – Huľo Roman (Pazúrik František)
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 3/6
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 1/0
Rozhodcovia: Fleško Martin – Florek Milan

HK Vavrečka – HK Liesek 0:5 (0:2 – 0:0 – 0:0)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
V tomto zápase od začiatku rýchly korčuliarsky hokej, kde Liesek sa v tretej minúte dostal do čistej gólovej šance, ktorú zmaril brankár Vavrečky, no Ján Šuvada zo zadnej pozície s prehľadom zakončil do prázdnej brány. To od Jána Šuvadu nebolo všetko, pretože v presilovej hre pridal druhý gól Liesku. V druhej časti vyrovnaný, aj keď trochu nervóznejší hokej pokračoval, no gólu sa nedočkalo žiadne mužstvo. V záverečnej tretine Richard Baňák po odraze strely od korčule v presilovke navýšil na rozdiel troch gólov, no pridal ešte v 40. minúte aj štvrtý gól Liesku. V nervóznom závere Lukáš Kabáč pridal piaty gól Liesku a stanovil tak na konečných 0:5.