Sumár 10. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

10. kolo – Nedeľa 16.12.2018

HK Liesek – HK Vavrečka 8:4 (2:1 – 2:3 – 4:0)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Od začiatku rýchly korčuliarsky hokej so šancami na oboch stranách, kde prvá šanca Liesku bola ihneď Andrejom Šuvadom využitá. Vavrečka však podnikala nebezpečné protiútoky, kde jeden premenil Miloš Ferletjak a vyrovnal stav. Dokonca prvej tretiny Liesek ešte zaútočil a po prihrávke Petra Babínskeho, Richard Baňák vsietil do poloprázdnej bránky gól. V druhej tretine pri presilovej hre Liesku opäť Richard Baňák vsietil gól a tak navýšil na rozdiel dvoch gólov. Vavrečka však odpovedala rovnako a v presilovke Miloš Ferletjak znížil na rozdiel jedného gólu. To však nebolo všetko a Vavrečka v ďaľšej presilovke strelou Jozefa Kozaňáka vyrovnala skóre. To nebolo v druhej tretine všetko, pretože do jej konca za Liesek skóroval Andrej Šuvada a za Vavrečku Jozef Kozaňák. V tretej tretine Liesek zabral a gólmi Jána Šuvadu a Petra Babínskeho odskočil na rozdiel dvoch gólov. Do konca stretnutia za Liesek ešte skóroval Richard Baňák a Ján Šuvada a stanovili tak na konečných 8:4.
Góly LIE:
1:0 – 02:27 – Šuvada Andrej (Lieskovský Marek)
2:1 – 12:57 – Baňák Richard (Babínsky Peter, Kabáč Lukáš)
3:1 – 12:57 – Baňák Richard (Babínsky Peter, Kabáč Lukáš) PH
4:3 – 28:51 – Šuvada Andrej
5:4 – 34:28 – Šuvada Ján (Šuvada Andrej, Lieskovský Marek) PH
6:4 – 36:40 – Babínsky Peter (Kabáč Lukáš)
7:4 – 43:30 – Baňák Richard (Babínsky Peter)
8:4 – 43:57 – Šuvada Ján (Chovančák Marek, Lieskovský Marek)
Góly VAV:
1:1 – 07:52 – Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik)
3:2 – 07:52 – Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik, Hoľma Jaroslav) PH
3:3 – 26:43 – Kozaňák Jozef (Kováč Anton)
4:4 – 29:00 – Kozaňák Jozef
Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 2/4
Presilovky: 2/2
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: PZHL

HK Klin – HK Slovan Trstená 3:4 (0:2 – 1:2 – 2:0)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Ihneď na úvod stretnutia Klin s dvoma dobrými šancami na skórovanie, no čo nedal Klin využila Trstená, keď po strele Filipa Šuhaja otvorila skóre zápasu. Do konca prvej tretiny pridal Marián Pafčuga druhý gól Trstenej. V druhej tretine Klin s množstvom šancí, no skórovala opäť Trstená, keď sa presadil Peter Kováč, kde na tento gól už odpovedal aj Klin, keď znížil Pavol Bolibruch. V presilovej hre na konci druhej tretiny pridal za Trstenú gól Roman Jankoľa. V tretej tretine na prekvapenie Klin zabral a gólmi Petra Bolibrucha a Pavla Bolibrucha znížil na rozdiel jediného gólu. V záverečnej POWER – PLAY už gól nepadol a tak Klin prehral s Trstenou tesne v pomere 3:4.
Góly KLI:
1:3 – 26:20 – Bolibruch Pavol (Bugaj Jakub)
2:4 – 35:19 – Bolibruch Pavol (Masiar Ján)
3:4 – 43:11 – Bolibruch Peter (Ganobčík Pavol)

Presilovky: 0/2

HK Rabča – HK Slanica 2:3 (0:1 – 1:1 – 1:1)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Posledný zápas hracieho dňa v najrýchlejšom tempe, kde Rabča nepremenila viacero výborných situácii, čo sa jej vypomstilo, keď Slanica vytvorila jeden protiútok a tento Filip Jasenek zúžitkoval na úvodný gól. V druhej tretine rýchla hra pokračovala ďalej, pričom za Rabču skóroval Jakub Koľada a vyrovnal stav. Tesne na konci druhej tretiny Filip Jasenek pridal druhý gól a poslal Slanicu do vedenia. V záverečnej tretine Rabča opäť zrovnala skóre, keď v presilovke mal presnú mušku Pavol Harbut. Keď už sa zdalo, že sa schyľuje ku nájazdom poslal na konci presilovej hry do vedenia Slanicu Matúš Bolek, na čo už Rabča ani v POWER – PLAY neodpovedala a tak prehrala v napínavom zápase 2:3.