Sumár 1. kola: Altis – Oravská hokejová liga

1. kolo – Nedeľa, 8.10.2017, zimný štadion ALTIS

Zápas č.1: HK Klin – HK MTS Námestovo 1:7 (0:3 – 0:3 – 1:1)

Popis stretnutia :
Úvod stretnutia v opatrnom tempe, kde žiadne mužstvo nechcelo dostať gól a prevládala obranná hra, no v druhej minúte po akcii Marcela Zaťka zakončil Lukáš Kubala. Námestovo o necelé 3 minúty opäť vsietilo gól, keď sa presadil Roman Huľo. To ešte nebolo všetko, pretože Tibor Grígeľ po prihrávke Tomáša Štefaničiaka zvýšil v 10. Minúte na rozdiel troch gólov. V druhej tretine Námestovo hralo efektívne, kde po góle pridali Kubala Lukáš, Kyseľ Jaroslav a Tibor Grígeľ a tak stanovili skóre na 0:6 pre Námestovo. V tretej tretine sa hral nervózny hokej, kde dochádzalo k vylúčeniam, no Klinu sa zásluhou Petra Potočana podarilo streliť čestný úspech v podobe gólu, no Námestovo ešte v samom závere Romanom Huľom stanovilo konečný výsledok 1:7.

Góly KLIN: 1:6 – 40:01 – Potočan Peter (Mäsiar Ján)

Góly NÁMESTOVO:

0:1 – 02:28 – Kubala Lukáš (Zaťko Marcel)
0:2 – 05:45 – Huľo Roman
0:3 – 09:02 – Grígeľ Tibor (Štefaničiak Tomáš)
0:4 – 20:26 – Kubala Lukáš (Zaťko Marcel, Matis Dávid)
0:5 – 28:34 – Kyseľ Jaroslav (Matis Dávid)
0:6 – 29:50 – Grígeľ Tibor (Ligas Štefan) PH
1:7 – 44:00 – Huľo Roman (Kyseľ Jaroslav)

Vylúčenia a trestné minúty : 7/22 – 5/10
Presilovky: 0/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

Zápas č.2
HK Trstená – HK Rabča 6:7 SN (3:3 – 1:2 – 2:1, 2:1 SN)

Od začiatku vyrovnaný rýchly a čistý hokej, o čom napovedá aj skóre 3:3 po prvej tretine kedy za Tstenú sa dvakrát presadil Adrián Betušťák a raz Kováč Peter a zo strany Rabče po góle strelili Harbut Pavol, Koľada Jakub a Adamčík Peter. V druhej tretine sa Rabča dvoma skvelými protiútokmi a gólmi Šimjaka Tomáša a Jakuba Koľadu ujala vedenia. Do konca tretiny ešte Pekarčík Miroslav za Trstenú znížil skóre o jeden gól. Tretia tretina opäť gólová, kedy Trstená otočila skóre na 6:5 no Rabča bojovnosťou vyrovnala na 6:6 a tak to už zostalo do konca, kde nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých bola úspešnejšia Trstená, keď oba nájazdy premenil Adrián Betušťák, pričom za Rabču skóroval Marián Oselský .

Góly TRS:
1:2 – 05:53 – Kováč Peter (Gočál Patrik, Šuhaj Filip)
2:2 – 12:15 – Betušťák Adrián (Pafčuga Marián)
3:2 – 13:27 – Betušťák Adrián (Gočál Patrik)
4:5 – 13:27 – Pekarčík Miroslav (Bedrich Matej)
5:5 – 34:51 – Šuhaj Filip (Gočál Patrik)
6:5 – 35:06 – Betušťák Adrián (Pekarčík Miroslav)

Góly RAB:
0:1 – 02:53 – Harbut Pavol (Oselský Marián)
0:2 – 03:10 – Koľada Jakub (Šimjak Tomáš, Koľada Tomáš)
3:3 – 14:10 – Adamčík Peter (Harbut Pavol, Grižák František)
3:4 – 13:27 – Šimjak Tomáš (Koľada Jakub)
3:5 – 13:27 – Koľada Jakub (Koľada Tomáš)
6:6 – 35:06 – Koľada Tomáš (Koľada Jakub)

TRS : Betušťák Adrián – 2 góly
RAB : Oselský Marián – 1 gól
Vylúčenia a trestné minúty : 1/2 – 0/0
Presilovky: 0/0
Rozhodcovia: Pacalaj Erik – Florek Milan

Zápas č.3
HK Liesek – HK Oravská Polhora 10:2 (1:0 – 4:1 – 6:1)

V tomto zápase od začiatku Oravská Polhora s dobrým korčuľovaním konkurovala Liesku a hra mala spád na oboch stranách no v 4. minúte Dávid Miklušek prihral Richardovi Baňákovi a ten otvoril skóre v prospech Liesku. Tak to ostalo až do konca tretiny. V druhej tretine už Liesek zabral a gólmi Andreja Šuvadu, Miklušeka Dávida, Javoreka Tomáša a Richarda Baňáka nasmeroval jediný cieľ – víťazstvo. Do konca druhej tretiny sa Oravskej Polhore podarilo po strele Patrika Kapičáka znížiť. V tretej tretine to už bola exhibícia Liesku, no Oravká Polhora bojovala statočne a čisto, keď konečný rezultát je 10:2 pre Liesek.

Góly LIE:
1:0 – 03:34 – Baňák Richard (Miklušek Dávid)
2:0 – 16:12 – Šuvada Andrej (Javorek Tomáš)
3:0 – 17:22 – Miklušek Dávid (Miklušek Lukáš) PH
4:0 – 19:05 – Javorek Tomáš (Miklušek Dávid)
5:1 – 44:59 – Baňák Richard (Miklušek Dávid, Šuvada Andrej)
6:2 – 31:45 – Baňák Richard (Miklušek Dávid)
7:2 – 33:48 – Miklušek Dávid (Babinský Peter)
8:2 – 34:21 – Baňák Richard (Baňák Dalibor)
9:2 – 37:34 – Miklušek Dávid (Baňák Richard, Baňák Dalibor)
10:2 – 39:57 – Šuvada Andrej (Javorek Tomáš, Miklušek Lukáš)

Góly ORP:
4:1 – 20:57 – Kapičák Patrik (Bugaj Juraj)
5:2 – 30:36 – Jurášek Peter ml. (Jurášek Peter)

Vylúčenia a trestné minúty : 0/0 – 1/2
Presilovky: 1/0

Veľké poďakovanie mužstvám Rabča, Trstená, Liesek, Oravská Polhora, kde tieto mužstvá predviedli čistú hru, pričom v dvoch zápasoch boli udelené len dva tresty, tak nejako má vyzerať hokej.