Domov / Šport / Stolný tenis: Námestovo začalo ligové súťaže mužov

Stolný tenis: Námestovo začalo ligové súťaže mužov

V stredu 3.10.2018 začali pre Námestovo ligové súťaže mužov pre sezónu 2018/19.

Ako prví odohrali v 6.lige zápas námestovskí „mužskí C-čkari s priemerným vekom hráčov 9,5 roka a priemernou váhou hráčov cca 20kg…(ospravedlňujeme sa za nepresne uvedenú váhu hráčov Námestova, túto do neba volajúcu nepresnosť mi dotknutí hráči rozhorčene vytkli a po konzultácii s nimi opravujem váhu na 25-30 kg) t.j. celé mužstvo aj tak malo dohromady vek a telesnú váhu približne ako jediný hráč súpera  Výsledok síce na prvý pohľad hrozivý 18:0 pre Istebné, ale na loptičky 2:1. Chlapci vo svojom prvom ligovom zápase v živote podali proti ostrieľaným dospelákom zodpovedný výkon na hraniciach svojich momentálnych schopnosti a chystajú sa v odvete vyhrať 🙂

6.10.2018 – 3.liga: Námestovské A-čko privítalo doma družstvo Nižná B. Vzhľadom na zloženie mužstva 50% A-čka a 50% z B-čka (Jančeka Sládek mali študijno-pracovné povinnosti) a slabej letnej príprave dospelákov sa čakala od vlaňajšieho víťaza 2.ligy pomerne vysoká prehra. Priebeh zápasu bol však po počiatočnom zaváhaní vyrovnaný a Námestovo prehralo tesne 6: 8. Škoda viacerých zaváhaní, remíza by bola spravodlivá. Body za Námestovo: Kolenčík Richard 2,5, Baľák Partik 2,5, Galčík Ivan 1, Makúch Damián 0.

5.10.218 – 5.liga: Námestovské napoly B a napoly C družstvo odohralo na pôde súpera zápas proti Hruštínu A. Výsledok 11:7 pre Hruštín je aj v tomto zložení tak trochu sklamaním. Svoje si uhral Damián Makúch, o bodík viac sa čakalo od Ferka Ptáčina a Tona Borovku, Sára Galčíková s jedným bodíkom bola viac-menej do počtu.

ZDROJ: Sto Oravan Námestovo