Domov / Šport / Sto Oravan Námestovo na turnaji slovenského pohára mužov do 21 rokov

Sto Oravan Námestovo na turnaji slovenského pohára mužov do 21 rokov

V sobotu 3.2.2018 v Ružomberku odohrali mládežníci turnaj slovenského pohára mužov do 21 rokov. Na turnaji v ktorom má právo štartu iba absolútna špička z kategórie starších kadetov a juniorov a muži do 21 rokov bol aj pätnásťročný Dalibor Diko, momentálna slovenska deviatka. Po prehre 3:1 vo vyrovnanom zápase proti o päť rokov staršej slovenskej jednotke Samom Kalužným – hráčovi českej extraligovej ELIZZA Praha a potom po výhre 3:1 nad Pinďurom z Ružomberka a ďalšej prekvapivej hladkej prehre 3:0 s „iba“ o rok staršou slovenskou dvadsaťjednotkou Fečom z Vranova nad Topľou nepostúpil so základnej skupiny a obsadil konečné 16.-20. miesto.

Martin Kyseľ z Tvrdošína obsadil 11.-15.miesto. Víťazom sa stal Adam Brat z Pezinka hrajúci extraligu za Malacky. Podujatia sa nezúčastnil Matúš Diko pre povinnosti v Nemecku a Andrej Kaššay pre zdravotné problémy. Tak isto chýbal aj Samo Sladek a Šimon Gemeľa.

V súťaži žien do 21 rokov Natália Divínska z Tvrdošín obsadila pekné 4.miesto, Katka Belopotočanová momentálne hrajúca za nemecký SG Marssbel Bremen obsadila konečné „iba“ 9.-12.miesto.

V 2. lige v nedeľu 3.2.2018 odohralo Námestovské A-čko zápasy proti tohtoročným lídrom súťaže družstvám Tvrdošína B a Nižnej B. V zápasoch dostali po boku Richarda Kolenčíka príležitosť aj hráči z B a C družstva mužov Patrik Baľák a Jaro Janidžár a tiež „mladé pušky“ Damian Makúch a Dalibor Bari. Výsledok bol podľa očakávaní jednoznačný 5:13 a 2:16 pre hostí, jednotlivé zápasy však boli kvalitné a pochváliť treba najmä Damiána a Dalibora za kvalitný a bojovný výkon pri krste ohňom najmä v zápase proti Nižnej, keď im proti skúseným matadorom chýbali na víťazstvá v setoch iba skúsenosti a jednotlivé loptičky.

Zdroj: Sto Oravan Námestovo