Domov / Kam vyraziť / Socha Krista v Kline (7km)

Socha Krista v Kline (7km)

Socha Krista v Kline
Socha sa nachádza v obci Klin. Do výšky 9,5 m sa týči na Grape, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu. Spod jeho nôh je krásny výhľad nielen na Klin, ale aj na Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu aj Roháče. Pri dobrom počasí dovidieť až do poľského Zakopaného na vrch Giewont. Monument na kopci Grapa v nadmorskej výške 686 metrov je vysoký 9,5 metra, rozpätie rúk má šírku 7 metrov, hmotnosť aj s podstavcom 23 ton. Je zatiaľ treťou kópiou slávnej brazílskej sochy na svete, druhou je 23 m vysoký Kristus Spasiteľ v portugalskom Lisabone.
Jeho stvoriteľom je Peter Ganobjak, miestny ľudový rezbár. Výstavbu financoval Jozef Sroka. Majitelia pozemku sú rodičia budúceho novokňaza Floriána Volfa. S prácou začali v novembri minulého roka. V hale jeho firmy urobili železnú konštrukciu, zaliali do betónu a 1. mája 2008 vyviezli na kopec. Tam dve časti spojili a obložili yporom, sochu potom vytesal sekerou a motykou, rezbár Peter Ganobjak.
„Verím, že aj toto dielo nám pomôže k životu. Majme úctu k posvätným miestam a nech to slúži dostať sa bližšie k Bohu. Bože, ďakujem Ti za krásu diela ľudských rúk!!!“

 

Zdroj: www.klin.sk