Domov / Šport / SFZ podporí zlepšenie infraštruktúry nášho futbalového štadióna

SFZ podporí zlepšenie infraštruktúry nášho futbalového štadióna

Zub času sa podpisuje na každom z nás. Nevyhol sa tomu ani náš domáci stánok MŠK. V klube čím ďalej, tým častejšie rozprávame o potrebnej investícii do infraštruktúry. Keď začiatkom roka vyšla výzva na podporu rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry, ani sekundu sme neváhali a v priebehu jedného mesiaca sme zaslali ďalšiu zo žiadostí, ktorá by nám pomohla pri modernizácii nášho staručkého štadióna. Keďže takýchto žiadosti o pomoc sme poslali v priebehu dvoch rokov niekoľko, neboli sme príliš optimisticky naladení.

Prvá lastovička prišla koncom marca, keď nám zo Slovenského futbalového zväzu odpísali, že naša žiadosť je kompletná a bude zaradená k žiadostiam na prerokovanie. Asi po troch mesiacoch prišla tá dlho očakávaná správa, že MŠK Námestovo dostane finančnú podporu vo výške 40.000 eur.

Keďže Slovenský futbalový zväz ešte stále nedostal finančné prostriedky na tento národný športový projekt od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, kedy poputujú finančné prostriedky k nám, ešte nie je isté. Pevne veríme, že sa tak udeje čoskoro. Momentálne uskutočnené rekonštrukcie realizujeme svojpomocne.

Našim cieľom je každoročne zrekonštruovať aspoň malú časť tohto areálu tak, aby po uplynutí určitého času bol náš areál kultúrnym stánkom pre našich futbalistov, hosťujúcich hráčov a priaznivcov nášho klubu.

Andrej Stašiniak, prezident MŠK Námestovo