Domov / Aktuality / Rekonštrukcia spodnej časti oplotenia mestského cintorína

Rekonštrukcia spodnej časti oplotenia mestského cintorína

Približne pred 4 rokmi zrealizovalo mesto opravu hornej časti oplotenia cintorína na Hviezdoslavovej ulici. Príspevková organizácia mesta Technické služby Námestovo vybudovali nové oplotenie, hlavnú vstupnú bránu a menšiu bránu, ktorá slúži na odvoz kontajnerov či vjazd vozidiel slúžiacich na rekonštrukciu a opravu cintorína.

Minulý rok sa zrealizovalo nové parkovisko od ČSOB až po cintorín, čím vznikli nové parkovacie miesta. Tie slúžia najmä pre návštevníkov cintorína, ktorí chodia z jeho spodnej strany. Aj z toho dôvodu sa mesto rozhodlo zrekonštruovať oplotenie a vybudovať novú bránu v spodnej časti cintorína.

Začiatkom júla 2018 tak mesto začalo realizovať opravu spodnej časti oplotenia cintorína. Celková dĺžka nového oplotenia je 40 metrov a 5 metrov pribudlo na bránu s bráničkou. Nové oplotenie tak bude pôsobiť dôstojnejšie a okrášli prostredie, ktoré vidia nielen obyvatelia mesta, ale aj vodiči prechádzajúci touto časťou mesta. Stavebné práce financuje mesto z vlastného rozpočtu a realizujú ich opäť Technické služby Námestovo. Dokončenie nového oplotenia je naplánované na august 2018.

ZDROJ: OZ – Tri Prúty Slovenska