Domov / Šport / Prvé peniaze z eurofondov prídu aj do MŠK Námestovo

Prvé peniaze z eurofondov prídu aj do MŠK Námestovo

Od začiatku roka vedenie MŠK vyvíjalo obrovskú snahu o získanie prostriedkov z európskej únie. Nakoľko nemalo s tým doposiaľ žiadne skúsenosti, bolo potrebné osloviť silného partnera, ktorý by klubu s touto problematikou pomohol.

Zorganizovalo spoločné stretnutie s poľským klubom Bielsko-Biała a začalo pracovať na žiadosti o poskytnutie finančného príspevku pre mikroprojekt z prostriedkov EÚ na regionálny rozvoj.

Pripravovaný program Interreg V-A Poľsko-Slovenskoje zameraný na vyškolenie 12-tich trénerov z poľskej a 12-tich trénerov zo slovenskej strany na licenciu UEFA A a ďalších 16-tich poľských trénerov a rovnaký počet slovenských trénerov na získanie vyšších licencií, ako doteraz majú. Celková suma realizovaného projektu je okolo 111-tisíc eura náš klub sa bude podieľať sumou 3-tisíc eur. Čo znamená, že naša slovenská strana získa viac ako 51 tisíc € z eurofondov.

Projekt s názvom „Školenie poľsko-slovenského trénerského personálu“ začal naberať reálne kontúry a už dnes vieme, že noci strávené písaním projektu neboli márne. Náš projekt patril k jedným z najlepších a hodnotiaca komisia z VÚC nám dala „zelenú“. Obrovský význam vidíme vo výmene skúseností školiteľov z poľskej a slovenskej strany.

Momentálne v našom klube pracuje jeden tréner z UEFA A licenciou, deväť trénerov disponuje UEFA B licenciou a traja s UEFA Grassroots C licenciou. Sme presvedčený o tom, že toto preškolenie trénerov na profesionálnu licenciu nepomôže iba nám v MŠK, ale i celému futbalu v našom regióne.
Tréneri z nášho regiónu, ktorí majú záujem o školenie, dostanú bližšie informácie na telefónnom čísle 0905 508 953, pripadne môžu napísať e-mail na info@msknamestovo.sk.