Domov / Šport / Predstavujeme ďalšieho námestovského športovca – Pavol Kramarčík

Predstavujeme ďalšieho námestovského športovca – Pavol Kramarčík

Dnes Vám predstavíme ďalšieho mladého námestovského športovca. Pochádza z Námestova a momentálne reprezentuje TJ Slávia ŠG Trenčín. Je ním Pavol Kramarčík.

Pavol má 19 rokov,venuje sa cestnej cyklistike, momentálne je to jeho 4 sezóna. Minulý rok v januári sa pripravoval v Tatrách, potom v Španielsku a neskôr v Turecku. V Turecku absolvoval aj prvé preteky, kde obsadil 10. miesto v hromadnom šprinte. Na ďalších pretekoch v sezóne, ktoré boli až v júni skončil na druhom mieste. Na Majstrovstvách Slovenska skončil druhý v časovke jednotlivcov. Po Majstrovstvách Slovenska absolvoval ešte preteky v Rumunsku, Česku, Poľsku a Slovensku.

Kam chodíš trénovať keď sa pripravuješ na preteky?Príprava na preteky prebieha väčšinou doma v Námestove a na preteky cestujem. Na preteky ma pripravuje tréner Roman Broniš, ale taktiež sa trénujem aj sám. V januári som absolvoval prvé sústredenie v Tatrách na Štrbskom plese, ktoré je zamerané hlavne na vytrvalosť a predstavenie sezóny čo nás čaká. Nasledovali 2 týždne v Španielsku, kde sme najazdili čo najviac kilometrov, aby sme sa pripravili na prvé ťažšie tréningy a preteky. Po Španielsku sme šli do Turecka na ďalšie 2 týždne kde sme začali špecifikáciu tréningov, či už na výbušnosť, silu alebo rýchlosť.

Kto je Tvoj vzor a inšpirácia? Inšpirácia a motivácia sú pre mna hlavne dobrý pocit z kvalitne odrobenej práce, a samozrejme chuť súťažiť. Byť lepší a lepší a neustále sa posúvať v pred.

Aký máš cieľ na rok 2021? Plán na rok 2021 ešte nemám viem len toľko, že 12.2 odchádzam na prvé sústredenie do Španielska a následne do Turecka, kde by mali byť aj prvé preteky. Avšak uvidíme ako sa to všetko vyvinie. Dúfam že sa to rozbehne a nebudú žiadne komplikácie.

Čo ponúka pre Tvoj šport Námestovo a naopak či Ti tu chýba a čo by si vylepšil? Námestovo pre mňa ponúka dobrý vyber posilňovní, ktoré využívam v zimnej príprave. Určite by som privítal bežeckú dráhu, cyklochodník a nemôžem zabudnúť na plaváreň, ktorá mi tu chýba najviac.

Pavol, ďakujeme za rozhovor, držíme ti palce, aby ti vyšli tvoje plány a radi ťa uvidíme na bicykli alebo v posilovni v Námestove.

AUTOR: Telovýchovna Jednota Oravan Námestovo