Domov / Aktuality / Pozrite si výsledky komunálnych volieb v Námestove

Pozrite si výsledky komunálnych volieb v Námestove

Volebná účasť v Námestove dosiahla 55,35 percenta. Novým primátorom Námestova sa stal Milan Hubik.

Výsledky komunálnych volieb na post primátora v Námestove:

1. Milan Hubík, 57 r., obchodný zástupca, nezávislý kandidát  – 1616 hlasov
2. Ján Kadera, Ing., 61 r., SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana – 1127 hlasov
3. Dávid Tarčák, JUDr., PhD., 34 r., právnik, nezávislý kandidát – 727 hlasov

Najviac hlásov získali noví poslanci MsZ v tomto poradí: Eduard Dunčič, Rastislav Zanovit, Danica Hollá, Juraj Kurtulík, Jaroslav Genšor, Silvia Loneková, Peter Kolada, Štefan Uhliarik, Róbert Sládek, Tomáš Kucharík, Matej Hajdučík, Marian Grigeľ.

Nový primátor Milan Hubik uviedol na stránke:

NEVYHRAL SOM. MY sme vyhrali!

46.6% platných hlasov, teda viac ako 1600 z vás mi prejavilo dôveru. Je to úžasný pocit. Uvedomujem si však, že to je aj obrovský záväzok. No nie je to len záväzok k tých 46.6% z vás – je to záväzok voči 100% z vás. Pre mňa sme všetci SPOLOČNE Námestovo a budem aj primátorom celého Námestova bez rozdielu. Verím, že sa spojíme, keď pôjde o dobrú vec a že sa postavíme proti, ak pôjde o niečo zlé a nesprávne. Dostal som gratulácie od mnohých z vás, ale aj od pani županky Jurinovej a vicežupana Igora Janckulíka. Už teraz sa teším na našu aktívnu spoluprácu lebo mesto aj župa musia ťahať za jeden povraz. Rovnako tak sa teším na spoluprácu s novými alebo staronovými starostami a primátormi okolitých obcí a miest.

ČO BUDÚ MOJE PRVÉ KROKY? Samotné odovzdanie postu primátora prebehne až do 30 dní, neplánujem však sedieť so založenými rukami. V prvom rade sa pokúsim stretnúť s každým s novozvolených poslancov, zistiť jeho priority a predstaviť mu detailne môj program a nájsť spoločnú reč. Rovnako začnem pripravovať podklady a proces pre transparentné výberové konania, aby sme ich mohli rozbehnúť ihneď po nástupe. Ale hlavne: budem vás o všetkom informovať aj tu na facebooku, aby ste vedeli, čo váš primátor PRE VÁS robí. Námetovo naštartujeme IBA SPOLOČNE. Vy ste svoju časť dohody splnili a išli ste voliť. Teraz musím svoju časť dohody splniť ja s pomocou novozvolených poslancov. Ešte raz vám všetkým zo srdca ďakujem a prajem požehnaný zvyšok nedele.“