Pozrite si konečné poradie Altis-OHL po 14. kole

Sumár po 14. kole – Nedeľa 25.02.2018

HK Oravská Polhora – HK Rabča 2:4 (1:0 – 1:1 – 0:3)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Od úvodu stretnutia vyrovnaný hokej na oboch stranách s protiútokmi, ktoré však neskončili gólom. Ten sa podarilo streliť Oravskej Polhore po trestoch Rabče v presilovke, keď sa presadil Peter Jurášek strelou od modrej. V druhej tretine v 18. minúte Patrik Kapičák z Oravskej Polhory unikol do samostatného nájazdu a navýšil skóre na 2:0. Do konca tretiny pokračoval nátlakový hokej Rabče s protiútokmi od Oravskej Polhory, no až v záverečných sekundách tretiny Ivan Kudjak v presilovej hre znížil na rozdiel jedného gólu. Úvod tretej tretiny patril Rabči, kde táto opäť Ivanom Kudjakom udrela a vyrovnala. To nebolo všetko, keď Matej Florek natiahol na seba hráčov a ponúkol strelu Tomášovi Koľadovi, ktorý nezaváhal a otočil skóre v prospech Rabče. Oravská Polhora mala skvelé nájazdy, no nepodarilo sa im dať gól a tak v závere v presilovej hre Ivan Kudjak svojím tretím gólom stanovil na konečných 2:4.
Góly ORP:
1:0 – 12:57 – Jurášek Peter (Zboroň Štefan) PH
2:0 – 17:58 – Kapičák Patrik (Vargončík Peter)
Góly RAB:
2:1 – 29:53 – Kudjak Ivan (Jagnešák Jakub) PH
2:2 – 31:50 – Kudjak Ivan
2:3 – 36:01 – Koľada Tomáš (Florek Matej)
2:4 – 43:19 – Kudjak Ivan (Oselský Kornel) PH
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 2/4
Presilovky: 1/2
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Przemek Kepa – Mateusz Niżnik

HK Klin – HK Liesek 2:5 (1:2 – 0:2 –1:1)

Zápas č.2 – popis stretnutia :
Ihneď na úvod Klin vo veľkom tlaku, no do gólu to nedospelo, na čo prišiel trest od Liesku, keď Andrej Šuvada dal prvý gól v 6. minúte. Klin sa však nevzdával a Pavol Kubala vyrovnal skóre stretnutia, čo však netrvalo dlho, pretože Peter Babínsky opäť Liesek poslal do vedenia. V druhej časti hry už začali dominovať Liesečania, keď po góle pridali Ján Šuvada a Peter Babínsky. Druhá tretina sa už potom v pokojnom tempe dohrala. V tretej časti unikol Andrej Šuvada a pridal piaty gól Liesku, no na tento odpovedal po chybe obrancov Liesku Bakaľa Marek, keď za Klin znížil na rozdiel dvoch gólov. Toto skóre už vydržalo do konca zápasu a tak Klin podľahol Liesku 2:5.
Góly KLI:
1:1 – 11:14 – Kubala Pavol (Volf Ján)
2:5 – 35:188 – Bakaľa Marek
Góly LIE:
1:1 – 05:20 – ŠuvadaAndrej (Šuvada Ján)
1:2 – 12:00 – Babínsky Peter (Baňák Dalibor, Baňák Richard)
1:3 – 18:26 – Šuvada Ján
1:4 – 19:48 – Babínsky Peter (Baňák Dalibor)
1:5 – 34:04 – ŠuvadaAndrej
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 3/6
Presilovky: 0/0

HK Trstená – HK Vavrečka 2:3 (0:0 – 0:2 – 2:1)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
V tomto zápase vyrovnaný hokej s množstvami šancí na oboch stranách, kde neboli využité ani tutové gólové príležitosti a tak sa prvá tretina skončila bezgólovo. V druhej tretine sa zobudila Vavrečka a s ponúknutých šancí skóroval Kováč Anton a Peter Graňák. Trstená však hrala dopredu dobre no skórovať sa jej nedarilo. V tretej tretine pokračoval útočný hokej z oboch strán, kde 44. minúta patrila Trstenej a o vyrovnanie v zápase sa postaral v oslabení Adrián Betušťák a Richard Uhliarik. Keď sa zdalo, že Trstená si udrží remízu a tretie miesto prišiel útok Vavrečky a Kristián Gándi 14 sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Vavrečky a tak Vavrečka obsadila celkové tretie miesto za Námestovom a Lieskom.