Domov / Podujatie / Pomalé plávanie – Slow swimming

Pomalé plávanie – Slow swimming

Kedy:
22. jún 2019 @ 13:00 – 15:00
2019-06-22T13:00:00+02:00
2019-06-22T15:00:00+02:00
Kde:
Nábrežie Or. priehrady
Vstupné / Štartovné:
8€
Kontakt:
Oravskí otužilci
Oravskí otužilci Vás dňa 22.06. o 13:00 hod pozývajú  do Námestovského U-čka na pomalé plávanie. Pod názvom Slow swimming sa z Anglicka šíri  idea návratu k   pohodovému, rekreačnému plávaniu. Žiadne stopky, adrenalín  a závodníci. Budeme plávať spoločne len pre  potešenie z okolitej prírody a  pôžitok z vody v ktorej sme ponorení. Nie je to o cieli. Slow Swimming je o ceste.
 Na organizácii  0-tého ročníka   sa zhodli Oravský otužilci spolu s Katowickým športovým klubom zimného plávania  a záchranármi  z Biura kadr medycznych na podnet Leszeka Naziemca,diaľkového plavca, otužilca  a veľkého propagátora  plaveckej gramotnosti  na  jeho januárovej  besede o historicky najjužnejšom odplávanom 1 kilometri  v Antarktíde vo vode s teplotou -1,2  a tiež z ochoty miestnych otužilcov  usporiadať niečo v súvislosti s vodou a plávaním aj  pre ,,neotužileckú,, verejnosť.
Plávať budeme v skupine ,spoločne z druhej strany  do Ú-čka. Prípadne z U-čka na druhú stranu a späť. Plavci môžu používať ľubovoľné štýly a pomôcky ,môžu oddychovať a držať sa  plavákov.
Podujatie sa bude  konať pod záštitou primátora mesta Námestova  ktorý hovorí: Oravská  priehrada si  zaslúži aby sa kampaň Slow Swimmingu medializovala do  Slovenska práve odtiaľto /v Poľsku sa oficiálne kampaň začína o deň neskôr/,  aby   bola viac využívaná na rekreáciu, k upevňovaniu  vzťahu ľudí k životnému prostrediu a vzhľadom na počet obetí Oravskej priehrady aj k  zvyšovaniu povedomia o plaveckej gramotnosti.
Príď   sa povzbudiť  k prekonaniu vzdialenosti, alebo len  tak pohostiť sa otužileckou fazuľovicou, načerpať dobrú energiu a nakopnúť sa k zdravšiemu spôsobu života.
Prihlasovať sa môžte na:  oravaotuzilci@gmail.com do 17.06.2019, Zápisné:  8 €
Zaujimavé linky: